Ortaöğretim bursu veren kurumlar

Ortaokul ve lise öğrencilerine burs veren kurumlar hangileri?

EĞİTİM .
ortaöğretim bursu veren kurumlar

TÜRK EĞİTİM VAKFI (TEV)
Tüm illerde mevcut Meslek Liselerinde okuyan öğrencileri kapsamayan, Meslek Lisesi Bursu ve Lise ve dengi okulların bulunmadığı yerleşim merkezlerinde, ortaokuldan okul birincisi olarak mezun olan üç öğrenciye verilmekte olan Orta Öğrenim Onur Bursu bulunmaktadır.
Burslar için, adaylar 1-15 Ekim tarihleri arasında, bağlı bulundukları öğretim kurumlarının yöneticilerine başvurur ve TEV burslarına aday olduklarını bildirirler.
Türk Eğitim Vakfı, maddi desteğe ihtiyacı olan Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri ile Turizm Otelcilik Meslek Lisesi öğrencilerine ortaöğretim bursları vermektedir.
Burslara başvuru tarihi 1-15 Ekim’dir.

www.tev.org.tr

KIZILAY GENÇLİK MÜDÜRLÜĞÜ

Dernekçe verilmekte olan karşılıksız burs yardımları, sosyal himayeye muhtaç, kendi imkanları ile tahsil hayatlarını devam ettiremeyen öğrencilere verilmekte olup, öğrencinin başarılı olması ve sınıfta kalmaması gerekmektedir. Burs almaya hak kazanan öğrenciler sınıflarını geçtikleri ve herhangi bir şekilde öğrenimlerine ara vermedikleri takdirde bursları tahsil hayatları boyunca devam etmektedir.
2010 yılı itibariyle gelir durumu yüksek olan Kızılay Şubeleri kendi imkanları ile burs ödemesi gerçekleştirmektedirler. 

www.kizilay.org.tr

İKTISADI KALKINMA VE SOSYAL ARAŞTIRMALAR DERNEĞI

Liseler İçin Burs Başvurusu

İktisadi Kalkınma ve Sosyal Araştırmalar Derneği (İKSAD) gönüllüleri aracılığı ile Lise öğrencilerine karşılıksız olarak burs vermeyi plânlamaktadır. Başvurular için herhangi bir ön şart bulunmamaktadır. Başvurular yalnızca internet sitemiz üzerinden yapılmaktadır.

Başvuru için Buraya Tıklayabilirsiniz. Başvuru formunu eksiksiz doldurunuz.

Sonuçlar ve gelişmeler için sosyal medya hesaplarımızı takip etmenizi tavsiye ederiz.

www.facebook.com/iksadtr

www.twitter.com/iksadtr

Kurumlar İçin:

Resmi yazı örneği ve duyuru afişini aşağıda bulunan mavi download butonunu tıklayarak indirebilirsiniz.

Download “Lise Burs Başvuru Resmi Yazı”

Duyuru Burs 2016.pdf – Downloaded 3 times – 4 MB

Daha fazla bilgi için:

http://www.iksad.org/tr/liseler-icin-burs-basvurusu/#sthash.ARMTzEKy.dpuf


​ANKARA ATATÜRK ANADOLU LİSESİ MEZUNLARI DERNEĞİ

Lise döneminde okuyan AAAL öğrencilerinin eğitimlerine destek amacıyla burs fonu kurmuştur. AAAL Mezunları Derneği Bursları okul yönetimince önerilecek adaylar arasında yapılacak değerlendirme sonunda belirlenecek öğrencilere verilecektir.
AAAL Mezunları Derneği Öğrenim bursları karşılıksız olarak AAAL Lise 1 öğrencileri arasından seçilecek adaylara tüm lise öğrenimleri boyunca verilir.

http://www.aaal.org.tr/
 

İZZET BAYSAL VAKFI 
AİBÜ'de ve Bolu merkezde bulunan ortaokul ve liselerde okuyan çalışkan ve maddi desteğe muhtaç Bolu'lu öğrencilere her sene yönetim kurulu kararı ile burs verilmektedir. Ayrıca başarılı öğrencilere ve okullara Teşvik Bursları verilmektedir.

www.izzetbaysalvakfi.org.tr

SOSYAL YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA VAKFI
Ortaokul ve Lise seviyesindeki öğrencilere burs veren vakıf, valilikler bünyesinde hizmet vermektedir. başbakanlığa bağlı olan vakfın her valilik bünyesinde ayrı birimi bulunmaktadır.

http://sydv.istanbul.gov.tr/

21.YÜZYIL EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI (YEKÜV)

2013-2014 eğitim yılı İlk-Orta-Lise öğrencileri için Burs Başvuru tarihleri 2-8 Eylül.

