Tarihi Cağaloğlu Hamamı 3. İstanbul Tasarım Bienali’nde

3. İstanbul Tasarım Bienali “Yaratıcı Mahalleler Programında" Tarihi Cağaloğlu Eminönü bölgesini temsil edecek.

KÜLTÜR SANAT .
tarihi cağaloğlu hamamı  3. istanbul tasarım bienali’nde

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından gerçekleştirilecek 3. İstanbul Tasarım Bienali, 22 Ekim’de kapılarını ücretsiz olarak ziyaretçilerine açıyor. “BİZ İNSAN MIYIZ? : Türümüzün Tasarımı: 2 saniye, 2 gün, 2 yıl, 200 yıl, 200.000 yıl” başlığı altında “insan” ve “tasarım” arasındaki ilişkiye odaklanacak bienal 20 Kasım’a kadar devam edecek.

3. İstanbul Tasarım Bienali’nde 13 ülkeden tasarımcı, mimar, sanatçı, tarihçi, arkeolog, nörolog ve bilim insanının 70’in üzerindeki projesi5 farklı mekânda sergilenecek.

Yaratıcı Mahalleler Programı ve Tasarım Rotalarında “300 yıllık Tarihi Hamam”

Etkinlikleriyle kentin her köşesine yayılan 3. İstanbul Tasarım Bienali, sergilerin yanı sıra 4 hafta boyunca İstanbul genelinde farklı bölgelere yayılacak ve özel projeler ve etkinliklerle gündelik hayatın da içine sızarak İstanbul’u bir tasarım kentine dönüştürecek.

Tarihi

3. İstanbul Tasarım Bienali kapsamında bu sene ilk defa düzenlenmeye başlanan “Yaratıcı Mahalleler Programında”  Karaköy ve Eminönü mahallelerinde “Yüzyıllık Markalar”dan Tarihi Cağaloğlu Hamamı da "Ölmeden Önce Görülmesi Gereken 1000 Yer"den biri olan tek Türk Hamamı olma özelliği ile tasarım odaklı bir marka olarak kendi mahallesi olan Eminönü bölgesini temsil edecek.

Geçtiğimiz yıllarda büyük ilgi gören, İstanbul’un farklı bölgelerindeki tasarım odaklı ofis, mağaza, atölye, imalathane ve mimari yapıların ziyaret edildiği Tasarım Rotaları, bu sene yeni eklenen rotalarla devam ediyor. Boğaziçi köylerinden kentin en eski zanaat alanlarına, Haliç kıyılarından Tarihi Yarımada ve diğer tarihi semtlere uzanan rotalara ek olarak bienalin açık olacağı dört hafta boyunca her hafta sonu bir tematik rota, konunun uzmanları tarafından Tasarım Rotaları katılımcıları için özel olarak kurgulanacak. I. Mahmut'un 1741 yılında yaptırdığı, İstanbul’un en önemli tarihi ve turistik mekânlarından biri olan, yerli ve yabancı birçok ziyaretçiyi ağırlayan Tarihi Cağaloğlu Hamamı da bu yıl Tasarım Rotalarında yerini aldı.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Tarihi Cağaloğlu Hamamı 3. İstanbul Tasarım Bienali’nde
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. Yıldızlar Eğitim Organizasyon A.Ş.