Fen Bilimlerindeki 7.soru da iptal edilmeli

Uzmanlar ÖSYM’nin iptal edilen YGS sorularını açıklamasından sonra cevap seçeneği değiştirilen Fen Bilimleri 7.sorusunun da iptal edilmesi gerektiğini belirtiyor.

EĞİTİM .
 fen bilimlerindeki 7.soru da iptal edilmeli
 

ÖSYM Yönetim Kurulu tarafından temel soru kitapçığında yer alan temel matematik testindeki 15. soru ile fen bilimleri testindeki 9. sorunun iptal edilmesine, fen bilimleri testindeki 7. sorunun "A" olarak girilmiş cevabının "D" olarak değiştirilmesine karar verildi."

Kültür Temel Liseleri Fizik Bölüm Başkanı Mustafa Çavuş, “Fen branşındaki 9. sorunun soruluş şeklinde hata vardı. O nedenle iptal olması gerekiyordu, öyle de karar çıktı.

Fen bilimleri testindeki 7. sorunun ise "A" olarak girilmiş cevabının "D" olarak değiştirilmesine karar verildi. Ancak 7. soruda Mete ve Arda’nın boyları arasında kesin bir ilişki verilmediğinden yere göre potansiyel enerjileri hakkında kesin bir yargıda bulunamayız. Bu nedenle hiç bir seçeneğin doğru kabul edilmemesi gerekir.

Bu çelişkili durumdan dolayı bazı öğrencilerin bu sorunun cevabını işaretlemekten kaçındığını gözlemledik.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Fen Bilimlerindeki 7.soru da iptal edilmeli
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. Yıldızlar Eğitim Organizasyon A.Ş.