twitterfacebook

40 Şehirde Kur'an-ı Kerim Meal Bilgi Yarışması

40 şehirde kur'an-ı kerim meal bilgi yarışması
50 sivil toplum kuruluşunun oluşturduğu “Kur’an’ı Anlama Platformu”, Kuran-ı Kerim Meal Bilgi Yarışması düzenliyor.

Bu yıl 4.’sü düzenlenecek sınavda dereceye girenlere umre ve altın ödülleri de verilecek.

Kur’an-ı Anlama Platformu tarafından organize edilen “Kur’an-ı Kerim Meal Bilgi Yarışması”nın bu yıl dördüncüsü düzenleniyor. Geçen yıl Türkiye’nin dört bir tarafından ve yurtdışından katılanlarla yaşanan imtihan coşkusunun bu yıl 40 merkezde eşzamanlı yapılacak imtihanda da yaşanması bekleniyor.

50 Vakıf, Dernek ve Sendikanın oluşturduğu Kur’an’ı Anlama Platformu’nun organizesiyle yapılan Kur’an-ı Kerim (Meal) Bilgi Yarışması bu sene Türkiye’nin 40 merkezinde yapılacak. Yarışmaya katılanlar umre ve altınlarla ödüllendirilecek.

Gayenin Kur’an-ı Kerim’i anlayarak okumaya teşvik etmek, bu doğru okuma biçimini yaygınlaştırmak, Kur’an Neslini oluşturmak, öğretilerini erdemli bir hayata dönüştürmek olarak belirlendiği yarışmaya son müracaat 16 Eylül 2012.

Genel imtihan 7 Ekim 2012 tarihinde Adana, Adıyaman, Ankara, Alanya, Antalya, Balıkesir, Batman, Bolu, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Konya, Kocaeli, Kütahya, Malatya, Mardin, Mersin, Muş, Niğde, Osmaniye, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tokat, Trabzon, Van ve Zonguldak gibi 40 şehirde gerçekleştirilecek.

2011 yılında Kur’an-ı Kerim ve Meali Tüm Okullarda Seçmeli Ders Olsun imza kampanyasında hayırlı sonuca ulaşılmasında büyük katkılarının olduğunu ifade eden Kuran’ı Anlama Platformu’nun Başkanvekili Adem Çevik, “Her Öğrenciye Kur’an Meali” kampanyamızı başlatıyoruz. 2013 senesinde de inşaallah 81 vilayette Kur’an Meal Bilgi Yarışması tertip edeceğiz. Kur’an-ı Kerim’in Hud Suresinin 1. ve 2. ayetlerinde mealen; “başkasına kul olmayasınız diye bu Kur’an Allah tarafından açıklanmıştır” dedi.

İmtihan sorularının, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Kur’an Meali dikkate alınarak hazırlandığı yarışmaya, 12 yaş ve üzeri herkes, hiçbir öğrenim durumu ve cinsiyet sınırlaması gözetmeksizin katılabilecek.
4 yanlışın 1 doğru cevabı götürdüğü imtihanda, boşluk doldurma ve seçenekler arasından tercih yönteminin geçerli olduğu test sistemi uygulanacak.

Katılımcılar, açıklanan ödülleri alabilmek için 120 dakika ter dökecekler. İmtihanın sonuçları internet üzerinden açıklanacak.

Yarışmaya katılmak isteyenler www.kuranianlamaplatformu.com internet sitesinden online kayıt yaptırabilecekler.

http://www.kuranianlamaplatformu.com/ana.php?inc=banner
Sayın Kur’an Dostu Kardeşlerimiz Kur’anın Anlaşılmasına katkılarınız için duyuru, haber, reklam, tanıtım ve benzeri katkılarınızı bekliyor hayırlı uzun ömürler, bereketli kazançlar ve ebedi saadetler diliyoruz.

Adem ÇEVİK

Kur’anı Anlama Platformu Genel Koordinatörü

İstanbul/Fatih Süleymaniye, Şifahane Cad. 14

Tel: 0532 246 74 11
 

yayın : 23 Haziran 11:56

kuranı kerim meal bilgi yarışması

Yorumlarınız
Adınız


ÇOK OKUNANLAR
 • 'Istıraptan kaçmak yerine onunla yüzleşmeliyiz'

  'Istıraptan kaçmak yerine onunla yüzleşmeliyiz'

  Şair, psikiyatr Prof. Dr. Kemal Sayar ile yeni kitabı “Beni Sessiz de Sevebilir misin” üzerinden içinde şiir, aşk, ıstırap, mutluluk, hüzün, Gazze, vicdan ittifakı, psikiyatri geçen güzel bir söyleşi gerçekleştirdik.

 • Yargı kurumları dikkatli ve cesur olmalı /

  Yargı kurumları dikkatli ve cesur olmalı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yargı kurumları ve mensupları, yargıya sirayet etmeye çalışan, etki altına almaya çalışan siyasi, ideolojik ve zümrevi gruplara karşı dikkatli ve cesur olmalı" dedi.

 • Arzumuz Yunanistan'ın da görevini yapması /

  Arzumuz Yunanistan'ın da görevini yapması

  Cumhurbaşkanı Erdoğan,"Arzumuz şudur; özellikle garantör ülkeler olarak Türkiye nasıl görevini yapıyorsa aynı şekilde Yunanistan'ın da bu görevini yapmasıdır" dedi.

 • Davutoğlu'ndan vekillere ilk talimat /

  Davutoğlu'ndan vekillere ilk talimat

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti milletvekillerine gönderdiği mesajda ilk talimatını verdi.

 • Hastalıklara iyi gelen meyveler /

  Hastalıklara iyi gelen meyveler

  Hangi meyve hangi hastalığa iyi geliyor. İşte meyvelerin inanılmaz faydaları...

 • TEOG nakil başvuruları başladı /

  TEOG nakil başvuruları başladı

  TEOG sonuçlarına göre yapılan birinci nakil işlemleri sonucunda boş kalan 13 bin 398 boş kontenjan için ikinci nakil başvuruları bugünden itibaren alınmaya başlanacak. Bu hafta alınacak nakil başvuru sonuçları ise 5 Eylül Cuma günü açıklanacak.

 • Emniyet'te 3'üncü dalga operasyonu /

  Emniyet'te 3'üncü dalga operasyonu

  İstanbul merkezli 16 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda aralarında eski İstanbul Mali Şube Müdürü Yakub Saygılı'nın da bulunduğu bazı polisler gözaltına alındı.

 • AK Parti iç barışın teminatıdır /

  AK Parti iç barışın teminatıdır

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, ilk kez AK Parti Grup Toplantısı'nda vekillere hitap etti.

 • Bakan Yılmaz'dan 'bedelli' müjdesi /

  Bakan Yılmaz'dan 'bedelli' müjdesi

  Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz yüzbinlerce insanın beklediği bedelli askerlikle ilgili konuştu.

ÖZEL DOSYALAR

/Scripts/lib/jquery-2.0.0.min.js