twitterfacebook

Uluslararası Burç Üniversitesi

uluslararası burç üniversitesi
Bosna'daki Uluslararası Burç Üniversitesi, öğrencilerine Avrupa'da geçerli diploma ve iki dil öğrenme şansı veriyor.

Avrupa Birliği kriterlerine uygun uluslararası diploması ve verdiği kaliteli eğitimle kısa sürede dikkat çeken Bosna-Hersek'teki Uluslararası Burç Üniversitesi, Türk öğrencileri bekliyor. Geçen yıl Türk dili ve edebiyatı öğretmenliği, İngilizce öğretmenliği, işletme ve bilgisayar mühendisliği ile eğitime başlayan üniversite bu yıl Bosna'da başka hiçbir üniversitede olmayan genetik ve biomühendislik bölümlerini de açtı.

Uluslararası Burç Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Padem, bu yıl üniversiteye düşündükleri 250 öğrencilik kontenjandan 150'sini Türkiye'den almayı planladıklarını söyledi. Ayrıca her bölüm için bu yıl master ve doktora programları da açtıklarını kaydeden Padem, lisansüstü eğitimler için de 40 öğrencilik kontenjanlarının bulunduğunu ifade etti. Üniversiteye çok yoğun talep olmasına rağmen ticari düşünüp kaliteden ödün vermeyeceklerini anlatan Rektör Padem, 3 yıl içinde aralarında Amerika ve İngiliz üniversitelerinin de bulunduğu 22 özel üniversite arasında Bosna'nın ODTÜ'sü olmayı hedeflediklerini belirtti. Bosna Burç Üniversitesi'nde eğitim görmenin pek çok avantajı olduğunu belirten Rektör Padem bu avantajları şöyle sıraladı:

"Öncelikle bizim üniversitemizde okuyan öğrenci uluslararası bir diploma alacak. Bu diploma bütün Avrupa'da geçerli. Mesela ben Türkiye'de bir üniversite mezunuyum. Avrupa'da imza yetkim yok ama benim rektörü olduğum bu üniversiteden mezun öğrencinin Avrupa'da geçerli diploması olacak. Haliyle bizden mezun bir öğretmen Avrupa'nın herhangi bir ülkesinde rahatlıkla çalışabilecek. Eğitim dili İngilizce ve seçmeli olarak da Boşnakça öğretildiği için öğrenci en az iki yabancı dil öğrenmiş olacak. Ayrıca maliyet yönünden de Türkiye'deki üniversitelerden fazla bir maliyeti de olmayacak."

Günümüzde üniversite mezunu olmanın yanında diploma kalitesinin daha çok öne çıktığını vurgulayan Rektör Hüseyin Padem, öğrencilere kaliteli üniversitelere gitme tavsiyesinde bulundu. Burç Üniversitesi'nin ABD'deki bazı üniversitelerle anlaşma yaptığını ve öğrencinin istemesi durumunda ABD'deki bu üniversitede 1 yılı ücretsiz olmak üzere 2 yıl okuyabilme şansı verildiğini de aktaran Padem, "Burç Üniversitesi'nde okuyan bir öğrenci isterse 2 üniversite diploması alabilir." dedi.

Burç Üniversitesi'ne kayıt için öğrencinin okumak istediği bölümün puan türünden Türkiye'deki ÖSS-2'den en az 185 puan almak gerekiyor. Hazırlık sınıfı için 3 bin Euro harç ücreti belirleyen Burç Üniversitesi, eğitim fakültesi için 2 bin 100 Euro, işletme için 3 bin 100 Euro, mühendislik için 3 bin 600 Euro harç ücreti alıyor.


Ayrıntılı bilgi için;
 http://www.ibu.edu.ba adresini ziyaret edebilir ya da  +387 33 782 100 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

yayın : 17 Temmuz 15:15

bosna burç üniversitesi türk öğrenciler tercih öss

Yorumlarınız
Adınız

merhaba ben bursadan melike burç üniversitesinde okumak istiyorum psikoloji bölümü varmı acaba? bu konuda bilgi verirmisiniz

Perşembe, 29 Ağustos

Merhabalar ben burç üniversitesine gelmek istiyorum ama sınavdan sizin istediğiniz puanı alamadım ama orada okumak istiyorum peki puansız direk geçiş var mı bana acil cevap verin mutlaka

Çarşamba, 8 Mayıs

barajı geçmek şartmı?

Pazar, 10 Mart

burada eczacılık bölümü var mı?

Pazartesi, 25 Şubat

merhaba arkadaşlar.. ben burç üniversitesine kayıt yaptırmak için lys de 185 barajını geçmenin zorunlu olup olmadğını merak edıyorum. puansız okula kayıt yaptırmak mümkün müdür? bir de ben bir sene ıus'ta hazırlık sınıfında okudum ve butun kurları geçip prof. sınavını da verdim. burç üniversitesine kayıt yapılıyor olsa bile ıus'tan alacağım belge ile hazırlık okumadan direk fakülteye başlamam mümkün mü?bana yardımcı olursanız sevinirim şimdiden vereceğiniz bilgiler için teşekkür ederim...

Salı, 21 Ağustos

YÖK henüz denklik vermemiş. İUS' bir adım önde ama...

Salı, 31 Temmuz

slm arkadaşlar burch üni denklik aldımı ?

Cuma, 27 Temmuz

slm arkadaşlar. ben burch üniversitesinde okumak istiyorum. hukuk fakültesi var mı !? ve kaç puan almış olmam gerekiyor. yardımcı olursanız sevinirim . . .