İlk - Orta - Lise  devlet okullarında örgün eğitim gören öğrencilere eğitim bursu verilmektedir.

Kimler Başvuruda Bulunabilir?

-TC vatandaşı olması.

-Ailenin kırsal kesimde ikamet ediyor olması.

-Anne ve babadan birinin veya ikisinin hayatta olmaması, parçalanmış aileden olması (Öncelik Koşulu).

-Başarılı ve eğitimini sürdürürken zorlanması.

www.yekuv.org


KILINÇARSLAN VAKFI

2013-2014 öğretim yılı burs başvuruları 15 Temmuz – 16 Ağustos 2013 tarihleri arasında yapılacaktır. KAVAKFI İlköğretim / Lise Öğrencileri İçin Burs Başvuru Formu için tıklayın

www.kavakfi.org.tr

 

YÜCEL KÜLTÜR VAKFI

Orta öğrenim kurumlarında okuyan öğrenciler (Özel okullar dahil) ,Okullar, öğrenci grupları , (Öğrenci Gruplarını kapsar ve ferdi başvuru yapılamaz.

Yılın herhangi bir zamanında burs için başvuru yapılabilir. Başvurular 15 gün içinde ilgililere bildirilir. Bursta herhangi bir alt veya üst sınır yoktur. Ne kadar burs verileceği Vakıf yönetim kurulunun takdirine bağlıdır.

www.yucelvakfi.org


ALARKO EĞİTİM VE KÜLTÜR VAKFI (ALEV)

Alarko Eğitim ve Kültür Vakfı (ALEV), eğitim çağındaki başarılı ve kabiliyetli gençlerin yetişmesi için her yıl "Karşılıksız Burslar" vermektedir. Bu amaçla Teknik Lise ve Endüstri Meslek Liselerinin, Anadolu Teknik Lisesi ve Anadolu Meslek Liselerinin 11. veya 12. sınıfında öğrenim gören toplam 25 öğreciye burs verilir.

Burslardan Bilişim Teknolojileri, Elektrik - Elektronik Teknolojisi, Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme, İnşaat Teknolojisi, Makina Teknolojisi ve Metal Teknolojisi alanlarında öğrenim gören öğrenciler yararlanabilir.

Aylık burs miktarı 2012-2013 öğretim dönemi için 140.-TL/ay'dır.

Öğrenciler okul yönetiminden aldıkları ALEV Burs İstek Formlarını doldurarak Okul Müdürlüklerine verirler, Okul Müdürlüğü formların doğruluğunu onayladıktan sonra Milli Eğitim Bakanlığı Erkek Teknik Öğretim Genel Müdürlüğü'ne gönderir.
www.alarko.com.tr


SABANCI VAKFI

"Kalkınmada Öncelikli İller Bursu" Sabancı Vakfı tarafından belirlenen 15 ilden birinde doğan ve öğrenimini bu illerdeki bir ortaöğretim kurumunda tamamlayarak LYS'de yerleştirme puanı sıralaması açısından en üst sıralamada olan her il'den birer öğrenciye tahsis edilir.  Bu şekilde burs tahsis edilecek öğrencilerin Sabancı Vakfı'nın burs kontenjanı ayırdığı üniversitelere yerleştirilmiş olmaları gerekir. Burs alacak öğrenciler Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi'nden (ÖSYM) alınan listelerden tespit edilerek Sabancı Vakfı tarafından yerleştirildikleri üniversitelere bildirilir ve bursiyerler Üniversite tarafından bilgilendirilir.

Sabancı Vakfı bursları için başvuruların ve gerekli belgelerin öğrenci tarafından en geç 15 Ekim 2012 akşamına kadar kayıtlı olduğu üniversitenin Öğrenci İşleri / Burs Ofisi’ne teslim edilmesi gerekmektedir.
www.sabancivakfi.org


GALATASARAY EĞİTİM VAKFI (GEV)

Galatasaray Eğitim Vakfı, başarılı ancak maddi desteğe ihtiyacı olan Galatasaray Lisesi öğrencilerine orta öğretim bursu vermektedir.

Tam yatılı bursu, yatılı öğrenim ücreti, ders kitabı, giyecek ve Ekim – Haziran (9 ay) süresince verilen harçlıklardan oluşur.

