Çavuşoğlu: "Rusya, NATO ya da Avrupa'nın alternatifi değil"

Türkiye Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Türkiye’nin NATO’dan uzaklaşıp, Rusya’ya yakınlaştığı yorumlarına karşı çıktı.

GÜNCEL .
çavuşoğlu: rusya, nato ya da avrupanın alternatifi değil

Türkiye Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Türkiye’nin NATO’dan uzaklaşıp, Rusya’ya yakınlaştığı yorumlarına karşı çıkarak, "Rusya, bizim için NATO'nun ya da Avrupa'nın alternatifi değil." ifadeleri kullandı.

Bakan Çavuşoğlu, Roma’daki temaslarının son bölümünde Yabancı Basın Birliğinde "MED Forum" kapsamında düzenlenen "Akdeniz'deki güvenlik zorlukları ve Türkiye'den görünüm" başlıklı seminere katıldı.

Seminerde konuşan Çavuşoğlu Türkiye’nin NATO’dan uzaklaşıp, Rusya’ya yakınlaştığı hakkındaki yorumları değerlendirirken, "Türkiye’nin çok yönlü dış politikası var. Uçak hadisesinden sonra 8 ayda düzelttik ilişkileri. Şimdi yeniden Türk vatandaşlarının vizesiz gitmesi için çalışıyoruz. Rusya, bizim için NATO’nun ya da Avrupa'nın alternatifi değil." dedi.

Ukrayna’nın, Rusya ile Avrupa arasında birini seçmek zorunda kaldığını ve bununla pek çok bedel ödediğini kaydeden Çavuşoğlu, Türkiye’nin birinden birini seçmek zorunda olmadığını yineledi ve hem doğuyla hem batıyla ilişkilerini iyi idare ettiğini dile getirdi

Kaynak: http://qha.com.ua/tr/siyaset/cavusoglu-quot-rusya-nato-ya-da-avrupa-nin-alternatifi-degil-quot/162224/

 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Çavuşoğlu: "Rusya, NATO ya da Avrupa'nın alternatifi değil"
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. Yıldızlar Eğitim Organizasyon A.Ş.