12 yıl yatalak kaldı, sonra doktor oldu

Türkiye'de alternatif tıbbın ilk temsilcisi Yıldız, 'Hekimzade' markasıyla yurt dışı ve yurt içinde hastaların tedavisine yardımcı oluyor.

SAĞLIK .
12 yıl yatalak kaldı, sonra doktor oldu
Fatma Turan'ın haberi
 
Dr. Muammer Yıldız, 12 yaşındayken romatizmaya yakalanır, liseye geldiğinde ayağa kalkamaz. 20'li yaşlarda geliştirdiği formüller önce kendisine şifa olur, sonra çevresindeki binlerce insana... Türkiye'de alternatif tıbbın ilk temsilcisi Yıldız, 'Hekimzade' markasıyla yurt dışı ve yurt içinde hastaların tedavisine yardımcı oluyor.
Henüz ortaokula giden bir öğrenciydi Muammer Yıldız. Oturduğu köyde sadece ilkokul vardı. Bu yüzden şehirde (Hatay) okumak zorundaydı yatılı olarak. 12 yaşındaki bir çocuk ne kadar bakabiliyorsa o kadar bakıyordu kendine. Nitekim üşütme ve rutubetten dolayı çocuk yaşta romatizma hastalığına yakalandı. Gitmediği doktor, kullanmadığı ilaç kalmadı. Kısa süre içinde hastalığı öyle ilerledi ki gün geldi ayaklarının üzerine basamaz, ellerini dahi kullanamaz hale geldi. Lisede romatizma, ankilozana (romatizmanın çok daha ağır hali) çevirmişti. Ancak doktorlar hastalığın tedavisi olmadığını ve iyileşemeyeceğini söylüyordu.
 
Derslerinde başarılıydı Yıldız, hedefi üniversiteydi. Ancak hastalığı buna imkân vermiyordu. Bir de sevdiği kız vardı çocukluğundan beri. Ancak liseden mezun olmuş, hastalığı iyiden iyiye ilerlemişti. Bekletmeye gerek yoktu. İnsanın hayatta kurmaya en zorlandığı cümleleri söylemek zorunda kalmıştı sevdiği kıza: "Hastalığımdan ümit yok, görüyorsun her geçen gün daha kötü oluyorum. Sen yuvanı kur." Aradan geçen zamanla doktorun yolunu daha sık aşındırır: "Battaniyeyle götürüyordu ailem, ağırıma gidiyordu. Çok ısrarcıydım, muhakkak iyileşmek istiyordum. Zaten sevdiğim de başkasıyla evlenmişti. Her şeyi kaybediyor ya da hiç ulaşamıyordum. Doktora hem bu meseleyi hem de dershanede birinci olduğum sonuç belgesini göstererek okumak istediğimi anlattım. O da üzülüyordu halime. Ağlamaklı bir halde, 'Hastalığının çözümü yok evladım. Bir daha yanıma gelme. Eğer gelirsen bunu (diplomasını göstererek) yırtarım.' dedi." Gözleri yaşararak böyle anlatıyor o yılları Yıldız.
 
Karamsar bekleyişleri bir profesörün tavsiyesiyle sona erer. Romatizmal hastalıkta dünyanın en iyi üç doktorundan biri denilen, Suriye asıllı Amerikalı doktorda arar çareyi. Bütün ümidini ona bağlamıştır ama nafile, söylenenler aynıdır: "Israr etme, ömür boyu iyileşemezsin." Benzer cümleleri tekrar duymak ağır gelir tabii. Muhafazakâr bir ailede yetişmiştir Yıldız. İnancı vardır ama zaman zaman isyana varır düşünceleri. Suriye'den dönerken arabanın hızlı gittiği bir anda karar verir intihar etmeye. Yanında annesi vardır ama uyuyor vaziyette. Kapının koluna elini götürür kendini dışarı atacakken annesi tutar kolundan. Bu hadiseden sonra artık kararını vermiştir. Kendisi için değil annesi için yaşayacaktır. O günden sonra her şeyi kabullenir ama hayata dair yine hiçbir talebi yoktur.
 
