Üniversite ve devlet hastaneleri ortak çalışacak

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, üniversite hastaneleri ile Sağlık Bakanlığı hastanelerinin ortak çalışmasını istediklerini söyledi.

SAĞLIK .
üniversite ve devlet hastaneleri ortak çalışacak

Kars Kafkas Üniversitesi (KAÜ) Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ni ziyaretinde konuşan Bakan Akdağ, Üniversite Rektörlüğümüz, Dekanlık ve Başhekimliğimizle birlikte Sağlık İl Müdürümüz ve hastane Başhekimimiz biraraya gelerek Kars'ta sağlık hizmetlerini 'vatandaşın lehine nasıl daha iyiye giderizi' görüşecekler. Bunun çalışmasını yapacaklar. Çalışmanın nasıl olacağına örnek verecek olursak, üniversite hastanesinin 5 kardiyoloji uzmanı, Devlet Hastanesi'nin de 3 kardiyoloji uzmanı mevcut. Üniversite hastanemizde kalp anjiyosu yapmaya başlayacak. Ama bu işin istenilen şekilde yapılabilmesi için her gün 24 saat, yılda da 365 gün bu işin yapılması lazım. Bunu sağlama adına güçleri birleştirmek gerekiyor. Bu da üniversite hastanesindeki uzmanların Devlet Hastanesi'nde çalışmasından geçiyor. Tersine durumda gerektiğinde uygulanabilir. Bu durum hastaneler arasında yapılacak bir protokolle gerçekleştirilecek. Bizde bakanlık olarak buna destek veriyoruz." dedi.

Kars’ta 10 yıl öncesine göre 10 kat daha fazla vatandaşa hizmet verildiğine dikkati çeken Bakan Akdağ, şu bilgileri verdi:

"Sağlık alanında bazı iyileştirmeler yapmamız lazım. Bunu da üniversite yönetimi ile birlikte gerçekleştireceğiz. Üniversite hastanesi ile Sağlık Bakanlığı hastanelerinin ortak çalışmasıyla vatandaşın lehine yeni bir durum ortaya çıkacak.” diye konuştu.

Haber 7

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Üniversite ve devlet hastaneleri ortak çalışacak
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. Yıldızlar Eğitim Organizasyon A.Ş.