Ortaöğretim bursu veren kurumlar

Ortaokul ve lise öğrencilerine burs veren kurumlar hangileri?

EĞİTİM .
ortaöğretim bursu veren kurumlar

TÜRK EĞİTİM VAKFI (TEV)
Tüm illerde mevcut Meslek Liselerinde okuyan öğrencileri kapsamayan, Meslek Lisesi Bursu ve Lise ve dengi okulların bulunmadığı yerleşim merkezlerinde, ortaokuldan okul birincisi olarak mezun olan üç öğrenciye verilmekte olan Orta Öğrenim Onur Bursu bulunmaktadır.
Burslar için, adaylar 1-15 Ekim tarihleri arasında, bağlı bulundukları öğretim kurumlarının yöneticilerine başvurur ve TEV burslarına aday olduklarını bildirirler.
Türk Eğitim Vakfı, maddi desteğe ihtiyacı olan Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri ile Turizm Otelcilik Meslek Lisesi öğrencilerine ortaöğretim bursları vermektedir.
Burslara başvuru tarihi 1-15 Ekim’dir.

www.tev.org.tr

KIZILAY GENÇLİK MÜDÜRLÜĞÜ

Dernekçe verilmekte olan karşılıksız burs yardımları, sosyal himayeye muhtaç, kendi imkanları ile tahsil hayatlarını devam ettiremeyen öğrencilere verilmekte olup, öğrencinin başarılı olması ve sınıfta kalmaması gerekmektedir. Burs almaya hak kazanan öğrenciler sınıflarını geçtikleri ve herhangi bir şekilde öğrenimlerine ara vermedikleri takdirde bursları tahsil hayatları boyunca devam etmektedir.
2010 yılı itibariyle gelir durumu yüksek olan Kızılay Şubeleri kendi imkanları ile burs ödemesi gerçekleştirmektedirler. 

www.kizilay.org.tr

​ANKARA ATATÜRK ANADOLU LİSESİ MEZUNLARI DERNEĞİ

Lise döneminde okuyan AAAL öğrencilerinin eğitimlerine destek amacıyla burs fonu kurmuştur. AAAL Mezunları Derneği Bursları okul yönetimince önerilecek adaylar arasında yapılacak değerlendirme sonunda belirlenecek öğrencilere verilecektir.
AAAL Mezunları Derneği Öğrenim bursları karşılıksız olarak AAAL Lise 1 öğrencileri arasından seçilecek adaylara tüm lise öğrenimleri boyunca verilir.

http://www.aaal.org.tr/
 

İZZET BAYSAL VAKFI 
AİBÜ'de ve Bolu merkezde bulunan ortaokul ve liselerde okuyan çalışkan ve maddi desteğe muhtaç Bolu'lu öğrencilere her sene yönetim kurulu kararı ile burs verilmektedir. Ayrıca başarılı öğrencilere ve okullara Teşvik Bursları verilmektedir.

www.izzetbaysalvakfi.org.tr

SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI
Ortaokul ve Lise seviyesindeki öğrencilere burs veren vakıf, valilikler bünyesinde hizmet vermektedir. başbakanlığa bağlı olan vakfın her valilik bünyesinde ayrı birimi bulunmaktadır.

http://sydv.istanbul.gov.tr/

21.YÜZYIL EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI (YEKÜV)

2013-2014 eğitim yılı İlk-Orta-Lise öğrencileri için Burs Başvuru tarihleri 2-8 Eylül.

İlk - Orta - Lise  devlet okullarında örgün eğitim gören öğrencilere eğitim bursu verilmektedir.

Kimler Başvuruda Bulunabilir?

-TC vatandaşı olması.

-Ailenin kırsal kesimde ikamet ediyor olması.

-Anne ve babadan birinin veya ikisinin hayatta olmaması, parçalanmış aileden olması (Öncelik Koşulu).

-Başarılı ve eğitimini sürdürürken zorlanması.

www.yekuv.org


KILINÇARSLAN VAKFI

2013-2014 öğretim yılı burs başvuruları 15 Temmuz – 16 Ağustos 2013 tarihleri arasında yapılacaktır. KAVAKFI İlköğretim / Lise Öğrencileri İçin Burs Başvuru Formu için tıklayın

www.kavakfi.org.tr

 

YÜCEL KÜLTÜR VAKFI

Orta öğrenim kurumlarında okuyan öğrenciler (Özel okullar dahil) ,Okullar, öğrenci grupları , (Öğrenci Gruplarını kapsar ve ferdi başvuru yapılamaz.

Yılın herhangi bir zamanında burs için başvuru yapılabilir. Başvurular 15 gün içinde ilgililere bildirilir. Bursta herhangi bir alt veya üst sınır yoktur. Ne kadar burs verileceği Vakıf yönetim kurulunun takdirine bağlıdır.

www.yucelvakfi.org


ALARKO EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI (ALEV)

Alarko Eğitim ve Kültür Vakfı (ALEV), eğitim çağındaki başarılı ve kabiliyetli gençlerin yetişmesi için her yıl "Karşılıksız Burslar" vermektedir. Bu amaçla Teknik Lise ve Endüstri Meslek Liselerinin, Anadolu Teknik Lisesi ve Anadolu Meslek Liselerinin 11. veya 12. sınıfında öğrenim gören toplam 25 öğreciye burs verilir.

