twitterfacebook

İlk Özel Sağlık Meslek Lisesi Açılıyor

ilk özel sağlık meslek lisesi açılıyor
Erdem Hastahaneleri Sağlık Grubu, Özel Erdem Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’ni hizmete açıyor.

23 yıllık sağlık sektöründeki deneyimini eğitim sektörüne de taşımayı hedefleyen Erdem Hastahaneleri Sağlık Grubu, Özel Erdem Anadolu Sağlık Meslek Lisesi’ni hizmete açıyor.

İnsana Hizmet Erdem’dir, ilkesiyle yola çıkan Erdem Hastahanesi sağlık sektörü dışında eğitim sektöründe de kalitesinden ödün vermeden hizmet vermeye başladı. Okulda Hemşirelik, Laboratuvar, Anestezi, Radyoloji ve Acil Tıp Teknisyenlikleri bölümleri yer alacak. Okul, 2011 - 2012 yılında hizmete açılacak. Bu sene okula başlayacak öğrenciler, okulun ilk açılış yılı olması sebebiyle SBS puanlarından etkilenmeyecekler. Kayıtları şu anda devam eden okul maksimum 390 öğrenci kapasitesine sahip.

İnşaatı iki ay gibi kısa bir sürede tamamlanan Özel Erdem Anadolu Sağlık Lisesi’nin öğrencilerine sağlayacağı faydalardan bahseden Erdem Hastahaneleri Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Abdurrahman Külünk “Bu projedeki amacımız; bilindiği üzere sağlık sektöründe özellikle hemşirelik alanında büyük istihdam açığı yaşanıyor. Özellikle de günümüzde, sağlık okullarının az mezun vermesi, özel ve kamu sağlık kuruluşlarının çoğalması ve kamu hastanelerinde devletin kontenjanı arttırması sebebiyle özel sektördeki sağlık personeli eksikliği krize dönüşmeye başladı. Sağlık sektöründeki bu krizin çözülmesi amacıyla ve sağlık sektöründe kalifiye personelin gerekliliğine olan inançla Erdem Hastanesi olarak çalışmalarımızı hızlandırarak inşaatı sadece iki ay süren, Ümraniye'de yer alan, 2500 m2 alan üzerine kurulu, moderm donanıma sahip okulumuzu hizmete açıyoruz.” dedi.

Okulun mezunlarına sağladığı faydalardan da bahseden Külünk; “Günümüzde önlisans ve lisans mezunlarının artmasıyla birlikte lise mezunlarının iş bulma olasılığı git gide düşmektedir. Ancak sağlık sektöründe personel istihdam açığı sebebiyle lise ve yüksek okul mezunu sağlık personelleri yüksek maaşlarla devlet ve özel hastaneler, dispanserler, hasta bakım merkezleri gibi sağlık hizmeti veren bir çok kurumda özellikle de Erdem Hastaneleri’nde istekleri dahilinde iş bulma imkanına sahip olacaklar veya yönetici hemşire olma yolunda da kariyerlerini sürdürebileceklerdir.”dedi.

Erdem Hastanesi; ilk olarak, 1988 yılında Ümraniye’nin Çakmak Mahallesi’nde poliklinik olarak hizmet verdi. 1994 yılında Ümraniye’nin ilk özel hastanesi olarak hizmet vermeye başladı. 2003 yılında Ümraniye Erdem Hastanesi ek hizmet binalarını, 2009 yılında da Çamlıca Erdem Hastanesini Başbakan Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla hizmete açtı.

23 yıllık deneyime sahip olan Erdem Hastanesi şu an 77 yatak kapasiteli ve 124 yatak kapasiteli iki hastaneye, 2 diyaliz merkezine ve 2011 - 2012 eğitim döneminde açılacak Özel Anadolu Sağlık Meslek Lisesine sahiptir. Ayrıca İkitelli Basın - Ekspres yolu üzerinde hava alanına 3 km uzaklıkta, 30.000 m2 kapalı alana sahip Avrupa Erdem Hastanesi’de şu anda inşaat aşamasındadır.

Haber 7

yayın : 20 Eylül 14:07

özel sağlık meslek lisesi

Yorumlarınız
Adınız

yıllık eski parayla 11 milyar herşey dahil

Pazartesi, 27 Ağustos

okula kayıt yaptırmak için gerekli puanı veya fiyatını öğrenebilirmşyşm...

