Siyah noktalardan kurtulmak için bunları yapın!

Siyah noktalarımız oksitlenmiş olan kir, sebum ve ölü hücrelerinin cilt gözeneklerimizi tıkamasından dolayı oluşmaktadır.

SAĞLIK .
siyah noktalardan kurtulmak için bunları yapın!

Siyah noktalarımız oksitlenmiş olan kir, sebum ve ölü hücrelerinin cilt gözeneklerimizi tıkamasından dolayı oluşmaktadır. Adından da anladığımız gibi cilt kusuru cildinizde siyah lekeler ve cildinizin görüşünde mat, cansız ve sağlıksız olmasına neden olmaktadır. Siyah noktalar tedavi edilmez ise bunlar bene ya da sivilceye dönüşebilmektedir. Akne bir cilt hastalığı olarak bilinir ve bazı durumlarda da tıbbi müdahale yapılmalıdır. Sivilce oluşumlarını önleyebilmek ve cildi temiz tutmanız siyah noktalardan kurtulmanız da önemlidir. Siyah noktalardan kurtardığını söyleyen çok ürün bulunmaktadır. Bu ürünler bazen çok pahalı hem de kimyasal oldukların pek sağlıklı olduğu söylenememektedir.

Karbonat

1 tatlı kaşığı karbonata biraz su ekleyerek hamur haline gelmesini sağlayın. Bu hamuru siyah noktalarınıza sürün. 5 dakika bekletip daha sonra bölgenize masaj yapın. Karbonatın cildinize peeling etkisi bulunmaktadır. Cildinizi derinden temizleyip siyah noktalardan kurtulmanıza yardımcı olur.

Domates

Siyah noktalarınızdan kurtulmanın doğal yollarından biri de domatestir. Domatesten bir dilim keserek siyah nokta olan yere sürün. Cildiniz de 5 ila 10 dakika kaldığında masaj ile yedirmeniz daha iyi olur. Domatesin içinde yer alan kimyasallar cilde derinlemesine etki etmektedir. Yüzünüzdeki ölü hücrelerden, sebumdan ve biriken kirlerden arındırır.

Deniz Tuzu

Deniz tuzuna biraz su ekleyerek bu karışımı avucunuza alın ve siyah noktalarınızın olduğu bölgeye uygulayın. 5 dakika bekletip ardından da cildinize masaj olarak uygulayın. Deniz tuzunun içerisindeki mineraller cildinizi pul pul oluşmuş olan görüntüden kurtaracak gözeneklerinizin içerisindeki biriken kirleri yok edecek. Cildiniz tamamen canlı ve temiz bir görünüme kavuşur.

Portakal Kabuğu

Portakal kabuğunu güneşe bırakıp birkaç gün boyunca kurutun. Kurumuş olan portakal kabuğunu rendeledikten sonra mümkün olduğunca toz hale getirin. Mikro dalga gibi aletlerle de kurutma işlemini yapmanız mümkün. Dikkat edin ki yanabilir ya da rengi kahverengi dönebilir. Portakal kabuğundan elde etmiş olduğunuz tozu gülsuyuyla karıştırıp hamur haline getirin. Elde etmiş olduğunuz karışımı ise siyah noktalı olan yerlerinize sürün ve cildinizde kurumasını bekleyin. Kuruduğu zaman nemli ellerinizle buralara masaj yapın. Ardından da soğuk su ile cildinizi yıkayın.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Siyah noktalardan kurtulmak için bunları yapın!
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. Yıldızlar Eğitim Organizasyon A.Ş.