twitterfacebook

Yepyeni Bir Grup; Neyse

yepyeni bir grup; neyse
Yepyeni Bir Grup; Neyse'nin albümü 25 Ekim'de yayınlandı!

Selim Kırılmaz (vokal, basgitar), Deniz Ünlü (davul) ve Melih Balta (gitar, geri vokal) birlikteliğinden oluşan Neyse’nin grupla aynı ismi taşıyan ilk albümleri 25 Ekim’de Radyo Eksen ortaklığıyla Babajim Records tarafından yayınlandı!

Birbirlerine bıraktıkları hareket alanlarından, söz hakkına kadar ekip ruhu taşıyan ve hayatı paylaşan üç yakın arkadaştan oluşan yepyeni ve gerçek bir topluluk olan “Neyse”, tavizsiz sertliklerin içine monte edilmiş kibar melodileriyle sadece insana güven veren sağlam bir sound topluluğu değil, aynı zamanda ciddiye alınması gereken bir söz-beste topluluğu.
 
Duvar kadar sağlam olan bir sound’a içinde ihtiras taşımayan; adaletsizliğe, eşitsizliğe karşı duyulan bir hırs eşlik ediyor. Samimiyet ve sorumluluk duygusunun öne çıktığı şarkılarında, ciddi bir modern tüketim toplumu ve yabancılaşma eleştirisi göze çarpıyor.
 
İnsanın kozmos içindeki önemi ve önemsizliğini, modern hayatın yanılsama ve gerçekliğini bir arada ve samimiyetle yüzümüze çarpan sözleri, gözümüze kulağımıza sokmadan dillendiren somut önerileri var; yan çizmeden, teğet geçmeden, ima etmeden, sağ eliyle sol kulağını göstermeden....
 
Sıklıkla kullandıkları sözcükle “aydınlık” bir topluluk olan “Neyse”, temiz duru bir dille okunmuş satırlarındaki edebi tatlar ve insanın ve duygularının ihmal edilmediği eleştirel satırlar nedeniyle de gönül rahatlığıyla içeri davet edeceğiniz bir topluluk....
 
“Neyse” söz veriyor, söz istiyor… Bir albüm olarak “Neyse”, bir topluluk olarak “Neyse”nin ileride yapacaklarının teminatı.

25 Ekim’de müzik marketlerde yerini alan Neyse albümünün, ilk single şarkısı “Hokkabaz” ın videoklibi Murad Küçük tarafından Orion Stüdyolarında çekildi.

yayın : 26 Ekim 15:52

neyse müzik grup albüm çıktı

Yorumlarınız
Adınız

müzikleri çok etkileyici. çok yakışıyorlar sahneye. elimden geldiğince takip etmeye çalışıyorum. gün gelecek bu grup çok sevilen ve dinlenen bir grup olacak. başarılarının artarak devamını diliyorum...
"NEYSE"
sizi seviyoruUm =)

Salı, 17 Temmuz

Neyse grubunu geç tanıdığım için çok şanssızım ama zararın neresinden dönülürse kardır ;)

Salı, 29 Mayıs

yeni keşfettim ve harbi sağlam müzik!!!

Cumartesi, 10 Mart

bayılıyorum aşığım çok yetenekliler

Cuma, 11 Kasım


BENZER HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
ÖZEL DOSYALAR

/Scripts/lib/jquery-2.0.0.min.js