Genç Öncüler’in Ekim/135. sayısı “AB Bizim Neyimiz Olur?” Manşetiyle Çıktı!

Genç Öncüler’in Ekim/135. sayısı “AB Bizim Neyimiz Olur?” manşetiyle çıktı!

GÜNCEL .
genç öncüler’in ekim/135. sayısı “ab bizim neyimiz olur?” manşetiyle çıktı!

Türkiye’nin AB’ye girme süreci boyunca kendi hayat tarzımıza uymayan birçok değer ve kültürle karşılaştık. Birlik kurulduğundan bu yana AB’ye üye olan ve yaşantı olarak da modern Hristiyanlığın ve seküler bir anlayışın çeşitli kollarını oluşturan devletlerin temsilcileri farklı yer ve zamanlarda AB’yi bir Hristiyan birliğini olarak ifade etmekten çekinmediler. Birliğin temelini oluşturan Batılı hayat tarzı ve yaşayışı, birliğe üye olmak isteyen ülkelere kendi değer sistemini yasalar yoluyla baskı kurarak tanıtmak istemektedir. Diğer yandan ise modern Batı kültürünün, AB’nin asıl unsuru olduğu dile getirilmektedir. Yani onlara göre Türkiye, AB’ye girmeden önce “ibne” bir belediye başkanı seçmeli, zinayı  mubah kabul etmeli ve hatta buna kötü gözle bile bakmamalı, ailenin mahremiyetini çöpe atmalıdır. Onlara göre Türkiye, kendi kimliğinin yetersizliğini itiraf etmeli, kendini yeniden inşa etmeli; İslam’ın aziz ruhuna yüz buruşturup kendini Hıristiyanlıkta ve sekülerlikte aramalıdır.  

Bütün bunlar alenen yaşanırken Türkiye’de hakim olan Batı hayranı, yerli olmaktan utanan ve sistemin koruyuculuğuna soyunan bir kısım siyasi ve bürokrat, AB’ye girmek için bütün gücümüzle çabalamaktadır.

Batılı dünya görüşünün / başka bir dinin mensupları, İslam’a durmaksızın saldırırken Türkiye’nin yönetiminde bir kesim, Batı’nın dininin/kültürünün/birliğinin kucağında şefkat arıyor. Üstelik bu kucak, bize, bizi biz yapan değerleri tarumar etmemizi öğütleyip duruyor. Uyum Yasaları kapsamında hayatımıza sokulan yasalar, enine boyuna değerlendirmeden, ölçüp tartmadan kabul ediliyor. Geleceğimizi inşa etmek için, geleceklerinde hayır görmediğimiz bir dünya görüşüne sığınmamızı istiyorlar.

Başka bir medeniyet havzasında gelecek arayıp geçmişimizin yetersiz olduğunu ilan etmek istiyorlar. Biz günde beş vakit yoldan çıkmışların ve sapıklıkta olanların yolundan Allah’a sığınırken onlar yoldan çıkmışların yoluna güller dökmemizi arzuluyorlar.

Bu kafa karışıklığı içinde Genç Öncüler olarak şunu söylüyoruz: “Bu gidiş nereye?” Ve biz, Genç Öncüler olarak ilan ediyoruz ki, ülkemizin,  başka bir medeniyet havzasında gelecek aramasına izin vermeyeceğiz.

Genç Öncüler’in genç yazarları olarak gayemiz; toplumsal yaşamımızda karşılaştığımız iyilikleri, kötülükleri, kolaylıkları ve zorlukları, siz değerli okurlarımıza en anlaşılır şekilde aktarmaktır. Kadromuz, adaletle şahitlik vazifesini unutmayarak yazılarını kaleme alma gayretindedir. Çünkü bu bize Rabbimizin vahiyle sabit kıldığı bir görevdir. Bütün sayılarımızı bu bilinçle çıkarıyoruz. Çalışmamızın hayırlara vesile olmasını diliyor, keyifle okumanızı temenni ediyoruz.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Genç Öncüler’in Ekim/135. sayısı “AB Bizim Neyimiz Olur?” Manşetiyle Çıktı!
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz


paykasa

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.