Öncü Osgb

8 bin 600 mahkum tahliye edildi.

Nisan ayında yapılan düzenleme ile açık cezaevlerinden 15 bin kişinin tahliye edilerek, denetimli serbestlik hükümlerine tabi tutulduklarını anlatan Ergin, 3. Yargı Paketi ile de 8 bin 600 kişinin tahliye edildiğini belirtti.

GÜNCEL .
8 bin 600 mahkum tahliye edildi.
Adalet Bakanı Sadullah Ergin, ''3. Yargı Paketi'' olarak bilinen yasanın yürürlüğe girmesinin ardından 8 bin 600 mahkumun tahliye edildiğini bildirdi.
 
Adalet Bakanı Ergin, yürürlüğe giren 3. Yargı Paketi ve hazırlıkları devam eden 4. Yargı Paketi ile ilgili AA muhabirinin sorularını yanıtladı.
Kamuoyunda 3. Yargı Paketi olarak bilinen ve 5 Temmuz 2012'de yürürlüğe giren ''Yargı Hizmetlerinin Etkinleştirilmesi Amacıyla Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması ve Basın Yayın Yoluyla İşlenen Suçlara İlişkin Dava ve Cezaların Ertelenmesi Hakkında Kanun''da yer alan düzenlemeler uyarınca cezaevlerinden, mahkumiyetlerinin infazı ertelenebilecek nitelikte bulunan veya yeni düzenleme lehine olan mahkumların tahliye edildiğini hatırlattı.
Cezaevlerindeki doluluk oranlarının azaltılması için uzun süredir çalıştıklarını ve Nisan ayında yapılan düzenleme ile açık cezaevlerinden 15 bin kişinin tahliye edilerek, denetimli serbestlik hükümlerine tabi tutulduklarını anlatan Ergin, 3. Yargı Paketi ile de 8 bin 600 kişinin tahliye edildiğini belirtti.
Bakan Ergin, iki düzenleme sonrasında toplamda yaklaşık 24 bin kişinin denetimli serbestlik hükümleri uygulanmak suretiyle cezaevinden çıktığını ifade ederek, bu kişilerin kamuya yararlı işlerde çalıştırılarak cezalarının infaz edildiğini hatırlattı.
Yeni yasama döneminde çıkarılması planlanan 4. Yargı Paketi ile ilgili de bilgi veren Bakan Ergin, 4. Yargı Paketi'nin Bakanlar Kurulu'nda görüşüldüğünü, önemli ölçüde değerlendirmeler yapıldığını, birkaç konuda çalışma yapılması gerektiğini söyledi./AA
 
Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git 8 bin 600 mahkum tahliye edildi.

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Gözat

bunlar da ilgi çekebilir GÜNCEL Hukuk
Yargıtay'ın ''özel hayat'' kriteri
Hukuk

Yargıtay'ın ''özel hayat'' kriteri

Yargıtay, plajda bir kadının izinsiz mayolu fotoğraflarını çeken ve bir dergide yayınlayan sanıkların beraatlarına ilişkin yerel mahkeme kararını bozdu.

Cem Uzan'a hapis şoku
Hukuk

Cem Uzan'a hapis şoku

Cem Uzan'a verilen 6 yıllık hapis cezası, Yargıtay 14'üncü Ceza Dairesi tarafından onanarak kesinleşti.

227 bin kişiye hapis tehdidi
Hukuk

227 bin kişiye hapis tehdidi

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız kaçak elektrik kullananıp yakalananlara borcunuzu ödeyin çağrısı yaptı.

KCK'da 16 tahliye!
Hukuk

KCK'da 16 tahliye!

İstanbul 15. Ağır Ceza Mahkemesi, Prof. Dr. Büşra Ersanlı'nın da aralarında bulunduğu bazı sanıkların tahliyesine karar verdi.

on5yirmi5.com
Hakkımızda Künye-Biz İletişim
on5yirmi5.com'u takip edin

on5yirmi5 mobil site görünümü