TYT'de hangi branşlarda soru gelecek?

YÖK tarafından yayınlanan bilgi notuna göre TYT’de Türkçe, Sosyal Bilimler, Temel Matematik ve Fen Bilimleri alanları ile ilgili sorular yer alacak.

EĞİTİM .
tytde hangi branşlarda soru gelecek?

2018 yılında ilki yapılacak olan TYT sınavına dair ayrıntılar belli oldu. O ayrıntılardan bir tanesi de TYT'deki soru ve soruların hangi branşlardan sorulacağı.

YÖK tarafından yayınlanan bilgi notuna göre TYT’de Türkçe, Sosyal Bilimler, Temel Matematik ve Fen Bilimleri alanları ile ilgili sorular yer alacak.

Türkçe Testinde; Türkçeyi doğru kullanma, okuduğunu anlama ve yorumlama, kelime hazinesi, temel cümle bilgisi ve imla kurallarını kullanma becerileri ölçülecek. Temel Matematik Testinde; Temel Matematik kavramlarını kullanma ve bu kavramları kullanarak işlem yapma, temel matematiksel ilişkilerden yararlanarak soyut işlemler yapma, temel matematik prensiplerini ve işlemlerini gündelik hayatta uygulama becerileri ölçülecektir. Sosyal Bilimler Testinde, Coğrafya, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Felsefe, Tarih alanları; Fen Bilimleri Testinde ise Biyoloji, Fizik ve Kimya alanları ile ilgili bilgi esaslı yeterlilikler ölçülecektir. 

Peki bu branşlardan kaç soru gelecek?

Bu sene TYT'de 40 Türkçe, 40 Temel Matematik, 40 Sosyal Bilimler, 40 da Fen Bilimleri bölümlerine ait soru bulunuyor. 
 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git TYT'de hangi branşlarda soru gelecek?
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. Yıldızlar Eğitim Organizasyon A.Ş.