4. haftanın son birincisi Mustafa Altın oldu.Özel Harekat Polisi Mehmet Bayar 377 puan aldı

“Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması”nda 4.haftanın son gününde Mustafa Altın Haftanın Finali’ne gitmeye hak kazandı.

İNANÇ .
4. haftanın son birincisi mustafa altın oldu.özel harekat polisi mehmet bayar 377 puan aldı

Türkiye televizyon tarihinde ilk kez yapılan “Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması”nda dördüncü haftanın son gününde Mustafa Altın, güzel tilavetiyle Haftanın Finali’ne gitmeye hak kazandı. Kur’an-ı Kerim’i güzel okuyan katılımcılardan Mustafa Altın ve Doğan Temiz toplamda 391 puan aldıkları için yeniden yapılan seyirci oylamasıyla günün birincisi belli oldu. Seyircinin ikinci kez aynı puanı vermesinden dolayı, jüriden en yüksek puanı alan Mustafa Altın son gün birincisi oldu.

GÜNÜN BİRİNCİSİNİ İKİNCİ PUANLAMA BELİRLEDİ

Kur’an-ı

Üsküdar Mihrimah Sultan Camii İmam Hatibi Mustafa Altın, Âl-i İmrân Suresi’nin 190-194’üncü âyetlerinii okudu. Osman Eğin hoca ve Halil Necipoğlu’ndan 100 tam puan alan Mustafa Altın, jüriden aldığı 299 puan ve seyirciden aldığı 92 puan ile 391 puan aldı.

Birinciyi belirlemek için yapılan ikinci seyirci puanlamasında bu kez 86 puan aldı. Jüriden 299 puan aldığı için son gün birincisi oldu. Mustafa Altın, Eyüp Sultan Camii İmam Hatibi Erhan Mete hoca ile Haftanın Finali’ne hazırlanacak.

Kur’an-ı

Enfâl Suresi’nin 20’nci âyetiyle başlarak 28’inci âyetinde tilavetini tamamlayan Doğan Temiz, İstanbul Sultanbeyli Abdurrahman Gazi Camii İmam Hatibi olarak görev yapıyor. Osman Eğin hoca ve Dr. Mehmet Ali Sarı hocadan 100 tam puan, Halil Necipoğlu hocadan ise 96 puan aldı. Seyircinin 95 puan verdiği Doğan Temiz, 391 puanlık eşitlikten sonra ikinci seyirci oylmasında 86 puan alarak geceyi ikinci tamamlamış oldu.

Kur’an-ı

İstanbul Üsküdar Şakirin Camii’nde İmam Hatip olan Nurullah Çelebi, Hac Suresi’nin 75-78’inci âyetlerini okudu. Halil Necipoğlu hocadan 100 puan olmak üzere jüriden 292 puana ulaştı. Seyirciden de 90 puan alarak toplamda 382 puan aldı.

Kur’an-ı

İstanbul Laleli Camii Müezzini olarak görev yapan Şaban Calayoğlu, Enbiyâ Suresi’nin 101-107’nci âyetlerini okudu. Osman Eğin hoca ve Dr. Mehmet Ali Sarı hocadan 100 tam puan alan Şaban Calayoğlu, seyirciden aldığı 83 puan ile toplamda 378 puana ulaştı.

ÖZEL HAREKAT POLİSİ’NDEN ANLAMLI KATILIM

Kur’an-ı

Kahramanmaraş’ta Özel Harekat Polisi olarak görevini sürdüren Mehmet Bayar, Yûsuf Suresi’nin ilk 5 âyetini muhteşem okudu. 14 yaşında hafız olan sonrasında, İmam Hatip Lisesi’ni bitiren Mehmet Bayar, tüm jüri üyelerinden 95’er puan aldı. Jürinin ve seyircinin beğenisini kazandığı okuyuşuyla toplamda 377 puan aldı.

SON HAFTANIN FİNALİ BU AKŞAM

Bu akşam yayınlanacak son Haftanın Finali’yle dört haftayı tamamlayacak Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması, Bugün 20:50’den itibaren TRT 1 ekranlarında olacak. Gün birincileri Adem BaşerSefa Kırcı, Ali Özkul, Fatih Dölen, Fatih Başkut, Mustafa Altın’ın muhteşem tilavetleriyle Büyük Final’de kimin gideceği belli olacak.

Son Haftanın Finali’nin ardından, Kadir Gecesi’nde anlamlı bir final yapacak. Canlı yayınlanacak ve sürprizlerin yer aldığı Büyük Final, 21 Haziran 2017 Çarşamba günü (YARIN) 20:55’de TRT 1 ekranlarında yer alacak.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git 4. haftanın son birincisi Mustafa Altın oldu.Özel Harekat Polisi Mehmet Bayar 377 puan aldı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. Yıldızlar Eğitim Organizasyon A.Ş.