Gülen'den emeklilik yanıtı!

Ayşenur Arslan'ın emeklilik maaşıyla nasıl geçiniyor dediği Fethullah Gülen’den, yanıt gecikmedi!

GÜNCEL .
gülenden emeklilik yanıtı!

Ayşenur Arslan'ın "Fethullah Gülen emekli maaşıyla Pensilvanya'da nasıl yaşıyor?" sorusuna yanıt geldi.
 
CNN Türk’te yayınlanan Medya Mahallesi’nde Ayşenur Arslan, programın bir bölümünde "Fethullah Gülen, Pensilvanya’da emekli maaşıyla nasıl yaşıyor diye soruyor muyuz?" demişti.
 
Bugün o sözlere Fethullah Gülen’den avukatı aracılığıyla yanıt geldi.
 
İşte o açıklama:
 
Bir televizyon kanalında Ayşenur Arslan tarafından ‘Fetullah Gülen beyefendi hangi emekli maaşıyla Pensilvanya da yaşıyor, ’ sorusu üzerine yapılan haberlerle ilgili olarak açıklama yapmak zarureti hasıl olmuştur.
 
Müvekkilimin hayatının her karesi, yazdıkları, söyledikleri ve hakkında yazılanlarla görmek isteyenler açısından toplumun gözleri önünde yaşanmaktadır. Görmek isteyen gözlerin sadece samimi olarak bakması yeterlidir.
 
Müvekkilim hayatının bir döneminde derme çatma bir barınakta, diğer bir döneminde cami penceresinde, bir döneminde ise tahta bir kulübede yaşamıştır.
 
Bugün ise mütevazi bir odada hayatını sürdürmektedir.
 
Maalesef kinle ve garazla hareket eden bazı kimseler, herkesi kendi dünya tutkuları ve yaşama arzuları zaviyesinden değerlendirerek çiftliklerden, villalardan, lüks hayattan ve şatafattan bahsedip dursalar da, müvekkilim küçük bir odada yaşamaktadır. 
 
Şeker hastası olan, ağır şeyler yiyemeyen, yemek ihtiyacını çok defa yoğurt ve çorbayla karşılayan bir insanın geçimini sağlaması için ne kadar paraya ihtiyacı vardır.
 
Müvekkil 60’nin üzerinde kitap yazmış ve yazdığı kitaplarda çok satanlar sıralamasında ilk sıralarda yer almıştır. Müvekkilime yazdığı kitaplar nedeniyle telif ücreti ödemesi yapılmaktadır. İkameti için gereken para telif ücretinden karşılanmakta olup, hayatı boyunca kimseden karşılıksız bir şey almamıştır. Telif ücretinin kalan kısmıda müvekkilimin milletimize her fırsatta tavsiye ettiği eğitim hizmetlerine ve muhtaç kimseler için yapılan yardım kampanyalarına aktarılmaktadır.
 
Hiçbir eser ortaya koyamamış insanların nasıl geçindikleri değerlendirme konusu yapılmazken, 60’ın üzerinde kitap yazan, 10’larca sohbet kasetleri bulunan  müvekkilimin nasıl geçindiğinin tartışma konusu yapılması masum bir soru sorma olarak değerlendirilemeyecek bir davranıştır.  
 
İnsaf sahibi herkes tarafından müvekkilimin lüks bir hayat içerisinde olmadığı söylenebilecekken, haksız ve mesnetsiz iddialar ortaya atarak insanların zihninde şüpheler uyarmak suretiyle müvekkilimi karalamaya çalışmak iz’an, insaf ve hakkaniyet sahibi kişilerin yapacağı bir davranış değildir.
 
Bu tür iddiaları ortaya atanların maksatlarını insaf sahibi halkımız en iyi şekilde takdir edecektir. Saygılarımla
 
Fetullah Gülen
Vekili
Av. Nurullah Albayrak

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Gülen'den emeklilik yanıtı!
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz


paykasa

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.