twitterfacebook

40 Şehirde Kur'an-ı Kerim Meal Bilgi Yarışması

40 şehirde kur'an-ı kerim meal bilgi yarışması
50 sivil toplum kuruluşunun oluşturduğu “Kur’an’ı Anlama Platformu”, Kuran-ı Kerim Meal Bilgi Yarışması düzenliyor.

Bu yıl 4.’sü düzenlenecek sınavda dereceye girenlere umre ve altın ödülleri de verilecek.

Kur’an-ı Anlama Platformu tarafından organize edilen “Kur’an-ı Kerim Meal Bilgi Yarışması”nın bu yıl dördüncüsü düzenleniyor. Geçen yıl Türkiye’nin dört bir tarafından ve yurtdışından katılanlarla yaşanan imtihan coşkusunun bu yıl 40 merkezde eşzamanlı yapılacak imtihanda da yaşanması bekleniyor.

50 Vakıf, Dernek ve Sendikanın oluşturduğu Kur’an’ı Anlama Platformu’nun organizesiyle yapılan Kur’an-ı Kerim (Meal) Bilgi Yarışması bu sene Türkiye’nin 40 merkezinde yapılacak. Yarışmaya katılanlar umre ve altınlarla ödüllendirilecek.

Gayenin Kur’an-ı Kerim’i anlayarak okumaya teşvik etmek, bu doğru okuma biçimini yaygınlaştırmak, Kur’an Neslini oluşturmak, öğretilerini erdemli bir hayata dönüştürmek olarak belirlendiği yarışmaya son müracaat 16 Eylül 2012.

Genel imtihan 7 Ekim 2012 tarihinde Adana, Adıyaman, Ankara, Alanya, Antalya, Balıkesir, Batman, Bolu, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Konya, Kocaeli, Kütahya, Malatya, Mardin, Mersin, Muş, Niğde, Osmaniye, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tokat, Trabzon, Van ve Zonguldak gibi 40 şehirde gerçekleştirilecek.

2011 yılında Kur’an-ı Kerim ve Meali Tüm Okullarda Seçmeli Ders Olsun imza kampanyasında hayırlı sonuca ulaşılmasında büyük katkılarının olduğunu ifade eden Kuran’ı Anlama Platformu’nun Başkanvekili Adem Çevik, “Her Öğrenciye Kur’an Meali” kampanyamızı başlatıyoruz. 2013 senesinde de inşaallah 81 vilayette Kur’an Meal Bilgi Yarışması tertip edeceğiz. Kur’an-ı Kerim’in Hud Suresinin 1. ve 2. ayetlerinde mealen; “başkasına kul olmayasınız diye bu Kur’an Allah tarafından açıklanmıştır” dedi.

İmtihan sorularının, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın Kur’an Meali dikkate alınarak hazırlandığı yarışmaya, 12 yaş ve üzeri herkes, hiçbir öğrenim durumu ve cinsiyet sınırlaması gözetmeksizin katılabilecek.
4 yanlışın 1 doğru cevabı götürdüğü imtihanda, boşluk doldurma ve seçenekler arasından tercih yönteminin geçerli olduğu test sistemi uygulanacak.

Katılımcılar, açıklanan ödülleri alabilmek için 120 dakika ter dökecekler. İmtihanın sonuçları internet üzerinden açıklanacak.

Yarışmaya katılmak isteyenler www.kuranianlamaplatformu.com internet sitesinden online kayıt yaptırabilecekler.

http://www.kuranianlamaplatformu.com/ana.php?inc=banner
Sayın Kur’an Dostu Kardeşlerimiz Kur’anın Anlaşılmasına katkılarınız için duyuru, haber, reklam, tanıtım ve benzeri katkılarınızı bekliyor hayırlı uzun ömürler, bereketli kazançlar ve ebedi saadetler diliyoruz.

Adem ÇEVİK

Kur’anı Anlama Platformu Genel Koordinatörü

İstanbul/Fatih Süleymaniye, Şifahane Cad. 14

Tel: 0532 246 74 11
 

yayın : 23 Haziran 11:56

kuranı kerim meal bilgi yarışması

Yorumlarınız
Adınız
ÇOK OKUNANLAR
 • THY'den ağlatan reklam filmi

  THY'den ağlatan reklam filmi

  Türk Hava Yolları'nın hazırladığı reklam yeni reklam filmi izleyenlerden büyük beğeni topladı.

 • Profesyonel bir akademik kadroya sahibiz /

  Profesyonel bir akademik kadroya sahibiz

  Zirve Üniversitesi öğrenci temsilcisi Ahmet Doğan: “Zirve Üniversitesi yenilikçi ve modern eğitim anlayışıyla olaylara farklı perspektiflerle bakabilen, bilginin gücüne inanarak entelektüel insan yetiştirmeyi hedeflemektedir.”

 • THY'den duygulandıran reklam filmi /

  THY'den duygulandıran reklam filmi

  Türk Hava Yolları'nın hazırladığı reklam yeni reklam filmi izleyenlerden büyük beğeni topladı.

 • "Türkler düşmanımız değil"

  Erdoğan'ın 1915 olaylarına ilişkin açıklaması Ermenileri tatmin etmedi. Sarkisyan, mesaja değinmediği açıklamasında "Türkler düşmanımız değil" dedi.

 • Apple, 18 ayda 24 şirket aldı /

  Apple, 18 ayda 24 şirket aldı

  Son zamanlarda teknoloji sektöründe şirket alımları ile ilgili en fazla haber Google ve Facebook cephesinden geliyor. Ancak Apple da bu alanda oldukça aktif.

 • İnsanları şaşırtan 13 gerçek /

  İnsanları şaşırtan 13 gerçek

  Hayatımız boyunca sürekli iç içe olduğumuz ama farkına varmadığımız birçok gerçek var. Okuyunca çok şaşıracaksınız. İşte o gerçekler...

 • İşte Dünyanın en iyi telefonu! /

  İşte Dünyanın en iyi telefonu!

  "Dünyanın rn iyi telefonu" sloganıyla anılan OnePlus One tanıtıldı.

 • Dünya Kupası maçları hangi kanalda yayınlanacak? /

  Dünya Kupası maçları hangi kanalda yayınlanacak?

  Türkiye Radyo Televizyon Genel Müdürlüğü (TRT), 2014 Dünya Futbol Şampiyonası'nın tüm maçlarını yayınlayacağını ve hiçbir kanalla yayın paylaşımının söz konusu olmadığını bildirdi.

 • "Bu çağrımız ümit ederiz ki karşılığını bulur"

  Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, 1915 olaylarıyla ilgili mesajına ilişkin, "Tarih siyah ve beyazlardan oluşmaz. Gri bir alanda herkesin, geçmiş acıları paylaşabilme erdemini göstermesi lazım. Bu çağrımız ümit ederiz ki karşılığını bulur" dedi.

ÖZEL DOSYALAR

/Scripts/lib/jquery-2.0.0.min.js