İlk Özel Sağlık Meslek Lisesi Açılıyor

Erdem Hastahaneleri Sağlık Grubu, Özel Erdem Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’ni hizmete açıyor.

EĞİTİM .
ilk özel sağlık meslek lisesi açılıyor

23 yıllık sağlık sektöründeki deneyimini eğitim sektörüne de taşımayı hedefleyen Erdem Hastahaneleri Sağlık Grubu, Özel Erdem Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’ni hizmete açıyor.

İnsana Hizmet Erdem’dir, ilkesiyle yola çıkan Erdem Hastahanesi sağlık sektörü dışında eğitim sektöründe de kalitesinden ödün vermeden hizmet vermeye başladı. Okulda Hemşirelik, Laboratuvar, Anestezi, Radyoloji ve Acil Tıp Teknisyenlikleri bölümleri yer alacak. Okul, 2011 - 2012 yılında hizmete açılacak. Bu sene okula başlayacak öğrenciler, okulun ilk açılış yılı olması sebebiyle SBS puanlarından etkilenmeyecekler. Kayıtları şu anda devam eden okul maksimum 390 öğrenci kapasitesine sahip.

İnşaatı iki ay gibi kısa bir sürede tamamlanan Özel Erdem Anadolu Sağlık Lisesi’nin öğrencilerine sağlayacağı faydalardan bahseden Erdem Hastahaneleri Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Abdurrahman Külünk “Bu projedeki amacımız; bilindiği üzere sağlık sektöründe özellikle hemşirelik alanında büyük istihdam açığı yaşanıyor. Özellikle de günümüzde, sağlık okullarının az mezun vermesi, özel ve kamu sağlık kuruluşlarının çoğalması ve kamu hastanelerinde devletin kontenjanı arttırması sebebiyle özel sektördeki sağlık personeli eksikliği krize dönüşmeye başladı. Sağlık sektöründeki bu krizin çözülmesi amacıyla ve sağlık sektöründe kalifiye personelin gerekliliğine olan inançla Erdem Hastanesi olarak çalışmalarımızı hızlandırarak inşaatı sadece iki ay süren, Ümraniye'de yer alan, 2500 m2 alan üzerine kurulu, moderm donanıma sahip okulumuzu hizmete açıyoruz.” dedi.

Okulun mezunlarına sağladığı faydalardan da bahseden Külünk; “Günümüzde önlisans ve lisans mezunlarının artmasıyla birlikte lise mezunlarının iş bulma olasılığı git gide düşmektedir. Ancak sağlık sektöründe personel istihdam açığı sebebiyle lise ve yüksek okul mezunu sağlık personelleri yüksek maaşlarla devlet ve özel hastaneler, dispanserler, hasta bakım merkezleri gibi sağlık hizmeti veren bir çok kurumda özellikle de Erdem Hastaneleri’nde istekleri dahilinde iş bulma imkanına sahip olacaklar veya yönetici hemşire olma yolunda da kariyerlerini sürdürebileceklerdir.”dedi.

Erdem Hastanesi; ilk olarak, 1988 yılında Ümraniye’nin Çakmak Mahallesi’nde poliklinik olarak hizmet verdi. 1994 yılında Ümraniye’nin ilk özel hastanesi olarak hizmet vermeye başladı. 2003 yılında Ümraniye Erdem Hastanesi ek hizmet binalarını, 2009 yılında da Çamlıca Erdem Hastanesini Başbakan Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla hizmete açtı.

23 yıllık deneyime sahip olan Erdem Hastanesi şu an 77 yatak kapasiteli ve 124 yatak kapasiteli iki hastaneye, 2 diyaliz merkezine ve 2011 - 2012 eğitim döneminde açılacak Özel Anadolu Sağlık Meslek Lisesine sahiptir. Ayrıca İkitelli Basın - Ekspres yolu üzerinde hava alanına 3 km uzaklıkta, 30.000 m2 kapalı alana sahip Avrupa Erdem Hastanesi’de şu anda inşaat aşamasındadır.

Haber 7

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git İlk Özel Sağlık Meslek Lisesi Açılıyor
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.
 • osman Pazartesi, 00:00

  yıllık eski parayla 11 milyar herşey dahil
 • gamze Perşembe, 00:00

  okula kayıt yaptırmak için gerekli puanı veya fiyatını öğrenebilirmşyşm...
 • kaya Pazar, 00:00

  merhaba bu lisenin adresini ve tel nosunu bilen varmı sbs puana bakılarak alım oluyo yoksa sbs dikkate alınmadan mı alınıyo
 • simge Pazartesi, 00:00

  okula gimek için gerekli puan nedir ? fiyatını öğrenebilirmiyim
 • elif Pazar, 00:00

  1 yıllık fiyatini söylermisiniz
 • aslı Perşembe, 00:00

  bir yıllık fiyat ne kadar??
 • ece Cuma, 00:00

  ya lütfen cevap yazar mısınız
 • ece Pazar, 00:00

  7 milyar 300 lira 4 yıl için mi yoksa 1yıl için mi?
 • merve Çarşamba, 00:00

  ya bu sene 3.52 puanla alıyormusunuz lütfennn.
 • hilal Çarşamba, 00:00

  gizem sbs die bişe kalmadı artık
 • hilal Çarşamba, 00:00

  yıllık ücretini öğrenebilirmiyim acaba oraya gelmeyi düşnüyormda
 • Gizem Pazar, 00:00

  Neslihan okulun fiyatı 7 milyar 300 lira. Birşey sorcam benm kardeşim 2 sene sonra sbsye gircek bu okula girebilmek için kaç puan gerekli?
 • neslihan Perşembe, 00:00

  okulun fiyatı ne kadar bilan warmı

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. Yıldızlar Eğitim Organizasyon A.Ş.