Perşembe, 26 Temmuz

merhaba bu lisenin adresini ve tel nosunu bilen varmı sbs puana bakılarak alım oluyo yoksa sbs dikkate alınmadan mı alınıyo

Pazar, 8 Temmuz

okula gimek için gerekli puan nedir ? fiyatını öğrenebilirmiyim

Pazartesi, 16 Nisan

1 yıllık fiyatini söylermisiniz

Pazar, 15 Nisan

bir yıllık fiyat ne kadar??

Perşembe, 12 Nisan

ya lütfen cevap yazar mısınız

Cuma, 20 Ocak

7 milyar 300 lira 4 yıl için mi yoksa 1yıl için mi?

Pazar, 15 Ocak

ya bu sene 3.52 puanla alıyormusunuz lütfennn.

Çarşamba, 4 Ocak

gizem sbs die bişe kalmadı artık

Çarşamba, 26 Ekim

yıllık ücretini öğrenebilirmiyim acaba oraya gelmeyi düşnüyormda

Çarşamba, 26 Ekim

Neslihan okulun fiyatı 7 milyar 300 lira. Birşey sorcam benm kardeşim 2 sene sonra sbsye gircek bu okula girebilmek için kaç puan gerekli?

Pazar, 16 Ekim

okulun fiyatı ne kadar bilan warmı

Perşembe, 29 Eylül
ÇOK OKUNANLAR
 • Çelik dişliler arasında direnenlere...

  Çelik dişliler arasında direnenlere...

  Yazar

 • Coca Cola'ya Gazze darbesi! /

  Coca Cola'ya Gazze darbesi!

  Ortadoğu'da İsrail'in Gazze'li çocukları öldürmesini protesto eden ünlü hacker grubu Ayyıldız Tim, Coca Cola'nın internet adreslerini hackledi.

 • İsrail'in Müslüman destekçileri /

  İsrail'in Müslüman destekçileri

  Star gazetesinden Mustafa Nihat Yükselir, İbrahim Kiras, Orhan Miroğlu, Ardan Zentürk; Yeni Şafak gazetesinden İbrahim Karagül, Abdulkadir Selvi, Hilal Kaplan, Yusuf Kaplan; Sabah gazetesinden Haşmet Babaoğlu bugün neler yazdı?

 • İftar sigarası TRT'ye pahalıya patladı /

  İftar sigarası TRT'ye pahalıya patladı

  Başbakan'ın katıldığı iftar yemeğinde ekrana yansıyan 4 saniyelik sigara içme görüntüsü TRT'ye ceza getirdi.

 • Bu tasarımlar ışık saçıyor /

  Bu tasarımlar ışık saçıyor

  Günlük hayatta kullandığımız aydınlatmalar ve lambalardan sıkılan tasarımcıların dokunuşlarıyla aydınlatmalar sıradanlıktan kurtuldu. İşte tasarım harikası aydınlatmalar...

 • İl içi yer değiştirme başvuruları başladı /

  İl içi yer değiştirme başvuruları başladı

  Öğretmenlerin Temmuz 2014 il içi isteğe bağlı yer değiştirme başvuruları bugün başlıyor. 25 Temmuz’a kadar yapılacak başvurular sonucunda atamalar 4 Ağustos’a kadar sonuçlanacak. Öğretmenlerin 25 tercih hakkı bulunuyor.

 • Dünyadan iftar sofraları /

  Dünyadan iftar sofraları

  Associated Press (AP) haber ajansı dünyadan ramazan sofralarını derleyip fotoğrafladı.

 • Yahudiler, Çanakkale'de bize karşı nasıl savaştı? /

  Yahudiler, Çanakkale'de bize karşı nasıl savaştı?

  Tarihçi Murat Bardakçı, tarihin az bilinen bir ayrıntısını Gazze'de yaşanan katliam günlerinde ele alarak, Yahudiler'in geçmişte İngilizlerin yanında bize karşı nasıl savaştığını da gözler önüne serdi.

 • Norveçli doktordan dünyaya açık Gazze mektubu /

  Norveçli doktordan dünyaya açık Gazze mektubu

  Gazze'de Şifa Hastanesi'nde görev yapan Norveçli cerrah Mads Frederick Gilbert Gazze katliamını yazdığı mektupla dünyaya duyuruyor.

ÖZEL DOSYALAR

/Scripts/lib/jquery-2.0.0.min.js