Öncü Osgb

Hz. Muhammed İçin Nüfus Cüzdanı Çıkarttılar

Of Müftüsü Mehmet Genç ile Peygamberimizi Tanıtma ve Kültür Vakfı Üyesi Burhan Gültekin, Hz. Muhammed için nüfus cüzdanı hazırladı.

İNANÇ .
hz. muhammed için nüfus cüzdanı çıkarttılar

Hz. Muhammed’in doğumundan 1422 yıl sonra nüfus cüzdanını hazırladıklarını ve il müftülüklerine dağıttıklarını belirten Genç, şöyle konuştu: “Bu dünyada bir ilktir. Şimdiye kadar böyle bir çalışma düşünülmedi. Bu bir kimlik kartı değildir, bu bir nüfus cüzdanıdır. İstanbul’da basıldı. Ramazan ayına mahsus bir çalışmadır. Bana da 1000 adet geldi. Maliyeti 25 kuruştur, makbuz karşılığında 1 TL’ye satılmaktadır.

İnşallah Resulullah efendimiz 1422 yıl sonra gelen bu kimlik dizaynından ve bildiriminden manen memnun olmuştur. Yüce Rabbim hepimizi O’na hizmetkâr eylesin ve şefaatına nail eylesin. Resulullah için ne yaparsak azdır.” Önlü arkalı kimlik kartında TC kimlik numarası gibi ifadelerin yanı sıra, Hz.Muhammed ile ilgili pek çok bilgi yer alıyor.

Habertürk'ün haberine göre; Prof. Dr. Bayraktar Bayraklı, "Hz. Muhammed’in kimlik kartı, yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’dir. Ayrıca bir kimlik kartı çıkarmanın bir anlamı yok. Hz. Muhammed’e kimlik kartı çıkarılmasına gelirsek, bunu ancak O’nun ailesi, kabilesi yapabilir, Araplar yapabilir. Bize düşmez o. Bizim Kuran-ı Kerim’imiz peygamberimizin kimlik kartıdır" dedi.

Ntvmsnbc
 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Hz. Muhammed İçin Nüfus Cüzdanı Çıkarttılar

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.
  • Yorumunuz gösterilemiyor : Yazım kuralları hatası...Pazartesi, 29 Ağustos

Gözat

bunlar da ilgi çekebilir İNANÇ İslam
İşte Kayıtlara Geçen 380 Hurafe
İslam

İşte Kayıtlara Geçen 380 Hurafe

Iğdır Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Kıyasettin Koçoğlu, hurafe ve bidatlar üzerine yaptığı araştırmayı kitaplaştırdı.

Bihaç'da Hafız hasreti Sona Erdi
İslam

Bihaç'da Hafız hasreti Sona Erdi

Bosna Hersek'in batısında yer alan ve Viyana'ya yakınlığı nedeniyle Osmanlı'nın "serhad kenti" olan Bihaç'ta, 100 yıllık hafızlık hasreti sona erdi.

on5yirmi5.com
Hakkımızda Künye-Biz İletişim
on5yirmi5.com'u takip edin

on5yirmi5 mobil site görünümü