twitterfacebook

Trafik Kurallarını Parkta Öğren!

trafik kurallarını parkta öğren!
Bahçelievler'de çocukların trafik kurallarını öğreneceği 'trafik eğitim parkı' açıldı. Böylece çocuklar şehir trafiğindeki hareketliliği bu parklarda görebilecek.

Bahçelievler Belediyesi'nce yaptırılan 'Çocuk Trafik Eğitim ve Sivil Savunma Parkı'nın açılışında konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, dünya nüfusunun yüzde 75'inin şehirlerde yaşadığını, bu insanların davranış biçimlerinin, şehrin geleceği ve huzuru için büyük önem arz ettiğini söyledi. Topbaş, kentlerde yaşayan insanların reflekslerinin küçük yaştan itibaren şehir yaşantısına uygun hale getirilmesi gerektiğini vurgulayarak şöyle konuştu: "Dünyanın birçok kentinde olduğu gibi İstanbul'da da temalı parkların yapılması gerekmektedir. Çocuklarımız bu parklar sayesinde şehir yaşamındaki hareketliliği yakından görmüş olacaklar." Çocukların küçük yaşta aldıkları eğitimin daha kalıcı olacağına dikkati çeken Topbaş, belli bir yaştan sonra insanların davranışları üzerindeki düzenlemelerin kolay olmadığını, alışkanlıkların kolay terk edilmediğini söyledi. Topbaş, bir süre sonra insanların hatalarını hüner zannetmeye başladığını, çocuklara küçük yaşta kentte nasıl yaşanacağının öğretilmesinin şehir hayatını daha düzenli hale getireceğini kaydetti.

Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu ise çocuklara, hayatın içinde olabilecek her şeyin çeşitli ortamlarda öğretilmesi gerektiğini dile getirerek, çocukların eğitim parkı sayesinde bir şehirde bulunanların aynısını görerek, hem pratik hem de teorik eğitim alabileceklerini söyledi. 1 milyon 206 bin TL'ye mal olan parktaki eğitim tabelaları da uzmanlar tarafından tasarlandı.

yayın : 14 Haziran 22:49

trafik eğitim trafik kuralları çocuklar park bahçeşehir belediyesi

Yorumlarınız
Adınız
ÇOK OKUNANLAR
 • Profesyonel bir akademik kadroya sahibiz

  Profesyonel bir akademik kadroya sahibiz

  Zirve Üniversitesi öğrenci temsilcisi Ahmet Doğan: “Zirve Üniversitesi yenilikçi ve modern eğitim anlayışıyla olaylara farklı perspektiflerle bakabilen, bilginin gücüne inanarak entelektüel insan yetiştirmeyi hedeflemektedir.”

 • THY'den ağlatan reklam filmi /

  THY'den ağlatan reklam filmi

  Türk Hava Yolları'nın hazırladığı reklam yeni reklam filmi izleyenlerden büyük beğeni topladı.

 • Apple, 18 ayda 24 şirket aldı /

  Apple, 18 ayda 24 şirket aldı

  Son zamanlarda teknoloji sektöründe şirket alımları ile ilgili en fazla haber Google ve Facebook cephesinden geliyor. Ancak Apple da bu alanda oldukça aktif.

 • THY'den duygulandıran reklam filmi /

  THY'den duygulandıran reklam filmi

  Türk Hava Yolları'nın hazırladığı reklam yeni reklam filmi izleyenlerden büyük beğeni topladı.

 • "Türkler düşmanımız değil"

  Erdoğan'ın 1915 olaylarına ilişkin açıklaması Ermenileri tatmin etmedi. Sarkisyan, mesaja değinmediği açıklamasında "Türkler düşmanımız değil" dedi.

 • İnsanları şaşırtan 13 gerçek /

  İnsanları şaşırtan 13 gerçek

  Hayatımız boyunca sürekli iç içe olduğumuz ama farkına varmadığımız birçok gerçek var. Okuyunca çok şaşıracaksınız. İşte o gerçekler...

 • "Peygamberimiz en büyük özgürlük savaşçısıydı"

  Kutlu doğum haftasını idrak ettiğimiz şu günlerde Araştırmacı Yazar Abdurrahman Yıldız ile Kutlu Doğumu, Peygamber Efendimizin kişiliğini ve ahlakını konuştuk.

 • İşte Dünyanın en iyi telefonu! /

  İşte Dünyanın en iyi telefonu!

  "Dünyanın rn iyi telefonu" sloganıyla anılan OnePlus One tanıtıldı.

 • TEOG sınavları için geri sayım başladı /

  TEOG sınavları için geri sayım başladı

  Yaklaşık 1 milyon 200 bin 8’inci sınıf öğrencisi 28-29 Nisan’da, bu yıl ilk kez uygulanan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi kapsamında yapılacak olan ikinci dönem merkezi sınavlara girecek.

ÖZEL DOSYALAR

/Scripts/lib/jquery-2.0.0.min.js