Gündüzlü tam bursu, gündüzlü öğrenim ücreti, öğle yemeği, ders kitabı, giyecek, ulaşım ve Ekim – Haziran (9 ay) süresince verilen harçlıklardan oluşur.

Yatılı öğrenim bursu, yatılı öğrenim ücreti ve ders kitabı bedelinden oluşur.

Gündüzlü öğrenim bursu, gündüzlü öğrenim ücreti ve ders kitabı bedelinden oluşur.

Destek bursu, ders kitabı, giyecek ve Ekim – Haziran (9 ay) süresince veri-len harçlıklardan oluşur. Harçlık, 9 ay (Ekim-Haziran) süresince aylık 150,00 TL'dir.

www.gev.org.tr

 

SBS'DE PUANI DEĞİL YÜZDELİK DİLİMİ BAZ ALIN!

 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Ortaöğretim bursu veren kurumlar
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.
 • BOSVER Salı, 23:46

  DEVLET BURSLULUK SINAVI HERKESE ACILMALI ESNAF VE ISCI GELIRI DUSUK GOSTERIYOR.YADA BI ZAHMET MULKLERINE BAKIN
 • ismini vermek isteme Cuma, 11:38

  biz toplam 12 kişilik bir aileyiz babama doğru dürüst bir yerden gelir gelmiyor ağabeyim ve ablam üniversitede okuyor diğer kardeşlerimden benimle birlikte toplam 7 kişi okuyor sadece bir kardeşim okumuyor o da 2 seneye kalmaz okula gider ve hepimizin de masrafları var lütfen burs almamız için bize yardım edin
 • öznur Pazartesi, 15:10

  benim ablam üniversite okuyor babam onun taksitlerini ödemekte zorlanıyor bir de benimkiyle zorlanmasını istemiyorum lütfen yardımcı olun teogdan 430 aldım türkiye genelinde yüzdelik dilimim 19 lütfen yardım edin
 • Busra Perşembe, 12:59

  Tepgdan 458 puan aldim annemin yetim maasi var hasta oldugu icin csalisamiyo babam yok paraya ihtiyacim var iremturgut440@gmail.com
 • yusuf Cumartesi, 10:33

  mademki o kadar çalışkansınız bursluluk sınavını kazanın
 • Gülistan Cumartesi, 16:19

  Ben 11. Sinif ogrencisiyim 7 kardesiz ve sadece birimiz okumuyoruz univeriteye giden ablamda var ve babam is bulamiyo ve calisamiyor en azindan kendi egitimim icin destek istiyorum.eger benimle iletisime gecerseniz sevinirim glstn _srslmz @outlook. Com
 • emir Cumartesi, 00:01

  Ben lise 2ye gidiyorum ve çok zor
 • esmila Perşembe, 14:13

  Ben teogdan 454puan aldim gaziantep anadolu lisesine gidiyorum fen lisesine nakil yapmak istiyorum fakat bana burs vereceklerini soyluyorlar 4 aydir halada ortada burs yok bi konusursaniz memnun olurum.
 • KADER Perşembe, 11:36

  arkadaşlar burada yazıyoruz isteklerimizi ama bu kişiler bize nasıl ulaşacaklar
 • kader Perşembe, 11:35

  ben mersin de Anadolu lisesinde okuyorum.annem çok düşük yetim maaşı alıyor.annem migren hastası oldugu için çalışamıyor.kiralık tutacak evimiz nede eşyamız var.anneannemin yanında yada teyzelerim de kalıyoruz.her sene takdir ve üstün başarı alıyorum.Teog dan 468 puan aldım.lütfen okumak istiyorum babam yok.anneme yük olmak istemiyorum bana yardımcı olursanız sevinirim
 • Ümit Cumartesi, 16:28

  ben teogtan 426 puan aldım.ailemden farklı bir ilde fen lisesi okuyorum.yurtta kalıyorum.Burs almaya ihtiyacım var .yardım ederseniz sevinirim.6 kardeşiz .ablam üniversite okuyor diğer kardeşlerim lise okuyor .abim açıktan lise okuyor en küçük kardeşim anaokuluna gidiyor.lütfen yardımlarınızı bekliyorum
 • emir Perşembe, 22:12

  ben teog sınavından 418 puan aldım ama ailemin durumu olmadığı için hayallerimi gerçekleştiremiyorum bana yardımlarınızı ulaştırın
  kaynak: http://www.on5yirmi5.com/haber/egitim/universiteler/481/ortaogretim-bursu-veren-kurumlar.html
 • mustafa Pazartesi, 15:31

  http://www.iksad.org/tr adresinde duyurular bölümüne bakın arkadaşlar. az ama belki çıkar.
 • Cemre Pazar, 20:24

