2023 hedefleri için vizeye ihtiyacımız yok

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü, 'Son zamanlarda bir vize meselesi var. Ortaya koyduğumuz 2023 hedeflerimiz için bizim vizeye ihtiyacımız yok.' dedi.

GÜNCEL .
2023 hedefleri için vizeye ihtiyacımız yok

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Manisa Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Muradiye Kampüsü'ndeki Teknoloji Geliştirme Bölgesi açılış töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin artık katma değeri yüksek, kaliteli, teknoloji ürünlerine dayanan bir üretim ve ihracat modeline doğru ilerlediğini belirtti.

Sanayi Üretim Endeksi'nin, Türkiye'de sanayi büyümesinin istikrarlı bir zemine oturduğunu gösterdiğini söyleyen Özlü, 'Ağustos ayı sanayi üretim endeksine göre, sanayi üretimimiz yüzde 5,2 artmıştır. Bu artış, azımsanacak bir artış değildir. Aksine, büyümenin lokomotifi olarak gördüğümüz sanayimizin belli bir ivme yakaladığının açık bir göstergesidir.' diye konuştu.

Özlü, sanayi üretimindeki artışın, istikrarlı bir biçimde devam edeceğini vurgulayarak, teknoloji geliştirme bölgelerini Türk sanayi devriminin çok önemli halkaları olarak gördüklerini kaydetti.

Vize işlemlerinin askıya alınması

ABD ile karşılıklı vizelerin askıya alınmasına da değinen Özlü, 'Son zamanlarda bir vize meselesi var. Ortaya koyduğumuz 2023 hedeflerimiz için bizim vizeye ihtiyacımız yok. Türkiye sanayi devrimi vize gerektirmez. Vizeler içimizdeki gelişme azmine bariyer koyamaz.' dedi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, bilim, teknoloji ve sanayi projelerinin birlikte geliştirilmesinin önemine dikkati çekerek, tüm girişimcileri, sanayicileri ve KOBİ'leri, yüksek teknolojiye ve Ar-Ge'ye yatırım yapmaya çağırdı. AA

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git 2023 hedefleri için vizeye ihtiyacımız yok
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. Yıldızlar Eğitim Organizasyon A.Ş.