Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması 4. hafta 5. bölümde Fatih Başkut gün birincisi oldu

“Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması”nda dördüncü haftanın beşinci gününde Fatih Başkut, güzel tilavetiyle Haftanın Finali’ne gitmeye hak kazandı.

İNANÇ .
kur’an-ı kerim’i güzel okuma yarışması 4. hafta 5. bölümde fatih başkut gün birincisi oldu

Türkiye televizyon tarihinde ilk kez yapılan “Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması”nda dördüncü haftanın beşinci gününde Fatih Başkut, güzel tilavetiyle Haftanın Finali’ne gitmeye hak kazandı.

Kur’an-ı

Hâkka Suresi’nin son 15 âyetiyle başladığı muhteşem tilavetini İhlâs Suresi ile tamamlayan Fatih Başkut, İstanbul Fatih Karanohut Camii İmam Hatibi olarak görev yapıyor. Osman Eğin hoca ve Halil Necipoğlu’ndan 100 tam puan, Dr. Mehmet Ali Sarı hocadan 98 puan alan Fatih Başkut, seyirciden 90 puan daha ekleyerek 388 puan ile günü birinci olarak tamamladı. Fatih Başkut, son Haftanın Finali’ne İstanbul Sultan Ahmet Camii İmam Hatibi Hasan Kara hoca tarafından hazırlanacak.

Kur’an-ı

Ankara Kocatepe Camii Müezzinlerinden Mustafa Biliz, A'raf Suresi’nin 40-43’üncü âyetlerini okudu. Jürinin 291 ve seyircinin 81 oyu ile toplamda 372 puan ile geceyi tamamladı.

Kur’an-ı

Afyonkarahisar’da İmam hatip olarak görev yapan Muhammed Said Sezer, İnfitâr Suresi’nin ilk 19 âyetini okudu. Toplamda 368 puana ulaşan Muhammed Said Sezer, jüriden 280 ve seyirciden 88 puan aldı.

Kur’an-ı

Ra'd Suresi’nin 8-13’üncü âyetlerini okuyan Yusuf Yılmaz, jüriden 281 ve seyirciden 83 puan aldı. Yusuf Yılmaz, toplamda 364 puan ile tamamlamış oldu

Kur’an-ı

Kayseri’den katılan İlyas Koç, seyirciden gecenin en yüksek oyunu Ankebût Suresi’nin 41-45’inci âyetlerini okuyarak aldı. 364 puan ile geceyi tamamlayan İlyas Koç, jüriden 272 ve seyirciden 92 puan alarak gönüllere taht kurdu.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması 4. hafta 5. bölümde Fatih Başkut gün birincisi oldu
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. Yıldızlar Eğitim Organizasyon A.Ş.