  14yasindayim babam işsiz maddi yardıma ihtiyacım var lütfen bana yardım edin
 • Rabia Çarşamba, 18:34

  16 yaşındayım imam hatip 12. sınıf öğrencisiyim okul tarafından ayarlanan üniversiteye hazırlık kitaplarını alamıyorum evde sadece babam çalışıyor evimiz kira ve bir tane de ağabeyim üniversitede okuyor bu kitapları alamazsam testlerden ve denemelerden mahrum kalacağım lütfen bir maddi destek istiyorum dikkate almanız benim için önemli
 • damla Pazartesi, 00:05

  17 yaşındayım sağlık meslek lisesi acil tıp teknisyenliği son sınıfım 4 kardeşiz sadece babam çalışıyor maddi destek istiyorum
 • merhaba ben güldeniz Pazartesi, 20:17

  güldeniz kartal
 • yardim eli Cumartesi, 22:44

  Ben mersinden ebru 4 kardesiz hepimiz okuyoruz sadece babam çalışıyor o da bekçilik yapıyor annem bel fitigi hastasi cok zor sartlar altinda okuyoruz nolursunuz bir yardim eli uzatin okumak istiyorum :( :( :(
 • fatma Perşembe, 20:00

  ben sarıgöl mesleki ve teknik anadolu lisesinde okuyorum .Babamın durumu yok ve kendisi hasta ve ayrıca okuduğum okulun diğer adı sağlık meslek okulun yurdu olmadığ için cemaat yurdunda kalmak zorundayım ve yurdun aldığı gider çok fazla lütfen bana burs vermek isteyen kişiler fatma09atmaca@hotmail.com dan ulaşabilir.
 • ayse selim Çarşamba, 17:39

  ben bulgaristanliyim annem bende hamileyken babam vefat etmis dedem bizi fransaya aldi orda 7 sinifa kadar gitim sonra dedem de vefat et bizde bulgaristana donmek zorunda kaldik anem evlendi ve benide evlendirmek istiyorlar ama ben evlenmek istemiyorum okumak istiyorum desteginize ihtiyacim var allahinizi severseniz lutven bana burs verin ve orda kalacak yer istiyorum
 • Ararsanız söylerim Pazar, 02:38

  Teog da 240 sorudan toplam 1 yanlışım var ailem Den farklı bir şehirde yaşıyorum abimle beraber kalıyoruz abim üniversite öğrencisi 4 kardeşiz burs a ihtiyacım var yardımcı olursanız sevinirim tel05438981236
 • mehmet örenbag Cuma, 11:26

  kızım teog sınavından aldıgı puanla afyon ali çaglar lisesini kazandı bu yıl bir puanla takdiri kacırdı teşekkür aldı asgeri ücretle geçici engelli olarak sandıklı yaşarlar okulunda hizmetli olarak çalışıyorum bursa ihtiyacımız var.5437373177
 • meryemsevda Pazar, 13:00

  iise 2' gidiyorum 4kız kardeşiz üçümüz okuyoruz sadece babam çalışıyor sanırım üniversteye gidemiycem bursa ihtiyacım var okumak isiyorum hayallerim var yardımcı olurmusunuz bir yerden kanağım olması lazım
 • dilara Cumartesi, 20:44

  merhaba ben dilar 7 dıye gidiyorum bursa ihtiyacım var
 • ismail Cumartesi, 15:00

  eşim omurilik ferç hastası.çalışmıyorum.maddi durumum yok çocuklarım için burs arıyoruz.yardımcı olurmusunuz
 • Yusuf Salı, 15:39

  Maddi durumum kötü bana yardım edermisiniz.
 • sefa Pazar, 09:54

  Teogda 493 poan aldim abim üniversite öğrencisi bursa ihtiyacimvar
 • bilal Cuma, 10:53

  benim de maddi problemimiz var yardımcı olurmusunuz ?
 • nurefşan Çarşamba, 12:25

  bende 8.sınıftayım özel okulda okuyorum zorla teşvik kazandım ama servis param yok :((:::
 • TC.ankara Çarşamba, 11:59

  lise öğrencisiyim maddi problemimiz var yardımcı olurmusunuz ?

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. Yıldızlar Eğitim Organizasyon A.Ş.