twitterfacebook

Ortaöğretim bursu veren kurumlar

ortaöğretim bursu veren kurumlar
Ortaokul ve lise öğrencilerine burs veren kurumlar hangileri?

TÜRK EĞİTİM VAKFI (TEV)
Tüm illerde mevcut Meslek Liselerinde okuyan öğrencileri kapsamayan, Meslek Lisesi Bursu ve Lise ve dengi okulların bulunmadığı yerleşim merkezlerinde, ortaokuldan okul birincisi olarak mezun olan üç öğrenciye verilmekte olan Orta Öğrenim Onur Bursu bulunmaktadır.
Burslar için, adaylar 1-15 Ekim tarihleri arasında, bağlı bulundukları öğretim kurumlarının yöneticilerine başvurur ve TEV burslarına aday olduklarını bildirirler.
Türk Eğitim Vakfı, maddi desteğe ihtiyacı olan Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri ile Turizm Otelcilik Meslek Lisesi öğrencilerine ortaöğretim bursları vermektedir.
Burslara başvuru tarihi 1-15 Ekim’dir.

www.tev.org.tr

KIZILAY GENÇLİK MÜDÜRLÜĞÜ

Dernekçe verilmekte olan karşılıksız burs yardımları, sosyal himayeye muhtaç, kendi imkanları ile tahsil hayatlarını devam ettiremeyen öğrencilere verilmekte olup, öğrencinin başarılı olması ve sınıfta kalmaması gerekmektedir. Burs almaya hak kazanan öğrenciler sınıflarını geçtikleri ve herhangi bir şekilde öğrenimlerine ara vermedikleri takdirde bursları tahsil hayatları boyunca devam etmektedir.
2010 yılı itibariyle gelir durumu yüksek olan Kızılay Şubeleri kendi imkanları ile burs ödemesi gerçekleştirmektedirler. 

www.kizilay.org.tr

​ANKARA ATATÜRK ANADOLU LİSESİ MEZUNLARI DERNEĞİ

Lise döneminde okuyan AAAL öğrencilerinin eğitimlerine destek amacıyla burs fonu kurmuştur. AAAL Mezunları Derneği Bursları okul yönetimince önerilecek adaylar arasında yapılacak değerlendirme sonunda belirlenecek öğrencilere verilecektir.
AAAL Mezunları Derneği Öğrenim bursları karşılıksız olarak AAAL Lise 1 öğrencileri arasından seçilecek adaylara tüm lise öğrenimleri boyunca verilir.

http://www.aaal.org.tr/
 

İZZET BAYSAL VAKFI 
AİBÜ'de ve Bolu merkezde bulunan ortaokul ve liselerde okuyan çalışkan ve maddi desteğe muhtaç Bolu'lu öğrencilere her sene yönetim kurulu kararı ile burs verilmektedir. Ayrıca başarılı öğrencilere ve okullara Teşvik Bursları verilmektedir.

www.izzetbaysalvakfi.org.tr

SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI
Ortaokul ve Lise seviyesindeki öğrencilere burs veren vakıf, valilikler bünyesinde hizmet vermektedir. başbakanlığa bağlı olan vakfın her valilik bünyesinde ayrı birimi bulunmaktadır.

http://sydv.istanbul.gov.tr/

21.YÜZYIL EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI (YEKÜV)

2013-2014 eğitim yılı İlk-Orta-Lise öğrencileri için Burs Başvuru tarihleri 2-8 Eylül.

İlk - Orta - Lise  devlet okullarında örgün eğitim gören öğrencilere eğitim bursu verilmektedir.

Kimler Başvuruda Bulunabilir?

-TC vatandaşı olması.

-Ailenin kırsal kesimde ikamet ediyor olması.

-Anne ve babadan birinin veya ikisinin hayatta olmaması, parçalanmış aileden olması (Öncelik Koşulu).

-Başarılı ve eğitimini sürdürürken zorlanması.

www.yekuv.org


KILINÇARSLAN VAKFI

2013-2014 öğretim yılı burs başvuruları 15 Temmuz – 16 Ağustos 2013 tarihleri arasında yapılacaktır. KAVAKFI İlköğretim / Lise Öğrencileri İçin Burs Başvuru Formu için tıklayın

www.kavakfi.org.tr

 

YÜCEL KÜLTÜR VAKFI

Orta öğrenim kurumlarında okuyan öğrenciler (Özel okullar dahil) ,Okullar, öğrenci grupları , (Öğrenci Gruplarını kapsar ve ferdi başvuru yapılamaz.

Yılın herhangi bir zamanında burs için başvuru yapılabilir. Başvurular 15 gün içinde ilgililere bildirilir. Bursta herhangi bir alt veya üst sınır yoktur. Ne kadar burs verileceği Vakıf yönetim kurulunun takdirine bağlıdır.

www.yucelvakfi.org


ALARKO EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI (ALEV)

Alarko Eğitim ve Kültür Vakfı (ALEV), eğitim çağındaki başarılı ve kabiliyetli gençlerin yetişmesi için her yıl "Karşılıksız Burslar" vermektedir. Bu amaçla Teknik Lise ve Endüstri Meslek Liselerinin, Anadolu Teknik Lisesi ve Anadolu Meslek Liselerinin 11. veya 12. sınıfında öğrenim gören toplam 25 öğreciye burs verilir.

