twitterfacebook

Agah'ın Yeni Eseri Ehl-i Beyt Sevgisi Üzerine...

agah'ın yeni eseri ehl-i beyt sevgisi üzerine...
Agâh’ın içinde bulunduğumuz Muharrem ayına özel single çalışması, Moral Prodüksiyon’dan çıktı.

Tasavvuf müziğine yıllarca besteci ve yorumcu kimliğiyle emek veren Agâh'ın içinde bulunduğumuz Muharrem ayına özel single çalışması, Moral Prodüksiyon’dan çıktı.

Ehl-i Beyt sevgisi üzerine kurgulanmış "Gül Goncaları" ismini taşıyan single Türkçe ve Arapça iki eserden oluşuyor.

İlk eser, Kâhyazâde Ârif'in, Ehl-i Beyt sevgisini, "Kurretü'l ayn-ı Habibi Kibriyasın ya Huseyn, Gonca-i gülşen saray-ı Mustafasın ya Huseyn" şeklinde mısralara döktüğü, Hacı Ârif Bey'in de aynı derin muhabbetle bestelediği Kurretü'l Ayn (Göz Nuru) ismini taşıyor. Agâh’ın yorumuyla kalpleri titreten eser, Ehl-i Beyt muhabbetiyle insanı derinden sarıyor.

İkinci eser ise; "Ey Fatıma, ey Zehra, ey kıymetlilerin, nurluların annesi / İsmin kalbimizde derinde saklı, sevinç ve huzur içinde ol / Bizler de senden rızanı diliyoruz" sözleriyle adeta duaları arşa ulaştıran içli bir yakarış… Beste ve güftesi anonim olan Ya Ümmü’l Hasen (Ey Hasan’ın Annesi) isimli ilahi de, sanatçı Agâh’ın icrasıyla bizleri ulvi bir iklime taşıyor.

Agâh: "Bu eserler matem ayında yaşadığımız hüzn-ü kederin tezahürü"

Tasavvuf müziği sanatçısı Agâh, "Gül Goncaları" isimli çalışması ile ilgili şunları söylüyor. "Hz. Peygamber (S.A.V)’in Mü’minlere vasiyet ettiği Ehl-i Beyt’inden, gözünün nuru, gül goncası torunlarından Hz. Hüseyin’in, Yezit ve askerlerince 10 Muharrem 61 yılında, acımasızca şehit edildiği Kerbela olayı, sadece İslam tarihinin değil, belki de insanlık tarihinin en acı vakıalarından biridir. Bu sebeple ‘matem ayı’ da dediğimiz bu ayda yaşadığımız hüzn-ü kederin tezahürü olarak bu iki eseri dinleyicilerimizle paylaşmak istedik."

AGÂH: 

Uzun yıllar Hafız-ı Kurra Merhum İsmail Biçer’den feyiz alan tasavvuf müziği sanatçısı Agâh’ın 1995 ve 1996 yıllarında Kur’an-ı Kerim kıraatinde Türkiye birincilikleri bulunuyor.

2002 yılına kadar Bursa Uludağ Üniversitesi’nde lisans eğitimine devam eden Agâh, aynı zamanda Bursa Belediye Konservatuarı’nda ve Kültür Bakanlığı Klasik Türk Musikisi Korosu’nda Türk Sanat Müziği eğitimi ve ud icrasına devam etti.

Bu tarihten sonra çalışmalarını İstanbul’da sürdüren, yurtiçi ve yurtdışında birçok orkestrada solist ve udi olarak görev yapan sanatçının, 2010 yılında çıkan “Yalancı Dünya” ve 2011 yılında Moral Prodüksiyon’dan yayınlanan “El Meded” isimli iki albümü bulunuyor.

Kendine ait 60’tan fazla bestesi olan sanatçı, tasavvuf sevgisini çalışmalarına derinlemesine yansıtarak, “Gül Goncaları” isimli single çalışmasıyla tasavvuf müziği sevenlere bir kez daha “merhaba” diyor.
İletişim İçin:

Moral Prodüksiyon / Ramazan GÜRDAL

0212 551 32 25 - 0555 823 74 01 - moralproduksiyon@gmail.com
 

yayın : 1 Aralık 16:46

agah albüm moral prodüksiyon

Yorumlarınız
Adınız
ÇOK OKUNANLAR
 • Bu besinler gençlik aşılıyor

  Bu besinler gençlik aşılıyor

  A, C ve E gibi vitaminler, antioksidan etki gösterirerek serbest radikallerin hücrelere zarar vermesine engel olarak yaşlanmayı yavaşlatır. Peki bu vitaminler hangi besinlerde bulunur? İşte cevabı...

 • Cübbeli Hoca medya patronu oluyor /

  Cübbeli Hoca medya patronu oluyor

  Kamuoyunda Cübbeli Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü medya sektörüne giriyor.

 • Telefonda 'lego' dönemi /

  Telefonda 'lego' dönemi

  Google merakla beklenen modüler telefon projesinin detaylarını paylaştı.

 • 'AK Parti karşıtı blokta çözülme emareleri var' /

  'AK Parti karşıtı blokta çözülme emareleri var'

  7 Şubat kriziyle başlayıp, Gezi olaylarıyla devam eden ve 17 Aralık operasyonlarına uzanan darbe girişimlerini ve çözüm sürecini pek çok insanın 'Balıkçı' olarak tanıdığı İlhami Işık'la konuştuk.

 • YÖK'ten formasyon açıklaması /

  YÖK'ten formasyon açıklaması

  Yükseköğretim Kurulu, pedagojik formasyon sertifika programlarının normal öğrenim süresinin lisans mezunları, 3. ve 4. sınıf öğrencileri için 2 yarıyıl olacağını bildirdi.

 • Abant'ta kerevit istilası /

  Abant'ta kerevit istilası

  Abant Gölü'nde alabalıkların yavrusunu ve yumurtalarını yiyen kerevitlerle mücadele kapsamında 3 haftada 900 kilo kerevit yakalandı.

 • Züğürt Ağa filmi CHP'de gerçek oldu /

  Züğürt Ağa filmi CHP'de gerçek oldu

  71 üyenin kayıtlı olduğu Sincik'te, CHP adayına 1 oy çıktı. CHP, 25 belediyeyi ise yüzde 2'den az oy oranıyla kaybetti.

 • Kutlu doğum haftasına özel klip /

  Kutlu doğum haftasına özel klip

  “Büyüklerden Dualar” adında başarılı bir projeye imza atan Ziya Uğur, albüm öncesinde Kutlu Doğum Haftası’na özel olarak sözleri büyük mutasavvıf Ümmî Sinan’a ait olan “Bizi Güzel Muhammed’den Ayırma” adlı eserine klip çekti.

 • Nobel ödüllü yazar hayatını kaybetti /

  Nobel ödüllü yazar hayatını kaybetti

  Nobel ödüllü yazar Gabriel Garcia Marquez yaşamını yitirdi.

ÖZEL DOSYALAR
/Scripts/lib/jquery-2.0.0.min.js