30 Yaş Üzerine Sınavsız Üniversite

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, 30 yaş üstündekilere üniversiteye sınavsız giriş müjdesi verdi.

EĞİTİM .
30 yaş üzerine sınavsız üniversite

Birkaç yıl sonra üniversitelerin öğrenci bulmakta zorlanacağını belirten YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, 30 yaş üstündekilere üniversiteye sınavsız giriş müjdesi verdi.

 

Özcan, "Son aşamaya gelen çalışma önümüzde öğretim dönemine yetiştirilecek" dedi.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), devrim niteliğinde yönetmelik hazırladı. Son şekli verilmek üzere olan yönetmelikle 30 yaş üstündekilere sınavsız ikinci üniversite hakkı verilecek. YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, birkaç yıl sonra üniversitelerin öğrenci bulmakta zorlanacağını belirtti.

 

Bunun önüne geçmek için çalışma yaptıklarını ifade eden Özcan, ikinci diploma almak isteyenlere fırsat sunacaklarını söyledi. YÖK Başkanı, 30 yaşını dolduran üniversite mezunlarının vakıf üniversitelerine sınavsız girebileceğini dile getirdi.

 

VAKIFLAR SICAK BAKIYOR

Devlet okullarındaki boş kontenjanlara da öğrenci alınacağını vurgulayan Özcan, "İstediği bölümde okumak isteyip de o fırsatı yakalayamamış pek çok kişi var. Bazı bölümler için genel yetenek sınavı yapılacak. Vakıf üniversiteleri de yönetmeliğe sıcak bakıyor. Uygulama önümüzdeki döneme yetişecek" dedi. YÖK Başkanı, yeni kurulacak üniversitelerle birlikte 'boşta kalan öğrenci' kavramının tarih olacağını da vurguladı.

 

Habertürk

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git 30 Yaş Üzerine Sınavsız Üniversite
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.
 • derin Cuma, 01:42

  Sanki okuyanlar çok mutlu iyi işlerde çalısıyolar da daha da okumus ıssızler yaratıcaklar. Aynen oyalamaya devam... Uyutun hepimizi
 • Suat Cuma, 01:41

  İnşaat mühendisiyim ve meslek sahibi olmusum öğrenci iken bir deri bir kemik aç gezerdik Allah şimdi bize öyle imkanlar verdiki eskiden biz burs alırken şimdi biz burs verir olduk en azından okuyup meslek sahibi olanlara değil hiç üniye gitmemiş ve gitmeyi çok isteyenleri alın yanımda çalışan lise mezunu olan birkaç personeli örnek vermem gerekirse onların bile içlerinde ne cevherler çıkıyor siz üniye hiç gitmemiş ve gitmeyi çok isteyen insanları alın ben inanıyorum ki böyle bir fırsat ellerine geçse onların bu ülkeye nice harikalar sunacaklarını umuyorum bizim okulumuz bitmiş kendi buromuzu kurmuştuk ufaktan başladık şimdi şirket yöneticisiyim sizce ben ve benim gibiler gelirmi ? Ama durumu iyi olmaz okuyamaz onlara fırsat verin boşuna yazıyorum aslında bunları duyupta küpe yapacak çıkmaz !!!
 • banu Cuma, 01:36

  İşsizleri avutmak için, oyalamak için bu tip bi çözüm bulmuşlar. Taktir ettim
 • kamasullah Perşembe, 13:30

  bence bosuna umutlanmayın turkiyede bi karar alındımı uygulamasına en erken 10 yıl sonra geçilir.
 • sema aktan Perşembe, 12:32

  kazanmıştım ama yoksulluktan gidememiştim ne olur sanki şimdi o okuma fırsatı şimdi bana verilse yemin ederim dünyanın en mutlu insanı olurum.33yaşındayım ve işe yaramazım.meslegim olsa daha işe yarar olurdum.sevgiler.
 • Rebii Perşembe, 12:29

  Acaba vatandaşın üzerinden donuna varana kadar almak için mi?
 • sevgi Perşembe, 12:28

  Neden ikinci kez almak isteyenlere bu hak veriliyor?Tamam ikinci dibloma çok hoş olur ama 30yaş hiç dibloma almayanlarada öncelik verilse dahada hoş olurdu....
 • songül Perşembe, 12:26

  istediği halde okuyamayanlara veyaa üni. eğitimini yarıda bırakanlarada verilecekmi bu şans.bizlerde içimizde ukte kalan bu şansın verilmesini istiyoruz.mezun olan zaten olmuş.bizlerede şans verilsin.çocuk durumundan ,maddiyatsızlıktan vs. okumak istediği halde okuyamayan bir sürü insan varr bu şans bizlerede verilmeli.
 • safiye Perşembe, 10:36

  hiç üniversite okumamışlarda dahilmi
 • Nursel Perşembe, 10:20

  Sadece ikinci üniversiteyi okuyacak olanlar içinmi acaba. Hiç üniversite okumamış olanlarda faydalanabilecekmi:?
 • Can Perşembe, 10:12

  Kimi isterlerse onlara diploma verip iş yaptıracaklar. B kadar adi bir düzel olamaz. Kadrolaşma had safhada. Ne olacak bu memleketin hali?

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. Yıldızlar Eğitim Organizasyon A.Ş.