twitterfacebook

28 Ekim'de okullar tatil mi?

28 ekim'de okullar tatil mi?
28 ekim okullar tatil mi, 29 Ekim tatili kaç gün?

28 ekim okullar tatil mi 29 Ekim tatili kaç gün 2013 son dakika. Merakla beklenen ve internet başında herkes 28 ekim okullar tatil mi 29 Ekim tatili kaç gün 2013 sorusunun cevabını arıyor. Peki 28 ekim okullar tatil mi 29 Ekim tatili kaç gün 2013. İşte 28 ekim okullar tatil mi 29 Ekim tatili kaç gün 2013 cevabı...

 

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tatili 4 Gün Olacak diye beklerken, beklenen olmadı. Pazartesi yarım gün de olsa okul var.

 

Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla 29 Ekim kaç gün tatil, başta öğrenciler olmak üzere öğretmenler ve veliler de 28 Ekim 2013 Pazartesi günü okullar tatil mi tam gün mü tatil ya da 28 Ekim yarım gün mü tatil konusunda MEB’den bir haber bekliyordular. Peki 29 Ekim kaç gün tatil olacak resmi bilgi var mı :

 

Resmi bayram tatilleri yönetmeliğine göz attığımızda Cumhuriyet Bayramı 28 Ekim günü öğleden sonra başlar deniliyor. Yani 28 Ekim yarım gün tatil olduğu net bir bilgi durumunda şu an. Ekstra bir açıklama yapılmadığı sürece okullarda pazartesi günü 3 ders yapılacak. 29 Ekim de tatil olduğu için 1,5 günlük tatil yapılmış olacak. Ancak, MEB’den bir açıklama yapılarak bu 3 ders de kaldırılarak hafta sonu tatiliyle birleşmesi sonucu 4 gün tatil  edilmesini bekledik fakat MEB bir açıklama yapmadı. Bu demek oluyor ki, 28 Ekim Pazartesi günü okullar açık, yani yarım gün diğer bir deyişle 3 ders yapılacak. 29 Ekim Salı günü ise, görevi olmayanlar hariç herkese tatil.

yayın : 27 Ekim 15:13

29 ekim cumhuriyet bayramı tatil

Yorumlarınız
Adınız


ÇOK OKUNANLAR
 • Uydu frekans değişimi nasıl yapılır?

  Uydu frekans değişimi nasıl yapılır?

  Türksat 4A haberleşme uydusuna geçiş yapacak televizyon ve radyo yayınlarının frekans değişiklikleri, bu gece yarısı gerçekleştirilecek.

 • Atamalar cumaya işbaşı haftaya! /

  Atamalar cumaya işbaşı haftaya!

  Torba tasarının yasalaşmasıyla beraber atanacak olan 40 bin öğretmen adayının yarın mesai saati bitimine kadar başvurularını tamamlaması gerekiyor.

 • Türkiye algı operasyonlarına boyun eğmeyecek /

  Türkiye algı operasyonlarına boyun eğmeyecek

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'yi teröre destek veren, göz yuman bir ülke gibi göstermenin densizlik olduğunu ifade etti.

 • Ceylan Yeğinsu kimdir? /

  Ceylan Yeğinsu kimdir?

  New York Times'da Hacı Bayram Cami'ni Işid üssü olarak tanıtan gazeteci Ceylan Yeğinsu kimdir?

 • Ek yerleştirmelerde kimler tercih yapabilir? /

  Ek yerleştirmelerde kimler tercih yapabilir?

  Final Dergisi Dershaneleri Rehberlik ve Eğitim Koordinatörü Celil Vardar "Meslek lisesi öğrencileri kendi alanlarının devamı niteliğindeki bölümlere sınavsız geçiş için Tablo 3A’dan puan koşulu aramaksızın 30 tercih yapabilirler."

 • Öğretmen ve öğrenciye müjde! /

  Öğretmen ve öğrenciye müjde!

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Milli Eğitim Bakanlığı Bilgilendirme Toplantısı'nda konuştu. Davutoğlu, öğrencilere müjdeli haberi verdi ve öğrenci-öğretmen bağının derinliğinden bahsetti.

 • KPSS Ortaöğretim/Önlisans giriş yerleri açıklandı /

  KPSS Ortaöğretim/Önlisans giriş yerleri açıklandı

  27- 28 Eylül tarihlerinde yapılacak 2014-KPSS Ortaöğretim/Ön Lisans sınavı sınava giriş belgeleri ÖSYM'nin sitesinde yayımlandı.

 • Türkiye bölgenin geleceğine yatırım yapıyor /

  Türkiye bölgenin geleceğine yatırım yapıyor

  Prof. Dr. Beril Dedeoğlu Türkiye'nin IŞİD bildirisine imza atmamasını değerlendirerek, "Türkiye askeri aşamada değil, Irak ve Suriye'nin yeniden yapılandırma sürecinde sahada olacak." şeklinde konuştu.

 • Beşiktaş-Asteras maçı hangi kanalda? /

  Beşiktaş-Asteras maçı hangi kanalda?

  Beşiktaş, UEFA Avrupa Ligi C Grubu ilk maçında Yunanistan'ın Asteras takımıyla yarın İstanbul'da karşılaşacak. Maç Saat 20.00'de başlayacak ve maç Star TV'den canlı yayınlanacak.

ÖZEL DOSYALAR

/Scripts/lib/jquery-2.0.0.min.js