TRT'den Çocuklara Şarkı Yarışması

TRT 'Popüler Çocuk Şarkıları Yarışması' düzenliyor. Yarışma herkese açık...

MÜZİK .
trtden çocuklara şarkı yarışması

Yarışmanın konusu, çocuk koroları tarafından seslendirilecek, pop müzik unsurları taşıyan ve pop üslubunun kullanıldığı çocuk ruhuna, zevk ve beğenisine uygun çocuk şarkılar.

TRT Çocuk Müzikleri Repertuarı'na özgün eserler kazandırmak ve bunu yaparken de günümüz çocuğunun pop müzik dinleme ve söyleme ihtiyacını, onlara olumlu katkılar yapacak daha iyi ve doğru örneklerle gidermek, bu alanda eğitici eserlerin yaratılmasını, özendirme yoluyla teşvik etmek, bu yolla yaratılacak eserleri seslendirerek yayınlamak ve yurt düzeyine yayılmasına yardımcı olmak ve çocukların birlikte söyleyeceği bir repertuar oluşturmak amacıyla “Popüler Çocuk Şarkıları Yarışması” düzenliyor.

Yarışmada birincilik ödülü 14.000 TL olarak belinlenmiş. Ayrıca yarışmaya katılan eserlerden finale kalan eserlerin her birinin bestecisine net 6.000 TL mansiyon veriliyor. Eserlerin çalgı eşliklerini gerçekleştirerek stüdyo kayıtlarını yapan aranjör/aranjörlere ise parça başına net 6.000 TL ödenmesi şartnamede yer alıyor.

Yarışmaya son katılım tarihi 5 Kasım 2010.

Yarışmayla ilgili detaylı bilgi ve şartnameye www.trt.net.tr adresinden ulaşılabiliyor.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git TRT'den Çocuklara Şarkı Yarışması
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.
  • çisem Çarşamba, 00:00

    başaracağıma inanıyorum

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. Yıldızlar Eğitim Organizasyon A.Ş.