İlacı üniversite öğrencisiyken yapar
 
Yatalak halde çay bardağını bile tutamadan 12 yılını geçirir Muammer Yıldız. Bir gün bir âlime gider. Şems'ül Maarif isimli eski bir kitap verir ve "Bunu incele, içinde şifa var." der. İncelemeye koyulduğunda kitapta bitkiler, tıp ve ilaçların olduğunu görür. Sonra Suriye, Mısır, Ürdün, Ankara Milli Kütüphane ve Konya Yazma Eserler Kütüphanesi'ndeki bütün yazma eserleri toplatmaya başlar. Arapça ve Osmanlıca'yı bildiği için sıkıntı yaşamaz. İki buçuk yıl boyunca bitkileri ve ilaçları araştırır yatalak haldeyken. Bitkilerin yeşerdiği her bahar umut olur onun için. Bir gün İbni Sina'nın El-Kanun Fi't Tıp kitabında yer alan formülle diğer kitaplardaki üç formülü birleştirir. Bir bitkinin suyunu çıkarır, diğerini çay olarak demler, bir başkasını da yer. Bu olaydan bir hafta sonra ayaklarında güç hisseder. Yürümeyi öyle özlemiştir ki "Bacaklarım kırılsa dahi basacağım" der ve yürümeye başlar. İki ay içinde de tamamen ayağa kalkar.
 
İyileştikten hemen sonra üniversite sınavlarına girer Yıldız. Tıp fakültesini istiyordur ancak sağlık meslek lisesinden mezun olduğu için kazanmak neredeyse imkân-sızdır. Halep Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne kaydını yaptırır. Öğrenciyken bir ilaç firmasına romatizma hastaları için bitkilerden oluşan, kendisinin iyileşmesine vesile olan ilacı yapar. Hastalar hızla iyileşme gösterir.
 
Yıldız, mezun olur ve alternatif tıbba yönelir. Çevreden borç alır, annesinin ineğini bile satar. Kapsül makinesi alıp Sağlık Bakanlığı'na müracaat eder. İzinler çıkar ve böylelikle 'Hekimzade' markasıyla Türkiye'de ilk kez bitkisel kapsüller üretilmeye başlar. Pilot bölge olarak da Bursa'yı seçer ve hekimlerle birlikte çalışır.
 
Dünyada altı ülke, Türkiye'de 25 şehirde
 
1999'da 21 ürünle başladığı alternatif tıp ürünleri bugün 150'ye ulaşmış. 71 hastalığın tedavisinde net sonuç alıyor. Türkiye'de 25 şehir (İstanbul, Konya, İzmir, Kayseri, Zonguldak, Trabzon, Malatya, Şanlıurfa, Eskişehir, Samsun, Hatay, Sivas...) dünyada Almanya, Kuveyt, S. Arabistan, Suriye, Gürcistan, Bosna Hersek gibi ülkelerde biliniyor.
Yıldız, günde 50 hasta olmak üzere ekibiyle ayda binlerce hastaya bakıyor. 18 hekimle çalışıyor. Mesela hasta Ankara'dan geliyorsa orada alternatif tıpla ilgilenen ve kendisinden eğitim alan doktorlara yönlendiriyor. Bu güne kadar romatizma, beyin tümörü ve hemoraitte kendi ifadesiyle fire vermemiş. Diğer hastalıklarda da yüzde 90 sonuç alıyor. Başarısındaki en büyük sebep hastalıkların çıkış noktasına göre tedavi etmesi. "Mesela beyin tümöründe tıp, sebebine bakmak yerine tümörü alıyor. Bunun yerine, neden olan sistemi ortadan kaldırmak gerekli. Zaten birçok hastada alınsa bile yeniden oluşuyor." diyor Yıldız.
 
Fizyoterapi desteği almak isteyen hiçbir hastadan bugüne kadar muayene ücreti almamış ve anlaşmalı olduğu doktorların da almasına izin vermemiş Yıldız. Sadece ürün tavsiye ediliyor. Hasta, tedavi olmak isterse süreç başlıyor. Zaten bu güne kadar herkes iyileşen hastaların referansıyla gelmiş. Şu güne kadar 100 bin kayıtlı hastası var. Yıldız'ın doktor hastaları da oluyor.
 
Formülünü gizlemiyor
 
Dr. Muammer Yıldız (33), fitoterapi eğitimi almak isteyen doktorlar için İstanbul'da Geleneksel Tıp Derneği kurdu. 12 yıldır Ar-Ge çalışması yapıyor. Şu anda da Batum Üniversitesi'nde farmakoloji (ilaç bilimi) üzerine çalışmaları var. Türkiye'deki tıp ve eczacılık eğitiminden biraz muzdarip. Bu iki alanın birbirinden tamamen ayrı eğitim verilmesine karşı. Bu yüzden doktorlara fitoterapi ve farmakolojiyle ilgili eğitimler veriyor. Katılımcılardan ücret almıyor ve formüllerini de gizlemiyor.
 
