twitterfacebook

Kimler Anaokulu Öğretmeni Olacak?

kimler anaokulu öğretmeni olacak?
Okul öncesi eğitim kurumlarında görevlendirilecek öğretmenlerle ilgili kriterler belirlendi. İşte o kriterler!

Memurlar.net'in haberine göre, öğretmen ihtiyacının kadrolu ve sözleşmeli atanan öğretmenler yoluyla giderilememesi durumunda, okul öncesi çağı çocuklarının gelişim özellikleri dikkate alınarak Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar çerçevesinde; okul öncesi eğitim kurumlarında görevlendirilecek öğretmenlerin kriterleri ve öncelikleri, Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürlüğü tarafından belirlendi.

Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Kararın 9. maddesinin 1. fıkrasının (a) bendinin 2. alt bendinde; öğretmen sayısının yetersiz olması halinde yüksek öğrenimli olmak koşuluyla; resmi görevi bulunmayanlar ile emeklilere, okul öncesi, ilköğretim, ortaöğretim, özel eğitim ve yaygın eğitim kurumlarında haftada 30 saate kadar ek ders görevi verilebileceği hükmü yer almaktadır. Bu madde kapsamında yapılacak görevlendirmelerde aşağıdaki kriterler ve öncelikler uygulanacaktır.

1. 07.07.2009 tarih ve 80 Sayılı Talim ve Terbiye Kurulu Kararına göre Okul öncesi Öğretmenliğine kaynak teşkil eden yüksek öğretim programlarından mezun, kadrolu veya sözleşmeli ataması yapılamamış öğretmenlerden, yüksek lisans belgesi/diploması olanlar. (KPSS puan üstünlüğüne göre)

2. 07.07.2009 tarih ve 80 Sayılı Talim ve Terbiye Kurulu Kararına göre Okul Öncesi Öğretmenliğine kaynak teşkil eden yüksek öğretim programlarından mezun, (Anadolu Üniversitesi Açıkögretim Fakültesi mezunları dâhil) kadrolu veya sözleşmeli ataması yapılamamış öğretmenlerden, lisans belgesi/diploması olanlar. (KPSS puan üstünlüğüne göre)

3.Üniversitelerin Ev Ekonomisi Yüksek Okulu Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü mezunları.

4.Üniversitelerin okul öncesi öğretmenliği, anaokulu öğretmenliği, çocuk gelişimi ve okul öncesi eğitimi öğretmenliği, çocuk gelişimi ve eğitimi öğretmenliği veya çocuk gelişimi ve eğitimi bölümü önlisans mezunları.

5. Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Bölümü, Meslek Yüksekokulu Hemşirelik ve Bakım Hizmetleri Bölümü Çocuk Gelişimi Programı önlisans mezunları.

6. Açıkögretim Fakültesi Okul Öncesi Eğitimi Öğretmenliği Bölümünde okuyup Önlisans mezunu olduğunu belgelendirenler.

7. Kız Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi mezunu olup, herhangi bir alanda yüksek okul mezunu olanlardan okul öncesi eğitim alanında düzenlenecek 14.10.2009 tarih ve 2975 sayılı yazı eki Sınıf Öğretmenlerine Yönelik Okul öncesi Eğitim Öğretmenliği Eğitim Seminer Çerçeve Programını (60 saat) başarı ile tamamlayanlar.

8. Halen ilköğretim okullarında görevli norm kadro fazlası sınıf öğretmenleri ile sınıf öğretmenliği alanına kaynak teşkil eden yükseköğretim programlarından mezun olup, kadrolu veya sözleşmeli olarak atanamamış olanlardan okul öncesi eğitim alanında düzenlenecek 14.10.2009 tarih ve 2975 sayılı yazı eki Sınıf Öğretmenlerine Yönelik Okul öncesi Eğitim Öğretmenliği Eğitim Seminer Çerçeve Programını (60 saat) başarı ile tamamlayanlar.

