Erdoğan: NATO'daki tatbikattan askerimizi çekin dedik

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuşuyor.

GÜNCEL .
erdoğan: natodaki tatbikattan askerimizi çekin dedik

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuşuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasında öne çıkanlar şöyle;

- Biz çalıştıkça, ürettikçe milletimiz de bize sahip çıkmayı sürdürecektir. Bizi diğer partilerden ayıran en önemli özellik budur.

- Ak Parti'yi kendi ajandaları için çalışan bir parti haline getirmedik, getirmeyeceğiz. Biz kendimize güvendikçe milletimizin bize olan sadakati artacak.

- Ak Parti'nin genel başkanı olarak ben sizlere güveniyorum. Türkye içerde ve dışarda zorlu bir mücadele veriyor. Daha dün iki askerimizi şehit verdik. Aziz milletimize başsağlığı diliyorum.

- Terör örgütünü sınırımızın her iki tarafında da rahat bırakmıyoruz. Güvenlik güçlerimizin operasyonları kar kış demeden sürüyor. Son terörist de imha edilene veya teslim olana kadar bu operasyonlar devam edilecektir.

- FETÖ ile ilgili davalar yavaş yavaş sonuçlanmaya başladı. Bu ihanet çetesini ülkemizden kazıyana kadar bize durmak yok. Ara vermek yok. Hangi kurumumuzda varsa, askerimiz, polisimizde nerede varsa bunları temizlemeye devam edeceğiz. Onların inlerine girdik zaten. DHKP-C gibi terör örgütlerine nefes aldırmayacağız. Hep söylüyorum 'acırsanız acınacak hale gelirsiniz' Acımayacağız.

'Enflasyonu doğuran en önemli sebep faizdir'

- Dövizde şişkinlik kısa sürede ortadan kalkacak.

- Merkez Bankası rezervlerimiz yükseliyor. İhracatta yıllık 154 milyor dolar seviyesini yakaladık. 158'i yakalamış bir ülkeyiz, 154'ü de aşacağız.

- Özellikle enerji alanındaki yatırmların semeresini aldıkça, cari açık da düşecek.

- Faiz konusunda beni anlamayanlar en sonunda beni anlayacak. Enflasyanu doğuran en önemli sebep faizdir.

- Şu anda Amerika'daki faiz oranları ortada, Avrupa'da, JAponya'da ortada... Bizimkiler faiz lobisine çalışıyor. Faiz lobisi bunları düşürmez. Devletin bankaları da bunu anlamıyor. Sayın Başbakan'la konuştuk bunu halledeceğiz. Enflasyon yine çift haneliye gidiyor. Merkez Bankası revize ediyor, ama söylediklerinin hiçbiri tutmuyor. Müdehale etmeyin diyorlar ama etmediğimiz için tablo ortada.

- Ülkemizi ekonomik olarak geri götürmek isteyenlere vereceğimiz en iyi cevap üretmektir.

- 2018 yılı için hiç şüphesiz mali disiplini elden bırakmayacağız.

- Türkiye'ye diz çöktürmeye çalışanlara söylüyorum, başaramayacaksınız. 2023 yılı hedeflerimize ulaşmamızı engelleyemeyeceksiniz.

'Afrin'de de aynı oyuna gelmek istemiyoruz'

- Ayın 22'sinde Soçi'de Putin ve İran Devlet Başkanı Ruhani ile bir raya geleceğiz. Daha önce Dışişleri Bakanları bir araya gelecek. Görüşmenin ana nedeni hiç şüphesiz Afrin'dir. Afrin bizim için daha önemli, Afrin bizim sınırımızda... Orada yaşayan Arap ve kürt, Türkmen kardeşlerimiz var. Burayı PYD'den temizlememiz gerekiyor. Eğer biz burada bulunmazsak, farklı terör grupları burayı ilgal eder. ABD'nin verdiği sözleri tutmaması bizim için hayal kırıklığı olmuştur. Afrin'de de aynı oyuna gelmek istemiyoruz.