Zaman
Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git 12 yıl yatalak kaldı, sonra doktor oldu
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.
 • emrullah Pazartesi, 10:10

  1999 yılından beri faaliyet gösteriyor. tıbbın bile aciz kaldığı ankilozan spodiliti tedavi ettiğini idda eden birinin sesini çıkaramaması sesini duyuramaması ne kadar garip. bana biraz abartılı geldi. bizimde ankilozan spondilit hastamız var lakin bütün tedaviciler aynı parasını al def et git. mantığı. anlayan ve ben bu hastalıktan kurtuldum diyen varsa beri gelsin banada yol göstersin. damdan düşen arıyorum.
 • Muammer.oezdemir@gmx Çarşamba, 23:58

  Hocam bende ALS var ne Tavsiye edersiniz tipda yok
 • SAMET55 Perşembe, 12:04

  SJÖGREN SENDROMU KONULDU YAŞIM 22 İDİ ŞİMDİ 25 YAŞINDAYIM CİNSİYETİM ERKEK NADİR GÖRÜLDÜ SİZİN GİBİ AMA TAKDİRİ İLAHİ BİOPSİ FİLAN YAPILDI İLTİHAP AZ GÖRÜLDÜ SCHİMMER TESTİ DOĞRULTUSUNDA BİRDE KANDAKİ ANA IFA SONUCUNDA 1000/1 100/1 GİBİ YÜKSEK POZİTİFLİ SONUÇLAR ÇIKTI HER NEYSE HOCAM KULLANDIĞIM İLAÇLAR METOT REXATE PLAQUANİL FOLBİOL SAÇLARIM DÖKÜLDÜ PLAQUANİLİ KESTİK AZALDI ANCAK SİZİN GİBİ DEĞERLİ HOCAMIZIN BANA ALTERNATİF TIP DA YARDIMCI OLMASINI İSTERİM YAŞAM KOŞULLARIMDA Bİ SIKINTIM YOK İYİYİM AMA BEN ZOR AŞAMALARINI DAHA GÖRMEDİM ÇOK ERKEN TEŞHİS KONULDU TEDAVİ İYİ SİZİN BANA ÖNEREBİLECEĞİNİZ ALTERNATİF TIPTA YARDIMCI OLABİLİCEĞİNİZ BİR ŞEY VAR MI 0530 725 55 91 SAMSUNDAN ULAŞIYORUM SİZE
 • habibe Pazar, 01:04

  hocam ben 24 yaşındayım iltihaplı eklem romatizması teşhisi konuldu çok ağrım var size nasıl ulaşabiliriz?
 • Deniz Ziynet Yılmaz Çarşamba, 21:29

  Öğrencim 5 yaşında beyninde ur var tek gözü görmüyor size ulaşmaları için iletişim bilgilerinizi verir misiniz?
 • sami Salı, 23:05

  selamün aleyküm
  kıymetli arkadaşlar sülük tedavisini şiddetle davsiye ederim.
 • mehmet akcakaya Cuma, 15:24

  hocam esımın beynınde tumor vardı amelıyat la alındı 17 ay sonra tekrar cıktı yıne alındı amelıyet la yaygın lemfoma kanserı teshısı koydular 6 kur kemoterapı aldı sag kol ve sag ayak ta guc kaybı var suan fızık tedavı goruyor yardımcı olabılırmısın bıze
  kaynak: http://www.on5yirmi5.com/haber/saglik/sifali-bitkiler/74021/12-yil-yatalak-kaldi-sonra-doktor-oldu.html
 • sevdiye fidan Perşembe, 23:32

  Hocam ben almanyadan beyim 2yildir ihtihabli eklem romatizmasi var cok agrilari vehalsizlikleri var beyim73 yasinda yardimci olursaniz cok minnettar oluruz saygilarimizla
 • ali Pazar, 12:46

  selamunaleykum ms hastalığı için bir tedaviniz varmı daha önceden tedavi ettiğiniz ms hastanız varmı
 • gmz Pazartesi, 21:52

  Hocam bende romatizma hastasiyim yardimci olun lutfen daha 23 YASINDAYIM SIZE ULASAMIUORUM
 • Yorumunuz gösterilemiyor : Yazım kuralları hatası...Perşembe, 30 Ekim