Burslardan Bilişim Teknolojileri, Elektrik - Elektronik Teknolojisi, Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme, İnşaat Teknolojisi, Makina Teknolojisi ve Metal Teknolojisi alanlarında öğrenim gören öğrenciler yararlanabilir.

Aylık burs miktarı 2012-2013 öğretim dönemi için 140.-TL/ay'dır.

Öğrenciler okul yönetiminden aldıkları ALEV Burs İstek Formlarını doldurarak Okul Müdürlüklerine verirler, Okul Müdürlüğü formların doğruluğunu onayladıktan sonra Milli Eğitim Bakanlığı Erkek Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü'ne gönderir.
www.alarko.com.tr


SABANCI VAKFI

"Kalkınmada Öncelikli İller Bursu" Sabancı Vakfı tarafından belirlenen 15 ilden birinde doğan ve öğrenimini bu illerdeki bir ortaöğretim kurumunda tamamlayarak LYS'de yerleştirme puanı sıralaması açısından en üst sıralamada olan her il'den birer öğrenciye tahsis edilir.  Bu şekilde burs tahsis edilecek öğrencilerin Sabancı Vakfı'nın burs kontenjanı ayırdığı üniversitelere yerleştirilmiş olmaları gerekir. Burs alacak öğrenciler Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nden (ÖSYM) alınan listelerden tespit edilerek Sabancı Vakfı tarafından yerleştirildikleri üniversitelere bildirilir ve bursiyerler Üniversite tarafından bilgilendirilir.

Sabancı Vakfı bursları için başvuruların ve gerekli belgelerin öğrenci tarafından en geç 15 Ekim 2012 akşamına kadar kayıtlı olduğu üniversitenin Öğrenci İşleri / Burs Ofisi’ne teslim edilmesi gerekmektedir.
www.sabancivakfi.org


GALATASARAY EĞİTİM VAKFI (GEV)

Galatasaray Eğitim Vakfı, başarılı ancak maddi desteğe ihtiyacı olan Galatasaray Lisesi öğrencilerine orta öğretim bursu vermektedir.

Tam yatılı bursu, yatılı öğrenim ücreti, ders kitabı, giyecek ve Ekim – Haziran (9 ay) süresince verilen harçlıklardan oluşur.

Gündüzlü tam bursu, gündüzlü öğrenim ücreti, öğle yemeği, ders kitabı, giyecek, ulaşım ve Ekim – Haziran (9 ay) süresince verilen harçlıklardan oluşur.

Yatılı öğrenim bursu, yatılı öğrenim ücreti ve ders kitabı bedelinden oluşur.

Gündüzlü öğrenim bursu, gündüzlü öğrenim ücreti ve ders kitabı bedelinden oluşur.

Destek bursu, ders kitabı, giyecek ve Ekim – Haziran (9 ay) süresince veri-len harçlıklardan oluşur. Harçlık, 9 ay (Ekim-Haziran) süresince aylık 150,00 TL'dir.

www.gev.org.tr

 

SBS'DE PUANI DEĞİL YÜZDELİK DİLİMİ BAZ ALIN!

 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Ortaöğretim bursu veren kurumlar
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.
 • fatma Perşembe, 20:00

  ben sarıgöl mesleki ve teknik anadolu lisesinde okuyorum .Babamın durumu yok ve kendisi hasta ve ayrıca okuduğum okulun diğer adı sağlık meslek okulun yurdu olmadığ için cemaat yurdunda kalmak zorundayım ve yurdun aldığı gider çok fazla lütfen bana burs vermek isteyen kişiler fatma09atmaca@hotmail.com dan ulaşabilir.
 • ayse selim Çarşamba, 17:39

  ben bulgaristanliyim annem bende hamileyken babam vefat etmis dedem bizi fransaya aldi orda 7 sinifa kadar gitim sonra dedem de vefat et bizde bulgaristana donmek zorunda kaldik anem evlendi ve benide evlendirmek istiyorlar ama ben evlenmek istemiyorum okumak istiyorum desteginize ihtiyacim var allahinizi severseniz lutven bana burs verin ve orda kalacak yer istiyorum
 • Ararsanız söylerim Pazar, 02:38

  Teog da 240 sorudan toplam 1 yanlışım var ailem Den farklı bir şehirde yaşıyorum abimle beraber kalıyoruz abim üniversite öğrencisi 4 kardeşiz burs a ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim tel05438981236
 • mehmet örenbag Cuma, 11:26

  kızım teog sınavından aldıgı puanla afyon ali çaglar lisesini kazandı bu yıl bir puanla takdiri kacırdı teşekkür aldı asgeri ücretle geçici engelli olarak sandıklı yaşarlar okulunda hizmetli olarak çalışıyorum bursa ihtiyacımız var.5437373177
 • meryemsevda Pazar, 13:00

  iise 2' gidiyorum 4kız kardeşiz üçümüz okuyoruz sadece babam çalışıyor sanırım üniversteye gidemiycem bursa ihtiyacım var okumak isiyorum hayallerim var yardımcı olurmusunuz bir yerden kanağım olması lazım
 • dilara Cumartesi, 20:44

  merhaba ben dilar 7 dıye gidiyorum bursa ihtiyacım var
 • ismail Cumartesi, 15:00

  eşim omurilik ferç hastası.çalışmıyorum.maddi durumum yok çocuklarım için burs arıyoruz.yardımcı olurmusunuz
 • Yusuf Salı, 15:39