Burslardan Bilişim Teknolojileri, Elektrik - Elektronik Teknolojisi, Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme, İnşaat Teknolojisi, Makina Teknolojisi ve Metal Teknolojisi alanlarında öğrenim gören öğrenciler yararlanabilir.

Aylık burs miktarı 2012-2013 öğretim dönemi için 140.-TL/ay'dır.

Öğrenciler okul yönetiminden aldıkları ALEV Burs İstek Formlarını doldurarak Okul Müdürlüklerine verirler, Okul Müdürlüğü formların doğruluğunu onayladıktan sonra Milli Eğitim Bakanlığı Erkek Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü'ne gönderir.
www.alarko.com.tr


SABANCI VAKFI

"Kalkınmada Öncelikli İller Bursu" Sabancı Vakfı tarafından belirlenen 15 ilden birinde doğan ve öğrenimini bu illerdeki bir ortaöğretim kurumunda tamamlayarak LYS'de yerleştirme puanı sıralaması açısından en üst sıralamada olan her il'den birer öğrenciye tahsis edilir.  Bu şekilde burs tahsis edilecek öğrencilerin Sabancı Vakfı'nın burs kontenjanı ayırdığı üniversitelere yerleştirilmiş olmaları gerekir. Burs alacak öğrenciler Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nden (ÖSYM) alınan listelerden tespit edilerek Sabancı Vakfı tarafından yerleştirildikleri üniversitelere bildirilir ve bursiyerler Üniversite tarafından bilgilendirilir.

Sabancı Vakfı bursları için başvuruların ve gerekli belgelerin öğrenci tarafından en geç 15 Ekim 2012 akşamına kadar kayıtlı olduğu üniversitenin Öğrenci İşleri / Burs Ofisi’ne teslim edilmesi gerekmektedir.
www.sabancivakfi.org


GALATASARAY EĞİTİM VAKFI (GEV)

Galatasaray Eğitim Vakfı, başarılı ancak maddi desteğe ihtiyacı olan Galatasaray Lisesi öğrencilerine orta öğretim bursu vermektedir.

Tam yatılı bursu, yatılı öğrenim ücreti, ders kitabı, giyecek ve Ekim – Haziran (9 ay) süresince verilen harçlıklardan oluşur.

Gündüzlü tam bursu, gündüzlü öğrenim ücreti, öğle yemeği, ders kitabı, giyecek, ulaşım ve Ekim – Haziran (9 ay) süresince verilen harçlıklardan oluşur.

Yatılı öğrenim bursu, yatılı öğrenim ücreti ve ders kitabı bedelinden oluşur.

Gündüzlü öğrenim bursu, gündüzlü öğrenim ücreti ve ders kitabı bedelinden oluşur.

Destek bursu, ders kitabı, giyecek ve Ekim – Haziran (9 ay) süresince veri-len harçlıklardan oluşur. Harçlık, 9 ay (Ekim-Haziran) süresince aylık 150,00 TL'dir.

www.gev.org.tr

 

SBS'DE PUANI DEĞİL YÜZDELİK DİLİMİ BAZ ALIN!

 

yayın : 19 Eylül 22:36

burs lise ortaokul vakıf

Yorumlarınız
Adınız

arkadaşlar burs başvurusu yapmanız için gmail adresi almanız gerekiyor. google' dan yazdığınız zaman direk kaydolup yapabiliyorsunuz. gmail adresinizi aldıktan sonra burs veren kurumların e-posta adreslerini alarak yollayabilirsiniz . Allah hepimizin yardımcısı olsun ..

Cuma, 12 Eylül

Yorumunuz gösterilemiyor : Yazım kuralları hatası...

Perşembe, 11 Eylül

Yorumunuz gösterilemiyor : Yazım kuralları hatası...

Perşembe, 11 Eylül

Maddi durumumuz nedeniyle okumakta zorlanıyorum evde 4 kişi okuyoruz ama babam tek çalıştığı için zorlanıyor bize yardımcı olursanız seviniriz.

Cumartesi, 6 Eylül

maddi durumumuzun olmaması nedeniyle okumakta zorlanıyorum bize yrdımcı olursanız sevinirim annem engelli babam işi yok zaten ayrıyız bn lise 1 ogrencisiyim

Pazartesi, 25 Ağustos

hiçbir burs a kayıt olamadım ve zor durumdayım

Salı, 12 Ağustos

bende çocuğumu dersaneye ğönderemiyorum tek başıma ev geçindiriyorum kiracıyım askeri ücretle geçimimi saglıyorum anneme de ben bakıyorum çok zor durumdayım.

