PTT sınav giriş belgesi yayınlandı! Gazisem sınav giriş yerleri...

PTT bünyesine 5 bin personel alımı yapmak için yapılacak olan yazılı sınav, 12 Ağustos Pazar günü gerçekleşecek. Peki PTT sınav giriş yerleri belli oldu mu? PTT yazılı sınavı hangi illerde yapılacak, sınav kuralları nelerdir? Detaylar haberimizde...

EĞİTİM .
ptt sınav giriş belgesi yayınlandı! gazisem sınav giriş yerleri...

Mayıs ayında PTT (Posta ve Telgraf Teşkilatı)  tarafından duyurusu yapılan 5 bin personel alımı için başvurular tamamlanmıştı. Başvuruların ardından Gazi Üniversitesi tarafından 17 merkezde gerçekleştirilecek olan PTT yazılı sınavı, 12 Ağustos Pazar günü yapılacak. Adayların sınava girecekleri yeri gösteren belge Gazisem üzerinden ilan edilecek. Peki PTT sınav giriş yerleri ne zaman açıklanacak?

PTT SINAV GİRİŞ BELGELERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

PTT 5 bin personel alımı için 12 Ağustos Pazar günü yapılacak olan sınavın giriş belgeleri, 2 Ağustos 2018 tarihinde http://gazisem.gazi.edu.trinternet adresinde ilan edilecek ve adayların cep telefonlarına gönderilecek. Adaylar sınav giriş belgelerini belirlenen tarihten itibarenhttp://gazisem.gazi.edu.tr internet adresinden temin edeceklerdir.

SINAV KURALLARI NELER?

Söz konusu sınava girişte adaylar, Üniversite tarafından hazırlanmış olan Sınav Giriş Belgesi, T.C. kimlik numarasını gösteren bir kimlik belgesi (T.C. Kimlik Numaralı Nüfus Cüzdanı/T.C. Kimlik Numaralı Sürücü Belgesi/ T.C. Kimlik Kartı/Geçerli Pasaport) ile yanlarında koyu siyah yumuşak uçlu kurşun kalem, kalemtıraş, leke bırakmayan yumuşak silgi getireceklerdir.

Sınav Giriş Belgesi ve T.C. kimlik numarasını gösteren bir kimlik belgesi (T.C. Kimlik Numaralı Nüfus Cüzdanı/T.C. Kimlik Numaralı Sürücü Belgesi/ T.C. Kimlik Kartı/Geçerli Pasaport) yanında bulunmayan adaylar sınava alınmayacaktır. Adaylar sınav giriş belgelerinde belirtilen kurallara uymak zorundadır.

SINAVIN YAPILACAĞI İLLER VE SINAV SÜRESİ!

PTT yazılı sınavı 12 tarihinde Ankara, İstanbul Avrupa, İstanbul Anadolu, İzmir, Bursa, Adana, Antalya, Samsun, Van, Gaziantep, Diyarbakır, Trabzon, Eskişehir, Kocaeli, Kayseri, Konya, Malatya, Erzurum olmak üzere 17 farklı il merkezinde yapılacaktır. PTT Uzman Yardımcısı (Mütercim-Tercümanlık), Gişe ve Büro Görevlisi yazılı sınav süresi 120 (yüz yirmi) dakika, Avukat, Mimar, Mühendis, PTT Uzman Yardımcısı (Mütercim-Tercümanlık hariç), Tekniker, Postacı, yazılı sınav süresi 150 (yüz elli) dakika olup; sınav saat 10:00 da başlayacak ve 12:00 ile 12:30 da tamamlanacak.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git PTT sınav giriş belgesi yayınlandı! Gazisem sınav giriş yerleri...
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz


paykasa

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.