  Maddi durumum kötü bana yardım edermisiniz.
 • sefa Pazar, 09:54

  Teogda 493 poan aldim abim üniversite öğrencisi bursa ihtiyacimvar
 • bilal Cuma, 10:53

  benim de maddi problemimiz var yardımcı olurmusunuz ?
 • nurefşan Çarşamba, 12:25

  bende 8.sınıftayım özel okulda okuyorum zorla teşvik kazandım ama servis param yok :((:::
 • TC.ankara Çarşamba, 11:59

  lise öğrencisiyim maddi problemimiz var yardımcı olurmusunuz ?
 • sena Pazartesi, 18:07

  lise iki ögrencisiyim ve ünüversiteye gecen bi abim var işler dahada kötü bi hal almaya başladı maddi yardıma gercekten ihtiyacım var burs kazanmak için ne yapmam gerekiyor
 • meltem Salı, 17:24

  bende lise öğrencisiyim .devlet okulunda okuyorum ama aramama rağmen burs bulamıyorum.özel okulda okuyupta burs aldığını söyleyen betül arkadaşımız nasıl burs buldu acaba?
 • dilan Salı, 16:17

  ben teog sınavından 418 puan aldım ama ailemin durumu olmadığı için hayallerimi gerçekleştiremiyorum bana yardımlarınızı ulaştırın
 • Yorumunuz gösterilemiyor : Yazım kuralları hatası...Salı, 18 Ağustos

 • ayberk karnal Salı, 11:09

  benim babam ben 1.5 yaşında ölmüş annem ben dışarda kalmayayım diye bi evde hasta bakıyo paramız yetmiyo ortaokula başlayacam bende burs istiyorum eğer verirseniz lütfen annemi arayın hesapnumarasını verir teşkür edrim.
 • Zeynep Pazartesi, 20:26

  Ben liseye başlayacam teog ve okul başarım çok güzel liseye geçiş puanım 428 ama maddi imkanımız yok okumam zor bana yardım edin lütfen okumak istiyorum hayallerim var :(
 • hatice Salı, 21:55

  ben 8. sınıfa gidiyorum TEOG SINAVINDA FULL YAPTIM babam rahatsız çalışamıyor 1kardeşim var bize yardım edin lütfen
 • burcu Perşembe, 17:18

  Biz 4 krdesiz 8.sınıfa gidiyorum babam çalışmıyo yardım edin
 • rojda rüken Çarşamba, 15:17

  ben 6. sınıfa gidiyorum 6 kardeşiz bür sürü borcumuz var babamında işi olmuyor ne olur biraz yardım
 • fadime Pazar, 17:18

  Ben 8.sinif ogrencisiyim babam calismiyo eve gelen gelir yok o yuzden okul masraflarimi karsilayamiyorum lutfen yardimci olun
 • simge Cuma, 21:06

  Ben ortaöğretim 8.sınif ogrencisiyim bu sene liseye gecicem .babam emekli masimiz yetmiyo 3 kardeşiz kırsal bölgede yasiyoruz derslerin allah,a şükür çok iyi yardiminizi bekliyorum
 • sena Cuma, 13:11

  Anadolu lisesinde okuyorum 3 kardeşiz benimle birlikte okuyan bir ablam daha var evde tek maaş olduğu için geçinmekte sıkıntı yaşıyoruz ilgilenirseniz sevinirim.
 • Ankara Cumartesi, 20:47

  Gazi Endustiri meslek lisesinde okuyorum yol paramive yemek parami karsilayalamiyorum yardimci olmanizi rica ediyorum
 • Mihriban Arslan Cumartesi, 23:54

  babam işsiz lise öğrencisiyim lütfen bana yardımcı olun(MİHRİBAN ARSLAN 713 VAN CUMHURİYET ANADOLU LİSESİ
 • sedat Pazartesi, 20:12

  evde 3 kardeş okul okuyoruz babam tek başına bizleri geçindirmekte zorlanıyor bana yardımcı olursanız sevinirim.
 • yakupbirgün Çarşamba, 12:32

  Maddi durumumuz nedeniyle okumakta zorlanıyorum evde 4 kişi okuyoruz ama babam tek çalıştığı için zorlanıyor bize yardımcı olursanız seviniriz.
 • beyza beren Cumartesi, 11:41

  Bursalmak istiyorum
 • beyza beren Cumartesi, 11:39

  Tev den yararlanmak sadece ortaokuldan sonrami oluyor,once deilmi,ogrenmek kstiyorum

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. Yıldızlar Eğitim Organizasyon A.Ş.