Geleceğin meslekleri neler?

Lisans Yerleştirme Sınavı, Y kuşağının geleceğe damga vuracak meslekler konusunu da gündeme getirdi.

KARİYER .
geleceğin meslekleri neler?

Zambak Yayın Grubu İnsan Kaynakları Uzmanı Zafer Avcı, Y kuşağının gelecekte damga vuracak meslekleri hakkında önemli uyarılarda bulundu. Avcı, "Y jenerasyonu genel itibariyle internet gençliği, rahat, özgür, egosu yüksek, zeki, pozitif, sorumsuz, zekâ yarıştıran, kibar, rahatına ve menfaatine düşkün olarak tanımlanmaktadır. Buna bir yönüyle çalışma hayatına ilişkin olarak zamanın hükmü gözüyle bakılabilir." diye konuştu.

Uluslararası firmaların rekabet konularını sıralayan Avcı, "Çalışanların sosyal psikoloji yönüyle analizi değil aynı zamanda ana sektörlerin oluşturabileceği yan sektörler, maliyetleri azaltıcı etkinliği artırıcı geleceğin meslekleri ve üretim teknolojileri rekabet konuları içine girmektedir." dedi. Geleceğin mesleklerini küreselleşmenin, evrensel insani değerlerin, nüfus kalitesinin, dijital yaşam tarzının etkileyeceğini savunan Avcı, meslekleri ise şöyle sıraladı:

"Sosyal medya ve sosyal ağlar iletişim uzmanları, internet pazarlama, mobil uygulama yazılımcıları, e-ticaret yazılımcılığı, girişim ve proje danışmanlığı, risk yöneticiliği, bilgi teknoloji uzmanları ve denetçileri, özellikle veri madenciliği yazılımı uzmanı ve yazılım geliştirme mühendisleri gelecekteki meslekler arasında. Bunun yanı sıra veritabanı yöneticileri, bilgi teknolojilerini kullanabilen insan kaynakları uzmanları, iç kontrol sistem uzmanı, iş ve çevre güvenliği uzmanı, denetim, vergi ve teşvik uzmanları, çağrı merkezi ve müşteri ilişkileri uzmanlığı, iç ve dış çevreyi analiz edecek sosyal ve sektör araştırmacıları uzmanları, veri analisti, proje yöneticisi de yine gelecekte önem taşıyan meslekler arasında."

Rota Haber

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Geleceğin meslekleri neler?
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz


paykasa

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.