Deniz Feneri'nden Taraf'a Cevap

Deniz Feneri Derneği, bugün Taraf gazetesinin manşetinde yer bulan "Deniz Feneri'nde 50 trilyon kayıp" haberi için Ahmet Altan'a mektup gönderdi.

GÜNCEL .
deniz fenerinden tarafa cevap

Deniz Feneri Derneği, bugün Taraf gazetesinin manşetinde yer bulan "Deniz Feneri'nde 50 trilyon kayıp" haberi için Ahmet Altan'a mektup gönderdi.

Taraf Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Altan’a gönderilen mektup şöyle:

Sayın Ahmet Altan

Taraf Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni

Gazetenizin 10 Mayıs 2011 tarihli Arzu Yıldız imzalı manşet haberinde derneğimizin adını çağrıştıran “Deniz Feneri İslamî Yardım ve Bağış Derneği” isimli bir kuruluştan bahsedilmektedir. Tespitlerimize göre dünyada bu isimde bir kuruluş bulunmamaktadır.

Haberin 12. sayfadaki tam metni okunduğunda ise, asıl konunun Almanya Deniz Feneri e.V. isimli kuruluş olduğu anlaşılmaktadır.

Bununla birlikte haberin doğrudan derneğimizden bahseden, “Türkiye’deki Deniz Feneri Derneği’ne yapılan yardımların nasıl kullanıldığını inceleyen savcılığın, dernek kasasına giren yaklaşık 24 milyon avronun nereye harcandığı konusunda net bir bilgiye ulaşamadığı öne sürüldü” ifadelerinin geçtiği bölüm gerçek dışı ve iftiradır.

Derneğimiz, -daha önce kamuoyuna her vesile ile açıkladığı gibi,- Almanya Deniz Feneri e.V. isimli kuruluştan –tamamı banka yoluyla olmak üzere- toplam 7 milyon 40 bin avro yardım almış olup, defalarca yapılan denetimler sonunda bu paraların hesabı verilmiştir.

Temel evrensel gazetecilik kuralları, derneğimizle ilgili bir haber yapılırken bizim de bilgimize başvurulmasını gerektiriyordu. Gazetenizin manşetten vererek çok önemsediğini gösterdiği bu haberi yaparken bu kuralı atlamış olması manidar olduğu kadar üzücüdür.

Kamuoyunun doğru bilgi alma hakkına saygı ve derneğimizin tüzel kişiliğinin gördüğü zararın telafisi için bu düzeltmenin gazetenizde yayınlanmasını bekliyor, gereğinin yapılmaması halinde hukuki haklarımızın saklı olduğunu hatırlatıyoruz. Sizleri bilgilendirmek üzere yüz yüze görüşmeye hazır olduğumuzu bilmenizi isteriz.

Deniz Feneri Derneği
 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Deniz Feneri'nden Taraf'a Cevap
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.
  • leyla gök Pazar, 17:45

    Ben leyla gök ben 1 ay sonra evlenicem benim maddi durumum yok ben sizden bana yardım etmenizi istiyorum ben çeyiz eşyaları kınalık bunları biz alamıyoruz ve evlrnicem maddi durumumdan dolayı nasıl olacak bilmiyorum ben sizden bana yardım etmenizi istiyorum annem tek var baba borcundan dolayı gitti burdan nerde olduğunu bizde bilmiyoruz biz sizde yardım bekliyoruz lütfen 1.derecede fakiriz evimiz kira babaannem ödüyor onun da sakat oğlu var bizede bakamıyor maddi durumumz çok düşük lütfen lütfen bize yardım edin 😢

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. Yıldızlar Eğitim Organizasyon A.Ş.