twitterfacebook

Görsel Sanatlar Dersinde Yenilik

görsel sanatlar dersinde yenilik
MEB'den Görsel Sanatlar Ders Saati Hakkında Açıklama

2010-2011 eğitim-öğretim yılında uygulanacak Haftalık Ders Çizelgelerine göre Görsel Sanatlar dersinin ilköğretim kurumlarında 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıflarda haftada 1 saat, ortaöğretim kurumlarında ise seçmeli ders olarak okutulmasının, bu dersten beklenen faydanın sağlanması açısından yeterli olmadığı, Görsel Sanatlar ders saatinin ilköğretim kurumlarının 4, 5, 6, 7. ve 8. sınıflarında da haftada 2 saate çıkarılması ve ortaöğretim kurumlarında bu dersin zorunlu ders haline getirilmesi yönünde Türk Eğitim Senin Bakanlığa başvurusu üzerine, Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı 26/10/2010 tarih ve 7517 sayılı yazıları ile ilköğretim kurumlarının 1-5. sınıflarına konan serbest etkinlik saatlerinde öğrencilerin özel yeteneklerini geliştirmeye yönelik olarak resim, müzik ve sporla ilgili faaliyetlerde bulunulabileceği, 6-8. sınıflarda ise seçmeli dersler arasında bulunan sanat etkinlikleri dersinde resim alanı üzerinde yoğunlaştırılmış etkinlikler yapılabileceği, ortaöğretim kurumlarında, 2009-2010 öğretim yılında görsel sanatlar dersi, görsel sanatlar/müzik/beden eğitimi adı altında ortak zorunlu seçmeli ders iken, 2010 öğretim yılında görsel sanatlar/müzik adı altında zorunlu seçmeli ders olarak kabul edilerek seçilme oranının artırıldığı bildirildi.

yayın : 8 Kasım 20:30

görsel sanatlar meb ilköğretim

Yorumlarınız
Adınız


ÇOK OKUNANLAR
 • 3 kuruma 1465 kişi alınacak

  3 kuruma 1465 kişi alınacak

  KYK, Orman Genel Müdürlüğü ve Göç Genel Müdürlüğü memur ve işçi statüsünde çok sayıda personel alımı yapacak

 • Geleceğin bisikletleri /

  Geleceğin bisikletleri

  Hızla gelişen teknolojiyle birlikte çevreye daha duyarlı olan elektrikli ve hibrit otomobiller hızla yayılmaya devam ederken, ulaşımın çevre için en ideal aracı olarak görülen bisikletler de teknolojiye ayak uydurmaya başladı.

 • Komutandan Kışanak'a müthiş cevap /

  Komutandan Kışanak'a müthiş cevap

  Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Gültan Kışanak'ın "senin devletin" çıkışına komutandan tokat gibi bir cevap geldi.

 • KYK yurtlarında uygulanacak yemek fiyatı /

  KYK yurtlarında uygulanacak yemek fiyatı

  KYK, yurtlarda kalacak öğrencilerin yemek fiyat listesini açıkladı.

 • Liglerinde sevilmeyen takımlar /

  Liglerinde sevilmeyen takımlar

  Yahoo, kendi liglerinde en sevilmeyen 10 takımı açıkladı!

 • “Aşk-ı Nebî Sergisi”, New York Türk Evi'nde /

  “Aşk-ı Nebî Sergisi”, New York Türk Evi'nde

  Önemli hattatların eserlerinden oluşan “Aşk-ı Nebî Sergisi”, İstanbul'un ardından Cumhurbaşkan R. Tayyip Erdoğan'ın katılımı ile dün New York'ta Türk Evi'nde açıldı.

 • G.Saray Ersun Yanal'ı istiyor iddiası! /

  G.Saray Ersun Yanal'ı istiyor iddiası!

  Galatasaray'daki kötü gidişe paralel olarak flaş iddialar gelmeye devam ediyor.

 • Başörtüsü Ortaöğretimde serbest /

  Başörtüsü Ortaöğretimde serbest

  Başbakan Yardımcısı Arınç "MEB'e bağlı okullardaki öğrencilerin kılık ve kıyafetlerine dair yönetmelikte yer alan 'başı açık' ibaresi yürürlükten kaldırıldı" dedi.

 • IŞİD Fransa'yı tehdit etti /

  IŞİD Fransa'yı tehdit etti

  Irak Şam İslam Devleti (IŞİD), Amerikan ve Fransız ordusunun Irak’ta başlattığı hava operasyonuna cevaben tüm militanlarına, başta ABD ve Fransa olmak üzere uluslarası koalisyona katılan ülkelere karşılık vermeleri çağrısında bulundu.

ÖZEL DOSYALAR

/Scripts/lib/jquery-2.0.0.min.js