Salı, 24 Temmuz

arkadaşlar kayıtlar ösym sınav sonuçlarını açıkladıktan sonra başlayacak sınava girmedende kayıt yaptırabiliyorsunuz sanırsam

Çarşamba, 20 Haziran

iç mimarlık okumak için yıllık kaç para ödemek gerekir ve ingilzce bilmek şart mıdır

Salı, 8 Mayıs

ArkadaşLar KayıtLar ne zaman BaşLıyor Haberi oLan Var mı ?

Cumartesi, 5 Mayıs

ben burch üniversitesinde okumak istiyorum bunun için LYS sınavına girmem gerekir mi?yoksa YGS sınavından 185 puan almam yeterli mi?

Çarşamba, 25 Nisan

şimdi YGS olduğu için LYS sınavına girmeye gerek var mı?

Çarşamba, 25 Nisan

merhaba burç üniversitesinde pdr bölümü var mı? bilgileriniz için şimdiden teşekkür ederim o okula gelmeyi çok istiyorum

Çarşamba, 18 Nisan

eyler Bayablar Bilgisiyar Mühendisligi diploması turkiyede geciyor degilmi bilgi verireniz seviniim

Pazartesi, 16 Nisan

insanlık adına mukemmel bir eğitim veriyorlar. herkese tavsiye ederim hürmetler...

Pazartesi, 2 Nisan

merhaba ben yüksek lisans yapmak için bilgi almak istiyorum kiminle görüşebilirim.bölümüm Türk Dili VE Edebiyat Öğretmenliği..saygılarımla.

Salı, 6 Aralık

Yorumunuz gösterilemiyor : Yazım kuralları hatası...

Çarşamba, 30 Kasım

Yorumunuz gösterilemiyor : Yazım kuralları hatası...

Cuma, 25 Kasım

mimarlık bölümü var diye biliyorum ve harçlarında yıllık 6 milyar gibi bir miktarda olduğunu biliyorum ..

Cumartesi, 15 Ekim

tıp açılsııııın gelmek istiyorum seneye

Salı, 11 Ekim

lütfen okul öncesi ögretmenligi açılsın..

Cuma, 30 Eylül

okul öncesı bolumu yok ..ing öğretmenlıgı ve edebıyat öğetmenlıgı var öğretmenlık olarak

Çarşamba, 7 Eylül

okul oncesi bolumu var mııı??

Pazartesi, 22 Ağustos

mimarlık bölümü var mı acaba ?

Salı, 9 Ağustos

bu camiyanın içinden olmak ne kadar güzel ALLAH nasip edersee bosna burç üniversitesinde okumak istiyorum

Pazar, 7 Ağustos

ben baküde okuyorum geçiş yapmak istesem olabilir mi ?

Pazar, 7 Ağustos

ucuz olaydı iiydii

Perşembe, 4 Ağustos

herkeese bol şans

Cumartesi, 30 Temmuz

ben genetik istiyorum biri bana fiyatları yazar mı ve yaşam olanakları sosyal çevre nasıl

Pazar, 24 Temmuz


ÇOK OKUNANLAR
 • 15 soruda af paketi

  15 soruda af paketi

  Öğrenciden esnafa, çiftçiden işadamına kadar 20 milyonu ilgilendiren prim, vergi ve idari para cezaları yeniden yapılandırıldı. İşte 15 soruda barış paketi...

 • Emeklilik bekleyenlere müjde! /

  Emeklilik bekleyenlere müjde!

  Hükümet'in üzerinde çalıştığı yeni torba yasaya göre, emeklilik için yaş ve prim günü sorununa takılan 600 bin kişiye müjdeli haber getirilmesi gündemde.

 • Vakıflardan öğrencilere burs desteği /

  Vakıflardan öğrencilere burs desteği

  Üniversite öğrencilerinin eğitim hayatlarında maddi imkansızlık yaşamalarını bir nebze de olsa engellemeye çalışan vakıflar, burs imkanı sunuyor. Burs ücretleri 150 TL ve 400 TL arasında değişim gösteriyor.

 • Torba yasadan vergi cezalarıyle ilgili ne çıktı? /

  Torba yasadan vergi cezalarıyle ilgili ne çıktı?

  Vergi asıllarının tamamı, cezaların tamamı yeniden yapılandırma kapsamında tahsil edilecek.

 • Fethullah Gülen'i Zaman Gazetesi yaktı /

  Fethullah Gülen'i Zaman Gazetesi yaktı

  Zaman gazetesinin tirajı üzerinden cemaatin örgüt modeli hakkında ilginç bir matematiksel yapı kuran Dilipak gazetenin tiraj kaybına dikkat çekti.

 • Gülmeye mi ihtiyacınız var? /

  Gülmeye mi ihtiyacınız var?

  Gülmeye mi ihtiyacınız var? Sosyal medyanın en komik ve ilginç fotoğrafları...

 • Okula hoş geldin karikatürleri /

  Okula hoş geldin karikatürleri

  2014-2015 eğitim-öğretim yılı bugün başladı. Tüm öğrenci arkadaşlarımıza zihin açıklığı dilerken biraz moral olsun diye onları en güzel okul karikatürleriyle baş başa bırakıyoruz.

 • Sağlık konusunda radikal bilgiler

  Sağlık konusunda radikal bilgiler

  Yazar

 • Davutoğlu:

  Davutoğlu: "Artık muhatabınız benim"

  Başbakan Davutoğlu muhalefet liderlerine seslenerek, “Muhatabınız artık benim, Cumhurbaşkanı değil. O siyaset ve partiler üstü bir konumda” dedi.

ÖZEL DOSYALAR

/Scripts/lib/jquery-2.0.0.min.js