9. 07.07.2009 tarih ve 80 Sayılı Talim ve Terbiye Kurulu Kararında yer alan alanlardan mezun olup kadrolu veya sözleşmeli olarak atanamamış olanlardan okul öncesi eğitim alanında düzenlenecek 14.10.2009 tarih ve 2975 sayılı yazı eki Sınıf Öğretmenlerine Yönelik Okul öncesi Eğitim Öğretmenliği Eğitim Seminer Çerçeve Programını (60 saat) başarı ile tamamlayanlar.

yayın : 6 Eylül 16:41

okul öncesi ek ders ücretler öğretmen meb

Yorumlarınız
Adınız

ben anasinifi öğretmeni olmayı çok istiyorum ama bir türlü çalamıyorum ne yapabilirim

Salı, 15 Nisan

Ben Suudi Arabistan'da liseyi bitirdim Türkiye'de ünüversiteyi açık öğretimden okumak istiyorum ama hiç bir bilgim yok bilgisi olan bana yorum yazarsa sevinirim ve hangi branşlar var onuda bilmiyorum

Çarşamba, 19 Mart

Merhaba ben aöl de 2.senem ve Eczacılık okumak istiyorum nasıl olucak bilgisi olan paylaşırsa sevinirim :(

Salı, 25 Şubat

bende kreş öğretmeni olmayı düşünüyorum

Cuma, 7 Şubat

güzel bir sayfa

Perşembe, 6 Şubat

selam ben azerıyım evlıyım esım turk üc sene sora turk kımlıgı alacam ancak teskerem var turk kımlık numaram var tek düz lise mezunuyum ana okul ögretmenliyini okumak isdiyorum acıkdan kabul ederlermi beni kimlik noyum var teskerem var hangi unversdeye bas vurmam gerek lutfen cevap bekliyorum

Çarşamba, 15 Ocak

bana rica etsem bilgisi olan cevap verebilir mi ?

Pazar, 8 Aralık

ben bankacılık ön lisans mezunuyum. Şu an açıktan işletme okuyorum; ayrıca çocuk gelişimi kursuna gitmek istiyorum. Eğer gidersem kpss de çocuk gelişimi bölümünden atanabilir miyim çocuk gelişimi bölümünden memur olabilme şansım var mı ? Bir bilginiz varsa cevap alabilir miyim

Pazar, 1 Aralık

BEN AÇIK LİSEDEN OKUYORUM EYER ÇOCUK GELİŞİM BÖLÜMÜNÜ OKURSAM ANA SINIFI ÖĞRETMENİ OLABİLİRMİYİM

Pazar, 1 Aralık

merhaba kız meslek lisesi olgunlaştırma 2013 mezunuyum 2 yıllık
plato meslek yüksek okulu okumak istiyorum,bunun sonucunda devlette sözleşmeli veya kadrolu öğretmenlik yapabilecekmiyim yoksa 4 yıl şartı mı aranıyor teşekkürler...

Cumartesi, 6 Temmuz

merhaba anaokulu öğretmeni olmak isitoyurm hangi liseye gitmelim

Cumartesi, 15 Haziran

Merhaba ben almanyada yasiyorum. Fachabitur um var sozialwesen bölümünden. Su an Fachschule für Sozialpädagogik bölümünü okuyorum. 2 yil sonra  staatlich anerkannte Erzieherin olacagim.Bu diplomamla Türkiyede anaokulu ögretmenligi yapabilirmiyim? Ne gibi bir yol izlemem gerekiyor?Bilgilendirirseniz cok memnun olurum.

Pazartesi, 27 Mayıs

meslek lisesi mezunuyum bende olabilirmiyim
imam hatip lisesi

Çarşamba, 15 Mayıs

Yorumunuz gösterilemiyor : Yazım kuralları hatası...

Çarşamba, 8 Mayıs

güzel bir sayfa

Çarşamba, 8 Mayıs

büşracım 5 sene diye biliyorum ama umarım yanlış değildir

Cumartesi, 4 Mayıs

bencede herkez yorum yapa bilir

Cuma, 26 Nisan

Arkadaşlar ben 8. sınıf öğrencisiyim fakat derslerim biraz kötü ama sözel derslerde çok iyiyim sizce kazanır mıyım ?