Çarşamba, 6 Ağustos

Merhaba anadolu lisesi öğrencisiyim bursa ihtiyacım var yardımcı olun lütfen

Cumartesi, 17 Mayıs

Mrh bn Ayşe maddi durumumz iy olmadığı için aölde okuyorum düz liseye geçiş yapmak istiyorum bunun için desteğe ihtiyacım var umarım banada yardım edrsiniz

Salı, 18 Mart

Bursa ihtiyacım var. Yoksa okuyamicam :(

Cuma, 7 Mart

ilk ve ortaöğretimde 2 tane çocuğum öğrenim görüyor çocuklarımı dersaneye gönderemiyorum bir memur maaşı ve 3 çocuk başarılı bir öğrenciler fakat eksikleri var lütfen yardımcı olun.

Çarşamba, 18 Aralık

merhaba her kesi ben süleyman ünye de işletme okuyorum ve ben AFGHANISTANlıyım istediğim tek bir şey bu ki ben türkiye esnafları bir kaç para ye brus gibi istiyorum sadece bu kadar allah hepimizi yardım ete inşallah
bu benim email : otkudarbandy@gmail.com

teşekkürler

Salı, 26 Kasım

ben boyle burs almam

Cumartesi, 23 Kasım

Eşim kumar oynuyor kumar borçları yüzünden borçları ödiyemiyoruz 10 tane haciz kağıtları var 4 çocuğum var kira veremiyorum çocuklarım çok başarılı hep taktir onur belgesi alıyorlar ama benim imkanım okutmaya el vermiyor çocukların en azından 2 tanesine burs bağlanmasını istiyorum lütfen yardımcı olun

Pazartesi, 18 Kasım

Ben bir anneyim 2 oglum var biri okumak isyiyor biri aksine istemiyor lise son sinif oglum okuyor ama benim durumumda hic iyi degil babalari varda yok gorusmuyoruz bosandik bende birsuru borc oduyorum ustume krediler var ben ogluma burs istiyorum beni duyan varmi acaba surasi burasi veriyor diyorlar ben daha bisry gormedim yardimci olacak biri varmi

Salı, 12 Kasım

Yorumunuz gösterilemiyor : Yazım kuralları hatası...

Perşembe, 7 Kasım

Yorumunuz gösterilemiyor : Yazım kuralları hatası...

Perşembe, 7 Kasım

burs nerden alıcam bilmiyorum.derslerim çok iyi.ailem okutmayacak alamazsam maddi durumlardan...

Çarşamba, 23 Ekim

Ben imam hatip lisesi anadolu bölümü 1.sınıfım. bu sene son kez yapılan sbs ye girdim ve 400 ün üstünde bir puan aldım.bunun yanında öğretimimi devam ettirebilmekm için benim,ailemin maddi desteğe ihtiyacı var.bunun için burs veren kurum veya kişilerin bana ulaşmasını istiyorum.

Cuma, 11 Ekim

Yorumunuz gösterilemiyor : Yazım kuralları hatası...

Salı, 8 Ekim

şartlardan sonra insanın burs murs alası kalmıyor be giderim köpek gibi çalışırım daha iyi saçma sapan adamlara veriyorsunuz bize bişi yoh

Pazartesi, 30 Eylül

Gerçekten verilecek olan bu paraya çok ihtiyacı olan bir kişi için uğraşmaya çaştım ama sanırım geç kalmışım... burs konusunda önerisi olan kişiler yardım edebilirse sevinirim.

Pazartesi, 23 Eylül

Ulan bi lira burs vereceksiniz, istiyorsunuz ki tüm akrabalarım ölmüş olsun,tutunacak dalım kalmasın, sakat kalayım.

Cumartesi, 21 Eylül

Anadolu Öğretmen Lisesinde olkuyorun son sınıf ögerncisiyim maddi sıkıntılarım var yardımcı olmak isteyenleri bekliyorum. Üniversiteye hazırlanıyorum

Pazartesi, 2 Eylül

Burs almak için illa tüm kapılar kapalı olsun ailem ölü olsun tutunacak dalım kalmasın berbat halde olayım dimi.

Çarşamba, 21 Ağustos

başvuru yapamıyorum nerden yapabilirim

Çarşamba, 14 Ağustos

Derler ki “hayat acımasız, kader kötü, adaletsiz bir dünyadayız. ” Küçükken ne düşünürdüm bilemem ama inanmış mıyımdır bunlara? Belki. Neredeyse çoğu çocuk bu lafları duyarak büyüyor ve benimsiyor. bende bursluluk için bilgi alacaktım.ama yazılanlara baktımda benden daha çok ihtiyacı olanlar var.geresiz yere konuşmuş olmim dedim......

Pazar, 5 Mayıs

8 kardeşiz ve hepimiz okuyoruz yardımlarınızı bekliyoruz

Cumartesi, 2 Mart

beş kardeşiz. en küçük kardeşimin dersleri çok iyi. maddi durumuz iyi olmadığından dersaneye gönderemiyoruz yardımlarınızı bekleyioruz...

Salı, 29 Ocak

lise 1 ogrencısıyım 6 kardeşiz ablam lıse 3 ogrencısı ablam dersaneye gıdıyor ama para yetmedıgınden ben gıdemıyorum burs verırsenız sevınırım

Cumartesi, 1 Aralık


ÇOK OKUNANLAR
ÖZEL DOSYALAR

/Scripts/lib/jquery-2.0.0.min.js