Atıf Yılmaz Filmleri Paris'te

Ünlü yönetmen Atıf Yılmaz'ın filmleri Fransa'nın başkenti Paris'te gösterime girecek.

SİNEMA .
atıf yılmaz filmleri pariste

'Adı Vasfiye'' filminden bir kare. Fransa'da Türk göçmen derneği ''Elele''nin girişimiyle 29 Mart ve 4 Nisan tarihleri arasında Paris'in 10. bölgesindeki L'Archipel sinemasında Yılmaz'ın Türk sinemasına damgasını vurmuş filmleri gösterilecek.

''Bir Yudum Sevgi'', ''Adı Vasfiye'', ''Eylül Fırtınası'', ''Mine'', ''Selvi Boylum Al Yazmalım'', ''Gece, Melek ve Bizim Çocuklar'', ''Düş Gezginleri'', ''Eğreti Gelin'' ünlü yönetmenin Paris'te gösterime girecek filmleri arasında yer alıyor.

Etkinlikler dolayısıyla Paris'e gelecek Türk sinema oyuncularının da katımıyla filmlerin gösteriminden önce düzenlenecek açık oturumlarda, ''Atıf Yılmaz sineması'' tartışılacak.

Elele derneği, sosyal danışmanlık, Fransa'ya yeni gelen Türk aileleri bilgilendirme, yönlendirme ve hukuk danışmanlığı ile Türkçe ve Fransızca dil eğitimi alanlarında çalışmalarda bulunuyor.

Dernek çalışanları ayrıca seminer ve konferans gibi birçok ulusal ve uluslararası etkinliğe katılırken, birçok sanatsal ve kültürel faaliyetin düzenlenmesinde etkin rol oynuyor.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Atıf Yılmaz Filmleri Paris'te
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. Yıldızlar Eğitim Organizasyon A.Ş.