Öncü Osgb

Özel yetkili mahkemeler kaldırılıyor

Ak Parti Anayasa Komisyonu'nda özel yetkili mahkemelerin kaldırılması konusunu ele alacak...

GÜNCEL .
özel yetkili mahkemeler kaldırılıyor

Ak Parti grubunda önceki akşam hukukçu kurmaylar, grup başkanvekilleri ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın katılımıyla Meclis'te yapılan toplantıda Anayasa Komisyonu'nda ele alınacak demokratikleşme paketinin değiştirilmeden komisyondan geçirilmesi, Adalet Komisyonu'nda yarın saat 15.00'da ele alınmaya başlanacak HSYK Kanunu'nun alt komisyona sevkedilip edilmeyeceği yanında özel yetkili mahkemelerin kaldırılması konusu da ele alındı. HSYK Kanunu konusunda muhalefetin direnmesi halinde teklifin alt komisyona gönderilmesi planlanırken, çok büyük bir dirençle karşılaşılmaması halinde hafta sonu da yapılacak çalışmayla komisyondan geçirilmesi bir hafta sonra da Genel Kurul'da yasalaştırılması amaçlanıyor.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Özel yetkili mahkemeler kaldırılıyor

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Gözat

bunlar da ilgi çekebilir GÜNCEL Olaylar
Savcı Öz 2013'te hiç dosya takip etmemiş
Olaylar

Savcı Öz 2013'te hiç dosya takip etmemiş

Son iki yıl içinde 18'i yurtdışı olmak üzere 36 geziye çıkan eski İstanbul Başsavcı Vekili Zekeriya Öz'ün 2013'te tek bir soruşturma bile yürütmediği ortaya çıktı. Öz'ün iş cetvelinde, baktığı dosya sayısı "sıfır" olarak yer aldı.

Bakan Bozdağ'dan Savcı Öz'e: Şov yapma
Olaylar

Bakan Bozdağ'dan Savcı Öz'e: Şov yapma

Gündemi sarsan Savcı Zekeriya Öz'ün açıklamaları üzerine Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'dan çok sert bir açıklama geldi. Bozdağ "Savcılar şov yaparsa, kendilerine olan güven azalır." dedi.

Olaylar

"Engin Alan rehin tutuluyor"

MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu, MHP Milletvekili Engin Alan'ın Abdullah Öcalan'ın serbest bıkarılması karşılığında rehin tutulduğunu iddia etti.

on5yirmi5.com
Hakkımızda Künye-Biz İletişim
on5yirmi5.com'u takip edin

on5yirmi5 mobil site görünümü