Trafik Kurallarını Parkta Öğren!

Bahçelievler'de çocukların trafik kurallarını öğreneceği 'trafik eğitim parkı' açıldı. Böylece çocuklar şehir trafiğindeki hareketliliği bu parklarda görebilecek.

EĞİTİM .
trafik kurallarını parkta öğren!

Bahçelievler Belediyesi'nce yaptırılan 'Çocuk Trafik Eğitim ve Sivil Savunma Parkı'nın açılışında konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, dünya nüfusunun yüzde 75'inin şehirlerde yaşadığını, bu insanların davranış biçimlerinin, şehrin geleceği ve huzuru için büyük önem arz ettiğini söyledi. Topbaş, kentlerde yaşayan insanların reflekslerinin küçük yaştan itibaren şehir yaşantısına uygun hale getirilmesi gerektiğini vurgulayarak şöyle konuştu: "Dünyanın birçok kentinde olduğu gibi İstanbul'da da temalı parkların yapılması gerekmektedir. Çocuklarımız bu parklar sayesinde şehir yaşamındaki hareketliliği yakından görmüş olacaklar." Çocukların küçük yaşta aldıkları eğitimin daha kalıcı olacağına dikkati çeken Topbaş, belli bir yaştan sonra insanların davranışları üzerindeki düzenlemelerin kolay olmadığını, alışkanlıkların kolay terk edilmediğini söyledi. Topbaş, bir süre sonra insanların hatalarını hüner zannetmeye başladığını, çocuklara küçük yaşta kentte nasıl yaşanacağının öğretilmesinin şehir hayatını daha düzenli hale getireceğini kaydetti.

Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu ise çocuklara, hayatın içinde olabilecek her şeyin çeşitli ortamlarda öğretilmesi gerektiğini dile getirerek, çocukların eğitim parkı sayesinde bir şehirde bulunanların aynısını görerek, hem pratik hem de teorik eğitim alabileceklerini söyledi. 1 milyon 206 bin TL'ye mal olan parktaki eğitim tabelaları da uzmanlar tarafından tasarlandı.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Trafik Kurallarını Parkta Öğren!
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. Yıldızlar Eğitim Organizasyon A.Ş.