Ülsere çözüm kapari

Kapari bitkisi ülserin tedavisinde kullanılıyor.

SAĞLIK .
ülsere çözüm kapari

Kalbin ilacı ardıç

Ardıç, özellikle kalp yetmezliği yaşayan hastalara fayda sağladığı biliniyor. Ayrıca romatizmal ve ortopedik rahatsızlıkların tedavisinde de kullanılan ardıç, böbrek taşı düşürülmesinde de etkili oluyor. Fazla tüketilmemesine dikkat edilmeli.

Böbrek taşına çözüm

Hazmı kolaylaştırıcı ve aynı zamanda ateş düşürücü bir bitki olan acı ağaç, tükürük bezinin sağlıklı çalışmasını sağlayarak mide ve bağırsakları da düzene sokuyor. Ayrıca acı ağaç; böbrek taşlarının düşürülmesi ve safra kesesi sancılarının dindirilmesi için de kullanılıyor. İshal için yaban armudu

İshalin kesilmesinde etkili olan yaban armudu, diş etleri ve yaralarının iyileştirilmesinde fayda sağlar. Yan etkisi kabızlık olan yaban armudunun, yaraları daha hızlı iyileştirmek için kullanılmasının yanı sıra göze de keskinlik verdiği biliniyor.

Kapari ülsere iyi gelir

Kaparinin çiçekleri tohum açmadan önce toplanarak ilaç yapımında kullanılır. Ayrıca, meyveleri ve yaprakları da kullanılır. Ciğer ve dalak hastalıkları ile ülsere karşı faydalıdır. Vücuda kuvvet verir ve cinsel gücü arttırır. Ağrı kesicidir.

Dalak güçlendirici andız

Andız otunun kökü, bal ile kaynatılıp bir bardak içildiğinde astıma ve nefes darlığına iyi gelmektedir. Andız bitkisi ayrıca karaciğer ve dalağın güçlenmesinde ve tedavisinde kullanılmaktadır. Bitkinin idrar söktürücü ve mesaneyi rahatlatıcı etkisi de vardır.

Öksürüğe çare aslanağzı

Aslanağzı bitkisi, bronşitin ve öksürüğün kesilmesinde ve tedavisinde kullanılmaktadır. Balgam söktürücü etkiye sahip olan bitki, özellikle şiddetli göğüs hastalıkları çeken hastalara uzmanlar tarafından önerilmektedir.

Kolesterole ayı üzümü

Ayı üzümü bitkisinin, yaprakları kurutulup suda pişirilerek çayı yapılmaktadır. Bu çay dengeli tüketildiğinde özellikle kolesterole karşı etkili olmaktadır. Ayrıca kanı temizler ve kalp, böbrek, idrar yollarında rahatsızlığı olanların tedavisinde kullanılmaktadır.

Mylıfe

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Ülsere çözüm kapari
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. Yıldızlar Eğitim Organizasyon A.Ş.