"Moderatör" Beyaz Hoca'yı Kızdırdı

Canlı yayında 'sunucu' yerine ‘Moderatör’ kelimesinin kullanılmasına kızan Zekeriya Beyaz, kelimelerin Türkçe kullanılması gerektiğini savundu.

GÜNCEL .
moderatör beyaz hocayı kızdırdı

İŞTE O TARTIŞMA ANLARI!

Beyaz TV ekranlarında yayınlanan ‘Med-Cezir’ adlı tartışma programının bu haftaki konuğu Ünlü İlahiyatçı Profesör Zekeriya Beyaz’dı. Kendine has üslubu ile gündem yaratan Zekeriya Beyaz, ‘sunucu” yerine ‘moderatör’ kelimesi kullanılınca tepkisini yine kendine has üslubu ile gösterdi.

NEYSİNİZ SİZ? KİMSİNİZ SİZ?

Moderatör kelimesinin kullanılmasına kızan Zekeriya Beyaz, Latif Şimşek’e sert çıktı. Latif Şimşek’in kendisinin moderatör olduğunu hatırlatması üzerine müdahale eden Zekeriya Hoca “Neysiniz siz? Kimsiniz siz? Ne demek o?” dedi.

Latif Şimşek’in ‘moderatör’ün kelime anlamını açıklamasının ardından konuşan Zekeriya Beyaz “Sunucuya ne oldu? Ama ben sunucu anlıyorum. Modere-Modara deyince ben şaşırdım biraz. Ayıp diye bir şey var işte. Ben bunları eleştiririm” diyerek Latif Şimşek’e sert çıktı. Zekeriya Hoca’nın tepkisini el kol hareketleri ile belirtmesi ise stüdyoda komik anların yaşanmasına neden oldu.

TÜRK OL, TÜRKÇE’Yİ ÖLDÜRME

Zekeriya Beyaz “Türk ol, Türk. Türkçe’yi niye öldürüyorsun. Türkçe’yi işgal ettirmeyin.” derken, bu sözler üzerine Latif Şimşek, Zekeriya Beyaz’a hitaben “Sizin konuştuğunuz kelimelerin yüzde 90’ı da Arapça. O zaman Arapça kelimeleri de Türkçe konuşacaksınız.” diyerek Zekeriye Hoca'yı cevap verdi

“One Minute’den sonra moderatörü öğrendiniz” diyen Zekeriya Beyaz ise “Ben medyayı da kabul etmiyorum.” diyerek bu tartışmaya son noktayı koydu.

Beyaz Gazete
 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git "Moderatör" Beyaz Hoca'yı Kızdırdı
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.