Öncü Osgb

Dünya Kültür Mirasları Ankara’da

Dünya Kültür Mirası listesine giren eserler, ''Güney Doğu Avrupa-UNESCO Dünya Kültür Mirası” adlı sergi ile, Ankaralılarla buluştu.

KÜLTÜR SANAT .
dünya kültür mirasları ankara’da

UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası olarak seçilen eserlerin fotoğraflarından oluşan ''Güney Doğu Avrupa-UNESCO Dünya Kültür Mirası'' sergisi Başkent'te sanatseverlerle buluştu.

Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) Sanat Galerisi'nde Avusturya Büyükelçiliği ve BYEGM işbirliği ile açılan sergide, UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası olarak seçilen 18 eserin fotoğrafı yer alıyor.

Her eserin; 2 panel, bir ana fotoğraf, bir açıklama metni ve ek fotoğrafla Başkentlilerin beğenisine sunulduğu sergide, Arnavutluk, Bosna-Hersek, Hırvatistan, Karadağ, Makedonya, Sırbistan ve Kosova'daki kültür miraslarının fotoğrafları bulunuyor.

Sergi, 26 Kasım'a kadar açık kalacak.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Dünya Kültür Mirasları Ankara’da

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Gözat

bunlar da ilgi çekebilir KÜLTÜR SANAT Etkinlikler
Geçmiş Bugün Yeniden Şekillendi
Etkinlikler

Geçmiş Bugün Yeniden Şekillendi

Geçmişin hat, tezhip, minyatür, ebru, cilt ve kat’ı gibi değerli el sanatları bugünün ustalarının ellerinde hayat buldu. Bu eserler, TÜYAP 28. İstanbul Kitap Fuarı’nda sergilendi ve beğeni topladı. Sergi Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde devam ediyor.

40 Yazardan 40 Semt
Etkinlikler

40 Yazardan 40 Semt

İstanbul dünyanın en güzel şehirlerden. Bu güzel şehrin 40 semtini 40 ayrı yazar anlattı. Bakın hangi yazar, hangi semti anlattı?

'Harem' Ankara'da
Etkinlikler

'Harem' Ankara'da

Osmanlı saray hayatını anlatan ilk bale eseri olma özelliğini taşıyan Harem, uzun bir aradan sonra yeniden Ankara’da izleyiciyle buluşuyor.

Virgül, Yayın Dünyasına Veda Etti
Etkinlikler

Virgül, Yayın Dünyasına Veda Etti

Hayatın yoğun temposundan, bu kadar cinayet ve ölüm haberlerinin arasından farkedemediğimiz bir son yaşandı. Kitap-eleştiri dergisi 'Virgül' de kepenkleri sessiz sedasız indirdi.

Mavi Senfoni’ye 1 Milyon Lira…
Etkinlikler

Mavi Senfoni’ye 1 Milyon Lira…

Çağdaş Türk ve Avrupa Resmi Müzayedesi’nde Burhan Doğançay’a ait Mavi Senfoni adlı eser, 1 milyon liradan satışa sunulacak. Eser, yaşayan bir sanatçının müzayedede satışa sunulan en yüksek bedelli eseri unvanını kazanacak.

on5yirmi5.com
Hakkımızda Künye-Biz İletişim
on5yirmi5.com'u takip edin

on5yirmi5 mobil site görünümü