- Rakka'da Menbiç'de gelin birlikte halledelim dediğimize rağmen, verdikleri sözleri tutmamışlardır. Obama'nın ardından gelen yönetim de terör örfütünün ismini değiştirdi. YPG yaptı. Sizden önce biz orada vardık.

- Şu anda Suriye'de ABD'nin 14 hava üssü var. Siz 12 bin km uzaklıktan Suriye'ye niçin geliyorsunuz? Bu sonu sorulmaz mı? Vatandaşım bana soruyor, ben de size soruyorum.

- DEAŞ'la mücadele... Başlık bu. Peki DEAŞ'le ne mücadele verdiniz? Benim askerim mücadele veriyor. Dolar ödediniz.

NATO'daki tatbikat

- Türkiye'nin hem DEAŞ'a hem PYD'ye karşı operasyonlarını baltalayan ABD'nin ne yaptığını biz iyi biliyoruz. Biz NATO'da beraberiz diye yanlışları söylemeyecek miyiz?

- Son olarak dün, Norveç'te bir durum oldu. Düşman tablosu diye bir tablo koymuşlar ve Atatürk'ün ismi bir tarafta da şahsımın ismi var. Bu haber gelince Genelkurmay Başkanımız ve AB'den sorumlu bakanımız da Kanada yolundaydılar. Bizi yoldan aradılar, böyle böyle dediler. Bu da NATO tatbikatı. 40 askerimiz var. Biz bu askerimizi çekme kararı verdik. Çekiyoruz dediler. Velev ki o hedefler kaldırılsa dahi 40 askerimizi çekin dedik. Gerekli bağlantıları vs yaptılar, yapıyorlar. Oyun başka. Zaman zaman değişik yerlerde de bunlar yapıldı yapılıyor. Maalesef içimizde de bunlar var. Biz silahı güç olarak kabul ediyorsak o zaman bırakalım biz siyaseti. Haktan daha güçlü bir şey olamaz.

- Eğer biz silahı güç olarak kullanacaksak, biz siyaseti bırakalım. Hak'tan daha büyük bir güç olamaz. Galip gelecek güç Hak'tır.

- DEAŞ'ın çekirdek ekibi bölgedeki hakim güçler tarafından oradan oraya taşınarak bölgedeki ateş genişletilmiştir.

- DEAŞ'ı icat eden kimse, PYD'yi kuran da odur. PYD'yi parlatan kimse Irak'ın istikrarsızlığını isteyen de odur.

- Kim nederse desin güya DEAŞ'a karşı savaşıyor denen PYD'nin madalyonun arka yüzü olduğu ortaya dökülmüştür. Önümüzdeki tüm bu acı gerçeklere rağmen, bu terör örgütleri için özgürlükçü diyenler var. PYD'yi parlatmalarını sebebi de bölgeyi dizayn etmek için kullanmalarıdır. İşleri bitince palavra gibi atacaklar.

'Senin döneminde SSK'nın ne hale düştüğünü biliyoruz'

- Karşımızdaki manzara bu kadar netken, ülkemizdeki ana muhalefet partisinin millilikten uzak bir siyaset izlemesi dikkat çekicidir. Biz onların aksine demokrasiye gönülden bağlı bir partiyiz. 15 Temmuz'a kontrollü darbe diyerek şehit ve gazilere karşı en büyük saygısızlığı yapan zat kendi geçmişini unutturmak için AK Parti'nin başarılarına saldırıyor. Tutmuş SGK'ya saldırıyor. Her fırsatta SSK'yı nasıl batırdığını anlatıyoruz. Bunca kabahatin üzerine böyle bir çıkış yapması da ayrı bir garabet. Seni biliyoruz. Senin döneminde SSK'nın ne hale düştüğünü biliyoruz. Buradan tüm milletime rakamlarla bu zatın SSK'nın başında olduğu dönemi açıklıyoruz. Ben SSK'yı 2 milyar zarara uğratmıştım diyor. Sİz 20 milyar zarara uğrattınız diye laf geveleyip duruyor.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Erdoğan: NATO'daki tatbikattan askerimizi çekin dedik
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. Yıldızlar Eğitim Organizasyon A.Ş.