 • ayse yildirim Çarşamba, 23:34

  Harika birisi ...
 • Yorumunuz gösterilemiyor : Yazım kuralları hatası...Perşembe, 21 Ağustos

 • Mehmet Pazar, 00:46

  Eklem Romatizması için düzenli olarak sırt, bacaklar, ayaklar ve göğüs arası başta olmak üzere baş ve bel'den hacamat yaptırmak son derece faydalı buna tarama hacamat deniyor. Ayrıca düzenli olarak perhiz ve su orucu tavsiye ediliyor. Perhiz'te süt ve süt ürünleri, katkılı gıdalar, turunçgiller, kola vs. aşırı karbonhidrat kullanılmaması tavsiye ediliyor.
 • rabia Cuma, 15:24

  Slm.alykm.hocam bende el yüzeylerindeki damarlarda asiri belirginlesme var.yaklasir 1,aydir.ve damarların içinde disaridan görülen kabartilar var.doktorlar su an için araştırmada fakat ne olduğunu anlamadilar.size sorum bu ne ile alakali ve tedavisi varmi.ellerin yasli eli gibi oldu 1ayda.yasin daha 27.acaba banada yardimci olur musunuz.slm ve dua ile.
 • Pınar Pazartesi, 16:08

  Eşim 40yaşında lenfoma teşhisi konuldu size nasıl ulaşabilirim yardımcı olursanız sevinirim
 • Ayse Çarşamba, 22:47

  Ben Almanya'da hamburgta yaşıyorum. Çok ağrılarım var merdıven ınıp çıkamıyorum sıze nasıl ulaşabilirim lütfen yardımcı olun bana ne onerebılırsınız tşk selamlar
 • zehra Salı, 00:43

  sn dr muammer yıldız 16 yaşındaki oğlum adrenal hyperplaze böbrek üstü hormon bezleri az çalışıyor doğuştan ,kortizonlu ilaçlar alıyor, boy ve kilosuna bakılıyor boyu yaşıtlarına göre kısa 1,57 bitkisel kürler oğlum için faydalı olurmu cevaplarsanız sevinirim
 • Yorumunuz gösterilemiyor : Yazım kuralları hatası...Salı, 24 Eylül

 • Yorumunuz gösterilemiyor : Yazım kuralları hatası...Pazartesi, 1 Temmuz

 • Yorumunuz gösterilemiyor : Yazım kuralları hatası...Çarşamba, 8 Mayıs

 • AHMET Pazartesi, 00:00

  HOCAM ALTI AYDIR İLTİHAPLI ROMATİZMADAN ŞİKAYETÇİYİM VE İYİLEŞMEK İSTİYORUM İLAÇLARIN HİÇ ÇARESİ OLMADI LÜTFEN BANA YARDICI OLUN TLF .05324344732
 • burak Salı, 00:00

  annemde 6 senden beri artrit romatizması var çok şidetli ağrıları var bana önerileriniz ne olur
 • neşe Pazartesi, 00:00

  bendede iltihaplı romatizmaya rastlandı. eklemlerim çok ağrıyor. hareketlerim kısıtlandı. bana önerileriniz ne olur.
 • Yorumunuz gösterilemiyor : Yazım kuralları hatası...Pazar, 31 Mart

 • Mustafa Pazar, 00:00

  Eşim 6 yıldır iltihaplı romatizma ( SJÖGREN SENDROMU) teşisi konuldu. Tıptan şifa bulamadık. Bize ne önerirsiniz ? Konya/Seydişehirden nasıl irtibate geçebiliriz ?
 • jale Perşembe, 00:00

  lütfen muammer beyin dikkatine.....iyi güzel de bizim derdimizede allahın izniyle şifa bulsun .ben romatizmal kapak hastasıyım.mitral kapak değişti.şimdi aort kapak hasta lütfen bunu iyileştirici çözüm bulun duacınız olurum....
 • Yorumunuz gösterilemiyor : Yazım kuralları hatası...Perşembe, 27 Aralık

 • Yorumunuz gösterilemiyor : Yazım kuralları hatası...Pazartesi, 1 Ekim

 • lale Çarşamba, 00:00

  ben 27 yasindayim romatizma hastasiyim korton kulanmaq istemiyorum.ve bakmak zorundu oldugum 4 yasinda oglum var agrilarim oluyor bana nasil yardimci olursunuz naxcivandan yaziyorum

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. Yıldızlar Eğitim Organizasyon A.Ş.