Perşembe, 25 Nisan

8ıncı sınıftayım anaokulu ogretmenı olmak ıstıyorum ınsallahta olurum

Çarşamba, 24 Nisan

çocuk gelişimi ve egitimi ögretmeni olarak bölümüm çok güzel ve tafsiye ederim.şu an aktif olarak meslegimi icra ediyorum.baya geniş ve kapsamlı bir bölüm çünkü her çocuk farklı bir alem heleki genel çocuk tanımı...
darısı istiyenlerin başına:)

Pazar, 21 Nisan

BEN 5. SINIFINDAYIM İNŞALLAH BENDE ÖĞRETMEN OLURUM

Salı, 16 Nisan

ŞUAN 7. SINIFTATIM KARAR VEREMEDİM AMA ANAOKULU ÖĞRETMENİ OLMAK İSTİYORUM

Salı, 16 Nisan

düz lise türkçe matematik mezunuyum .bir yerde ön şart cocuk gelişim meslek lisesi okumuş olmak ön şart diordu dogrumudur lütfen cevap werinn.s

Perşembe, 21 Mart

lütfen ben hemşire olmak için matematigim yok ne yapa bilirim

Çarşamba, 13 Mart

lütfen yardım edin ödev hangi lisede okumamm gerekiyo ve kaç puanla :d

Salı, 12 Mart

yha bn açık öğretim lisesine yeni kayıt yaptım sınvlar başlamadı daha ve bn bankacılık bölümünü seçmek istiyorum ne yapmalıyım yardım din ltfn :)

Cuma, 8 Mart

ya çocukları çok sevom

Cuma, 1 Mart

çocukları seviyorum kreş öğretmeni olmak istiyorum

Çarşamba, 27 Şubat

bu sayfa için çok teşekkür ediyorum meslek seçimim konusunda çok yardımcı oldu

Pazartesi, 25 Şubat

ya ben çoçuk gelişiminde okuyom 2 yıl lisem kaldı bundan sonra ne yapıcam bilmiyorum yorumlarda yazın haydin görim ne yapabilirim

Perşembe, 7 Şubat
ÇOK OKUNANLAR
 • 30 yaş ve üstüne sınavsız üniversite

  30 yaş ve üstüne sınavsız üniversite

  12 Mayıs'ta duyurulacak yeni YÖK Yasası'na göre 30 yaş üstü üniversiteye sınavsız girebilecek.

 • Bu besinler gençlik aşılıyor /

  Bu besinler gençlik aşılıyor

  A, C ve E gibi vitaminler, antioksidan etki gösterirerek serbest radikallerin hücrelere zarar vermesine engel olarak yaşlanmayı yavaşlatır. Peki bu vitaminler hangi besinlerde bulunur? İşte cevabı...

 • Cübbeli Hoca medya patronu oluyor /

  Cübbeli Hoca medya patronu oluyor

  Kamuoyunda Cübbeli Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü medya sektörüne giriyor.

 • Telefonda 'lego' dönemi /

  Telefonda 'lego' dönemi

  Google merakla beklenen modüler telefon projesinin detaylarını paylaştı.

 • MEB şube müdürlüğü atama sonuçları açıklandı /

  MEB şube müdürlüğü atama sonuçları açıklandı

  MEB tarafından İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri "şube müdürü" kadrolarına görevde yükselme suretiyle yapılan atama sonuçları açıklandı.

 • Dışişleri'ni dinleyenin kimliği belli oldu /

  Dışişleri'ni dinleyenin kimliği belli oldu

  Suriye zirvesini kaydedip sızdıran kişinin, Dışişleri Bakanlığı'nda çalışan bir alt düzey personel olduğu ortaya çıktı. Dinleme ise masa telefonuna yerleştirilen bir "böcek" kanalıyla yapılmış.

 • 'AK Parti karşıtı blokta çözülme emareleri var' /

  'AK Parti karşıtı blokta çözülme emareleri var'

  7 Şubat kriziyle başlayıp, Gezi olaylarıyla devam eden ve 17 Aralık operasyonlarına uzanan darbe girişimlerini ve çözüm sürecini pek çok insanın 'Balıkçı' olarak tanıdığı İlhami Işık'la konuştuk.

 • IQ değeri yüksek ülkeler /

  IQ değeri yüksek ülkeler

  IQ değeri bizim ne kadar zeki olduğumuzu gösteren uluslar arası bir değerdir. Bu genel olarak yapılan testler ile ortaya çıkar. Bir araştırma firması, ülkelerin IQ değerini hesaplamak için çalışmış. İşte, hangi ülke ne kadar zeki...

 • Abant'ta kerevit istilası /

  Abant'ta kerevit istilası

  Abant Gölü'nde alabalıkların yavrusunu ve yumurtalarını yiyen kerevitlerle mücadele kapsamında 3 haftada 900 kilo kerevit yakalandı.

ÖZEL DOSYALAR
/Scripts/lib/jquery-2.0.0.min.js