twitterfacebook

Şeytanın Oyunları Dizi Oldu

şeytanın oyunları dizi oldu
Samanyolu Televizyonu'nda cuma akşamları ekrana gelen 'Ve İnsan Aldandı' dizisi şeytanın tuzaklarına karşı insanları uyarmayı amaçlıyor.

Samanyolu Televizyonu'nda cuma akşamları ekrana gelen 'Ve İnsan Aldandı' dizisi şeytanın tuzaklarına karşı insanları uyarmayı amaçlıyor. Dizinin yapımcısı Mustafa Kartal, izleyicilerden olumlu tepkiler aldıklarını söylüyor.

İnsan günlük hayatta iyi kötü, doğru yanlış ikilemine girer çoğu kez.Dile gelen ilk sözcük 'İçimden bir ses' diye başlar. Sesin kime ait olduğu bilinmez ama ya hayır tavsiye eder ya da şer.

İnsanın bu mücadelesini anlatan Samanyolu Televizyonu'nun yeni dizisi 'Ve İnsan Aldandı' seyirciyle buluştu. Dört aylık hazırlık aşamasından sonra yayınlanan dizi insanın şeytanla mücadelesini konu alıyor.

Dizinin yapımcılığını üstlenen Mustafa Kartal, projeyle şeytanın tuzaklarının cazibesine, günahları makul şekle sokma çabasına dikkat çekmek istediklerini söylüyor.

Kartal, "Bir nebze olsun insanları şeytanın hile ve desiselerine karşı uyarabilirsek, diziyi seyreden insanlar şeytanla mücadelede kendilerinden de bir şeyler bulabilirse sanırım proje maksadına hizmet etmiş olur." diyor. Dizinin senaristlerinden Özge Aras ise şeytanın hilelerini yazma fikrinin kendisini ürküttüğünü ifade ediyor.

Her bölümünde farklı bir hikâyenin işlendiği 'Ve İnsan Aldandı' dizisinin yönetmenliğini Taner Tunç yapıyor. İstanbul'da çekilen dizide 50 kişilik set ekibi çalışıyor.

Şeytan karakterini Akın Erozan'ın canlandırdığı dizinin bölüm oyuncuları ise haftalık senaryoya göre belirleniyor. İnsanın kolay aldanması, büyük düşmanı şeytan tarafından nasıl kullanıldığını görsel efektlerle anlatan dizinin yapımcısı Kartal, izleyicinin her bölümde kendinden bir şeyler bulduğunu belirtiyor.

Yayınlanan bölümlerden sonra seyirciden olumlu tepkiler aldıklarını ifade eden Kartal, "İzleyiciden şeytanın ısrarcılığını vurguladınız, her yolu kullanarak insana vesvese vermesini gösterdiniz, şeytanı unutmamamız gerektiğini hatırlattınız gibi tepkiler geldi." diye konuşuyor.

Dizinin senaristlerinden Özge Aras, "Şeytanın biz insanlar üzerindeki hesaplarını, oyunlarını anlatan bir iş yapmak, düpedüz şeytana meydan okumak gibi bir şeydi. Bu sebeple proje teklifi geldiği ilk an ürktüm." diyor.

Senarist Aras projede seçtikleri karakterleri, "İtikadı olan ama zor durumda kalan, kafası karışan karakterleri ele alıyoruz çoğunlukla. Hal böyle olunca şeytan; karakterlerimizi ancak "haramı meşrulaştırma" yoluyla kandırmayı tercih ediyor.

Bu durumda da senaristin işi epey zorlaşıyor. Çünkü 'şeytani zeka' denilen düşünme biçimini yakalamak hiç de kolay olmuyor." cümleleriyle anlatıyor. Senaryo yazarken önce hikâyeleri kurduklarını, sonra danışma kurulu tarafından incelendiğini söylüyor.

Zaman

yayın : 25 Temmuz 09:24

samanyolu tv şeytanın oyunları ve insan aldandı

Yorumlarınız
Adınız


ÇOK OKUNANLAR
 • Burs ve kredi başvuruları ne zaman başlıyor?

  Burs ve kredi başvuruları ne zaman başlıyor?

  Kredi Yurtlar Kurumu burs ve kredi başvuruları ne zaman başlayacak? 2014 KYK Başvuru tarihleri ile ilgili ayrıntılı bilgi haberimizde.

 • TEOG'da tercih maratonu başlıyor /

  TEOG'da tercih maratonu başlıyor

  TEOG'da başarı gösterenlerin liselere yerleşme tercihleri yarın başlıyor. Yüzbinlerce öğrenci okuyacağı lise için tercihte bulunacak. Tercih yapamayanlar için ise okul yönetimleri uygun bir seçim yapacak. Sonuçlar ise 22 Ağustos'ta açıklanacak.

 • İsrail protestosunda Yahudi yazar gözaltına alındı /

  İsrail protestosunda Yahudi yazar gözaltına alındı

  ABD'de İsrail'in Gazze'ye saldırılarını protesto eden ünlü Yahudi yazar ve bilim adamı Norman Finkelstein ve yaklaşık 20'ye yakın arkadaşı gözaltına alındı.

 • İhsanoğlu İstiklal Marşı'nı bilmiyor mu? /

  İhsanoğlu İstiklal Marşı'nı bilmiyor mu?

  İhsanoğlu, okuduğu İstiklal Marşı dizeleri için "Çanakkale şehitleri şiirinden heralde" dedi.

 • Ulaşım hiç olmadığı kadar ucuz olacak! /

  Ulaşım hiç olmadığı kadar ucuz olacak!

  Ankara-İstanbul arasında tek seferde 410 yolcu taşıyan hızlı tren karayoluna bağımlılığı bitirecek. İthal edilen akaryakıt yerine elektrik kullanılarak, ulaşım 10 kat daha ucuza gelecek.

 • İsrail yine BM okulunu vurdu! /

  İsrail yine BM okulunu vurdu!

  Filistin Sağlık Bakanlığı, İsrail topçu birliklerinin, Gazze Şeridi'nin kuzeyindeki Filistinlilerin sığındığı BM'ye bağlı bir okula düzenlediği saldırıda ilk belirlemelere göre, 20 kişinin hayatını kaybettiğini, onlarca kişinin yaralandığını belirtti

 • Federal Hâkim: “Petrole el konulamaz” /

  Federal Hâkim: “Petrole el konulamaz”

  ABD'de Federal Hâkim, Teksas mahkemesi Kuzey Irak petrolüne el koyma kararının uygulanamayacağına hükmetti.

 • HSBC bazı Müslümanların hesaplarını kapattı /

  HSBC bazı Müslümanların hesaplarını kapattı

  Cordoba Vakfı hesaplarının kapatılmasının nedenini; “Gazze için 20 ülkede 70 milyon sterlinlik yardım projeleri düzenlemeleri" olduğunu belirtiyor.

 • Seçimler için 54 ülkede sandık kuruldu /

  Seçimler için 54 ülkede sandık kuruldu

  Cumhurbaşkanlığı seçimleri için yurtdışındaki seçmenler için 54 ülkeye sandık kuruldu. Oy kullanma işlemi yarın başlayacak. Gümrüklerde oy kullanma işlemi ise geçen hafta başlamıştı.

ÖZEL DOSYALAR

/Scripts/lib/jquery-2.0.0.min.js