İşte İbn Haldun Üniversitesindeki Fakülte ve bölümler

Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı tarafından Başakşehir Kayaşehir‘de kurulan İbn Haldun Üniversitesinde hangi fakülte ve bölümler var. İşte cevabı...

EĞİTİM .
işte ibn haldun üniversitesindeki  fakülte ve bölümler

İşte İbn Haldun Üniversitesindeki  Fakülte ve bölümler

Fakülteler

Hukuk Fakültesi

Hukuk Bölümü

İletişim Fakültesi 

Medya ve İletişim (İngilizce) Bölümü

İslami İlimler Fakültesi

İslami İlimler (%30 İngilizce) Bölümü iss.ibnhaldun.edu.tr

Eğitim Bilimleri Fakültesi

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık (İngilizce)

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi

Psikoloji (İngilizce) Bölümü

Sosyoloji (İngilizce) Bölümü

Felsefe (İngilizce) Bölümü

İktisat (İngilizce) Bölümü

İşletme (İngilizce) Bölümü

Tarih (İngilizce) Bölümü

Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) Bölümü

Enstitüler

Medeniyetler İttifakı Enstitüsü

Medeniyetler İttifakı Enstitüsü, Medeniyet Araştırmaları alanında yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim vermektedir. Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığı aracılığıyla BM Medeniyetler İttifakı Girişimi’yle de irtibat halindedir.

Medeniyetler İttifakı Enstitüsü, Medeniyetler İttifakı Dostlar Grubu ülkeleriyle iş birliği yaparak öğrenci ve öğretim üyesi değişimi başta olmak üzere, ulusal ve uluslararası düzeyde toplantılar, paneller, konferanslar, sempozyumlar, seminerler düzenlemekte ve araştırma projeleri hazırlamaktadır. Medeniyetler İttifakı’nın temel ilgi alanlarını oluşturan, eğitim, gençlik, göç ve medya başta olmak üzere, çevre, kültür, turizm, insan hakları, cinsiyet ayırımı ve entegrasyon konularında çalışmalar yapmakta, projeler hazırlamakta ve yapılan çalışmalara akademik destek vermektedir.

Medeniyetler İttifakı Enstitüsü (MEDİT) medeniyet araştırmaları alanında hem yüksek lisans hem de doktora eğitimi sunmaktadır. MEDİT, medeniyet araştırmaları alanında Türkiye’deki ilk ve tek program olmasının yanında bu sahada dünyanın en önemli programlarından biri olmayı da hedeflemektedir. Enstitü; İngilizce, Türkçe, Arapça ve İspanyolca olmak üzere dört dilde eğitim sunmaktadır. Seçkin akademisyenler, hukuk, tarih, siyaset bilimi, mimarlık ve güzel sanatlar alanlarında nitelikli dersler sunmaktadırlar.

Yabancı Diller Yüksekokulu

İbn Haldun Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu bir yandan İngilizce hazırlık programıyla öğrencilerimize küreselleşen dünyanın ortak dili İngilizceyi iletişimci yaklaşımla öğretirken, diğer yandan ikinci yabancı dil olarak diğer dilleri de çatısı altında barındıran bir yüksek okuldur.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git İşte İbn Haldun Üniversitesindeki Fakülte ve bölümler
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. Yıldızlar Eğitim Organizasyon A.Ş.