40 Şehirde Kur'an-ı Kerim Meal Bilgi Yarışması

50 sivil toplum kuruluşunun oluşturduğu “Kur’an’ı Anlama Platformu”, Kuran-ı Kerim Meal Bilgi Yarışması düzenliyor.

İNANÇ .
40 şehirde kuran-ı kerim meal bilgi yarışması

Bu yıl 4.’sü düzenlenecek sınavda dereceye girenlere umre ve altın ödülleri de verilecek.

Kur’an-ı Anlama Platformu tarafından organize edilen “Kur’an-ı Kerim Meal Bilgi Yarışması”nın bu yıl dördüncüsü düzenleniyor. Geçen yıl Türkiye’nin dört bir tarafından ve yurtdışından katılanlarla yaşanan imtihan coşkusunun bu yıl 40 merkezde eşzamanlı yapılacak imtihanda da yaşanması bekleniyor.

50 Vakıf, Dernek ve Sendikanın oluşturduğu Kur’an’ı Anlama Platformu’nun organizesiyle yapılan Kur’an-ı Kerim (Meal) Bilgi Yarışması bu sene Türkiye’nin 40 merkezinde yapılacak. Yarışmaya katılanlar umre ve altınlarla ödüllendirilecek.

Gayenin Kur’an-ı Kerim’i anlayarak okumaya teşvik etmek, bu doğru okuma biçimini yaygınlaştırmak, Kur’an Neslini oluşturmak, öğretilerini erdemli bir hayata dönüştürmek olarak belirlendiği yarışmaya son müracaat 16 Eylül 2012.

Genel imtihan 7 Ekim 2012 tarihinde Adana, Adıyaman, Ankara, Alanya, Antalya, Balıkesir, Batman, Bolu, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Konya, Kocaeli, Kütahya, Malatya, Mardin, Mersin, Muş, Niğde, Osmaniye, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tokat, Trabzon, Van ve Zonguldak gibi 40 şehirde gerçekleştirilecek.

2011 yılında Kur’an-ı Kerim ve Meali Tüm Okullarda Seçmeli Ders Olsun imza kampanyasında hayırlı sonuca ulaşılmasında büyük katkılarının olduğunu ifade eden Kuran’ı Anlama Platformu’nun Başkanvekili Adem Çevik, “Her Öğrenciye Kur’an Meali” kampanyamızı başlatıyoruz. 2013 senesinde de inşaallah 81 vilayette Kur’an Meal Bilgi Yarışması tertip edeceğiz. Kur’an-ı Kerim’in Hud Suresinin 1. ve 2. ayetlerinde mealen; “başkasına kul olmayasınız diye bu Kur’an Allah tarafından açıklanmıştır” dedi.

İmtihan sorularının, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Kur’an Meali dikkate alınarak hazırlandığı yarışmaya, 12 yaş ve üzeri herkes, hiçbir öğrenim durumu ve cinsiyet sınırlaması gözetmeksizin katılabilecek.
4 yanlışın 1 doğru cevabı götürdüğü imtihanda, boşluk doldurma ve seçenekler arasından tercih yönteminin geçerli olduğu test sistemi uygulanacak.

Katılımcılar, açıklanan ödülleri alabilmek için 120 dakika ter dökecekler. İmtihanın sonuçları internet üzerinden açıklanacak.

Yarışmaya katılmak isteyenler www.kuranianlamaplatformu.com internet sitesinden online kayıt yaptırabilecekler.

http://www.kuranianlamaplatformu.com/ana.php?inc=banner
Sayın Kur’an Dostu Kardeşlerimiz Kur’anın Anlaşılmasına katkılarınız için duyuru, haber, reklam, tanıtım ve benzeri katkılarınızı bekliyor hayırlı uzun ömürler, bereketli kazançlar ve ebedi saadetler diliyoruz.

Adem ÇEVİK

Kur’anı Anlama Platformu Genel Koordinatörü

İstanbul/Fatih Süleymaniye, Şifahane Cad. 14

Tel: 0532 246 74 11
 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git 40 Şehirde Kur'an-ı Kerim Meal Bilgi Yarışması
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.
  • üzgün Cumartesi, 20:46

    off ya sorular klasik mi olacak nasıl yapacağız ???
  • eylül Cuma, 23:34

    10 yaşındayım yarışmaya katılmayı çok istiyordum ama 12 yaş ve üzeri alınamaz diyo 10 yaş ve üstü olsa olmaz mı ?

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. Yıldızlar Eğitim Organizasyon A.Ş.