'Alman istihbaratının başındaki adam buysa, Almanya'nın vay haline"

Başbakan Yıldırım, '15 Temmuz darbe girişiminin arkasında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in olduğundan şüpheliyim' diyen Alman İstihbarat Başkanı'na yanıt verdi.

GÜNCEL .
alman istihbaratının başındaki adam buysa, almanyanın vay haline

Almanya Dış İstihbarat Teşkilatı Federal Haberalma Servisi'nin Başkanı Bruno Kahl, '15 Temmuz darbe girişiminden FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'in sorumlu olduğunda şüpheliyim' dedi.

O açıklamaya Başbakan Yıldırım yanıt verdi. Almanya ile ilişkilerde son durumu değerlendirdi.

Yıldırım, 'Almanya ortamı germeye devam ediyor. Baksanıza Alman istihbaratının başkanı ne diyor. eEğer Alman istihbaratının başındaki adam buysa, Almanya'nın vay haline. Şimdi anlaşılıyor gelen geçen nasıl dinlemiş Almanya'yı. adamın FETÖ'den haberi yok, ayakta uyuyor.' dedi.

Başbakan Binali Yıldırım baba ocağı Erzincan'ın Refahiye ilçesi Kayı köyünde Hürriyet gazetesine konuştu.
gündemle ilgili açıklamalarda bulundu.

Yıldırım , erkene saçime ilişkin yönetilen bir soruya, 'Niye erken seçim olsun? Daha yapacak çok işimiz var.' şklinde cevap verdi, Yıldırım sözlerini şöyle sürdürdü;

'Bugün referandum dışında yapılan anketler AK Parti'nin oyunu yüzde 52'nin üzerinde gösteriyor. halk desteğimiz tamdır. seçime harcayacak ne paramız ne de vaktimiz var.'

Yıldırım, Türkiye'de devam eden projelere de değindi, '16 nisan'daki oylama Türkiye'nin şahlanışı için yapılıyor. projeleri hiçbir engele takılmadan gerçekleştirebilmemiz için yapılıyor' dedi.

Çok başlı kaos dönemleri bir eğri olarak hep düşüş gösterdiğinin altını çizen Yıldırım, 'tek parti ile yükseliş. işte bunu aşmak için Cumhurbaşkanlığı sistemini getiriyoruz. Millet seçecek. seçilen hizmet yapacak. millet beğenmezse, hizmet olmazsa, seçilen gidecek.' dedi.

Suriye'deki son durumu da anlatan Başbakan' a, ABD ve Rusya'nın YPG'yi desteklemesi de soruldu.

Yıldırım soruya şöyle cevap verdi. 'PYD-YPG, PKK'nın kuzenidir, terör örgütüdür. O terör örgütü ile işi olanın bizimle işi olmaz. Türkiye kendi bekası ve geleceği için her türlü önlemi alacak yetenekte ve büyüklükte bir ülkedir.' dedi.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git 'Alman istihbaratının başındaki adam buysa, Almanya'nın vay haline"
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. Yıldızlar Eğitim Organizasyon A.Ş.