twitterfacebook

40 Şehirde Kur'an-ı Kerim Meal Bilgi Yarışması

40 şehirde kur'an-ı kerim meal bilgi yarışması
50 sivil toplum kuruluşunun oluşturduğu “Kur’an’ı Anlama Platformu”, Kuran-ı Kerim Meal Bilgi Yarışması düzenliyor.

Bu yıl 4.’sü düzenlenecek sınavda dereceye girenlere umre ve altın ödülleri de verilecek.

Kur’an-ı Anlama Platformu tarafından organize edilen “Kur’an-ı Kerim Meal Bilgi Yarışması”nın bu yıl dördüncüsü düzenleniyor. Geçen yıl Türkiye’nin dört bir tarafından ve yurtdışından katılanlarla yaşanan imtihan coşkusunun bu yıl 40 merkezde eşzamanlı yapılacak imtihanda da yaşanması bekleniyor.

50 Vakıf, Dernek ve Sendikanın oluşturduğu Kur’an’ı Anlama Platformu’nun organizesiyle yapılan Kur’an-ı Kerim (Meal) Bilgi Yarışması bu sene Türkiye’nin 40 merkezinde yapılacak. Yarışmaya katılanlar umre ve altınlarla ödüllendirilecek.

Gayenin Kur’an-ı Kerim’i anlayarak okumaya teşvik etmek, bu doğru okuma biçimini yaygınlaştırmak, Kur’an Neslini oluşturmak, öğretilerini erdemli bir hayata dönüştürmek olarak belirlendiği yarışmaya son müracaat 16 Eylül 2012.

Genel imtihan 7 Ekim 2012 tarihinde Adana, Adıyaman, Ankara, Alanya, Antalya, Balıkesir, Batman, Bolu, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Konya, Kocaeli, Kütahya, Malatya, Mardin, Mersin, Muş, Niğde, Osmaniye, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tokat, Trabzon, Van ve Zonguldak gibi 40 şehirde gerçekleştirilecek.

2011 yılında Kur’an-ı Kerim ve Meali Tüm Okullarda Seçmeli Ders Olsun imza kampanyasında hayırlı sonuca ulaşılmasında büyük katkılarının olduğunu ifade eden Kuran’ı Anlama Platformu’nun Başkanvekili Adem Çevik, “Her Öğrenciye Kur’an Meali” kampanyamızı başlatıyoruz. 2013 senesinde de inşaallah 81 vilayette Kur’an Meal Bilgi Yarışması tertip edeceğiz. Kur’an-ı Kerim’in Hud Suresinin 1. ve 2. ayetlerinde mealen; “başkasına kul olmayasınız diye bu Kur’an Allah tarafından açıklanmıştır” dedi.

İmtihan sorularının, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Kur’an Meali dikkate alınarak hazırlandığı yarışmaya, 12 yaş ve üzeri herkes, hiçbir öğrenim durumu ve cinsiyet sınırlaması gözetmeksizin katılabilecek.
4 yanlışın 1 doğru cevabı götürdüğü imtihanda, boşluk doldurma ve seçenekler arasından tercih yönteminin geçerli olduğu test sistemi uygulanacak.

Katılımcılar, açıklanan ödülleri alabilmek için 120 dakika ter dökecekler. İmtihanın sonuçları internet üzerinden açıklanacak.

Yarışmaya katılmak isteyenler www.kuranianlamaplatformu.com internet sitesinden online kayıt yaptırabilecekler.

http://www.kuranianlamaplatformu.com/ana.php?inc=banner
Sayın Kur’an Dostu Kardeşlerimiz Kur’anın Anlaşılmasına katkılarınız için duyuru, haber, reklam, tanıtım ve benzeri katkılarınızı bekliyor hayırlı uzun ömürler, bereketli kazançlar ve ebedi saadetler diliyoruz.

Adem ÇEVİK

Kur’anı Anlama Platformu Genel Koordinatörü

İstanbul/Fatih Süleymaniye, Şifahane Cad. 14

Tel: 0532 246 74 11
 

yayın : 23 Haziran 11:56

kuranı kerim meal bilgi yarışması

Yorumlarınız
Adınız
ÇOK OKUNANLAR
 • Şiirin ipek sesi

  Şiirin ipek sesi

  Yazar

 • Türkiye ve dünyada biten transferler /

  Türkiye ve dünyada biten transferler

  Transfer sezonunun bitmesine daha çok var ama büyük takımlar arasında hızlı bir transfer yarışıdır gidiyor. İşte bugüne kadar biten transferler...

 • İl il tüm liselerin 2013-2014 TEOG puanları /

  İl il tüm liselerin 2013-2014 TEOG puanları

  TEOG tercihi yapacaklar öğrenci ve veliler dikkat! İşte il il tüm liselerin 2013-2014 taban puanları...

 • Salih Mirzabeyoğlu tahliye edildi /

  Salih Mirzabeyoğlu tahliye edildi

  İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi Salih Mirzabeyoğlu olarak tanınan yazar Salih İzzet Erdiş hakkında yeniden yargılama kararı verdi. Mahkeme oy birliği ile Salih Mirzbeyoğlu'nun tahliyesine karar verdi.

 • KPSS başvuruları yarın sona eriyor /

  KPSS başvuruları yarın sona eriyor

  Ortaöğretim ve ön lisans düzeyinde yapılacak Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) için son başvuru tarihi 24 Temmuz. Sınav, 27-28 Eylül'de gerçekleştirilecek.

 • Otobüs değil, bu başka bir şey /

  Otobüs değil, bu başka bir şey

  2 milyon dolarlık Oasis isimlik lüks otobüsün içinin lüks evlerden farkı yok Oasis isimli otobüs, lüks, stil ve konforun mükemmel biçimde harmanlandığı türünün tek örneği.

 • İsrail'e destek yürüyüşünü tek başına dağıttı /

  İsrail'e destek yürüyüşünü tek başına dağıttı

  Almanya'da İsrail'e destek yürüyüşü yapan grubu bir Türk vatandaşı tek başına dağıttı.

 • Osmanlı'nın 4+4+4'ü: Mekteb-i Sıbyan /

  Osmanlı'nın 4+4+4'ü: Mekteb-i Sıbyan

  Mekteb-i Sıbyan'da dersler oyun gibi sunulur: Elif çomak gibi, be çanak gibi, vav koyun gözlü, sat tava dudaklı, tı dik bacaklı… Monteigne bunu görünce çok şaşar. Avrupa mekteplerinde dayak vardır zira.

 • Kadir Gecesi'nin faziletleri /

  Kadir Gecesi'nin faziletleri

  Kur’an-ı Kerim’in Kadir gecesinde indirildiği ve bu gecenin bin aydan daha hayırlı olduğu belirtilmektedir. Hayırlı olanın bu gecede yapılan amel olduğu, bin ayın ise içinde Kadir gecesinin bulunmadığı bir süreyi ifade etmektedir.

ÖZEL DOSYALAR

/Scripts/lib/jquery-2.0.0.min.js