AB Bakanı Çelik'ten Sigmar Gabriel'in açıklamasına tepki

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel'in Türkiye'ye silah satışıyla ilgili sözlerine tepki gösterdi.

GÜNCEL .
ab bakanı çelikten sigmar gabrielin açıklamasına tepki

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel'in Türkiye'ye silah satışıyla ilgili sözlerine tepki gösterdi.

Çelik, Türkiye'nin silahları terörle mücadele için kullandığını vurguladı.

"Bu karar hem Türkiye'nin hem de Avrupa Birliği'nin güvenliğinde zaaf oluşturur" dedi ve şunları kaydetti; 

"Türkiye'nin silah satışını engelleme ile ilgili konu şudur. Türkiye niye alıyor bu silahları terörle mücadele için. DEAŞ'la PKK ile mücadele için kullanıyor. Bu cümlenin dolaylı olarak gittiği yer Türkiye'nin terörle mücadelesini zaafa uğratmaktır. Türkiye zarar vermez, Türkiye güvenliğin her şatta sağlar. ama artık DEAŞ PKK gibi örgütler Avrupa başkentlerinde de dolaşıyor. Bizim burada verdiğimiz etkili mücadele ile Türkiye egemen bir devlet olarak kendi sınırlarını koruyor aynı zamanda Avrupa'nın güvenliğinin sınırların koruyor. Türkiye'nin terörle mücadelesinde bir zaaf oluşturmak demek Almanya'nın ve AB'nin de güvenliğinde zaaf oluşturmak demek." 

 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git AB Bakanı Çelik'ten Sigmar Gabriel'in açıklamasına tepki
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. Yıldızlar Eğitim Organizasyon A.Ş.