twitterfacebook

Trafik Kurallarını Parkta Öğren!

trafik kurallarını parkta öğren!
Bahçelievler'de çocukların trafik kurallarını öğreneceği 'trafik eğitim parkı' açıldı. Böylece çocuklar şehir trafiğindeki hareketliliği bu parklarda görebilecek.

Bahçelievler Belediyesi'nce yaptırılan 'Çocuk Trafik Eğitim ve Sivil Savunma Parkı'nın açılışında konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, dünya nüfusunun yüzde 75'inin şehirlerde yaşadığını, bu insanların davranış biçimlerinin, şehrin geleceği ve huzuru için büyük önem arz ettiğini söyledi. Topbaş, kentlerde yaşayan insanların reflekslerinin küçük yaştan itibaren şehir yaşantısına uygun hale getirilmesi gerektiğini vurgulayarak şöyle konuştu: "Dünyanın birçok kentinde olduğu gibi İstanbul'da da temalı parkların yapılması gerekmektedir. Çocuklarımız bu parklar sayesinde şehir yaşamındaki hareketliliği yakından görmüş olacaklar." Çocukların küçük yaşta aldıkları eğitimin daha kalıcı olacağına dikkati çeken Topbaş, belli bir yaştan sonra insanların davranışları üzerindeki düzenlemelerin kolay olmadığını, alışkanlıkların kolay terk edilmediğini söyledi. Topbaş, bir süre sonra insanların hatalarını hüner zannetmeye başladığını, çocuklara küçük yaşta kentte nasıl yaşanacağının öğretilmesinin şehir hayatını daha düzenli hale getireceğini kaydetti.

Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu ise çocuklara, hayatın içinde olabilecek her şeyin çeşitli ortamlarda öğretilmesi gerektiğini dile getirerek, çocukların eğitim parkı sayesinde bir şehirde bulunanların aynısını görerek, hem pratik hem de teorik eğitim alabileceklerini söyledi. 1 milyon 206 bin TL'ye mal olan parktaki eğitim tabelaları da uzmanlar tarafından tasarlandı.

yayın : 14 Haziran 22:49

trafik eğitim trafik kuralları çocuklar park bahçeşehir belediyesi

Yorumlarınız
Adınız
ÇOK OKUNANLAR
 • İşte üniversitelerin boş kontenjan sayısı

  İşte üniversitelerin boş kontenjan sayısı

  Üniversite yerleştirme sonuçları açıklandı. Lisans programlarında 30 bin 684, ön lisans programlarında 28 bin 328 olmak üzere üniversitelerde 59 bin 12 kontenjan boş kaldı.

 • Paralel operasyonda önemli gelişme /

  Paralel operasyonda önemli gelişme

  Paralel yapının Emniyet ayağına yapılan operasyonda, gözaltına alınan 75 emniyet mensubu hakkında ek gözetim süresi alındı.

 • TEOG tercihlerinde yüzdelik dilime dikkat! /

  TEOG tercihlerinde yüzdelik dilime dikkat!

  Lise tercihleri 31 Temmuz-8 Ağustos tarihleri arasında yapılacak. Uzmanlar ise Milli Eğitim Bakanlığı sıralamaları açıklamadığı için liste oluştururken yüzdelik dilimlere dikkat edilmesi gerektiğini söylediler.

 • Gazze katliamının arkasında gaz savaşı mı var? /

  Gazze katliamının arkasında gaz savaşı mı var?

  İngiliz enerji devi British Gaz'da(BG) uzun yıllar görev yapan Mehmet Öğütçü, İsrail'in Gazze'ye (Gaza) yaptığı saldırıların altında yatan en önemli nedenlerden birinin de enerji olduğunu söyledi.

 • Gazze ve Türkiye /

  Gazze ve Türkiye

  Yeni Şafak'tan Ali Bayramoğlu, Hayrettin Karaman, Akif Emre, Gökhan Özcan; Star gazetesinde Orhan Miroğlu, Halime Kökçe; Sabah gazetesinden Engin Ardıç, Haşmet Babaoğlu, Mehmet Barlas bugün neler yazdı?

 • Bir yolcu uçağı daha düştü /

  Bir yolcu uçağı daha düştü

  Cezayirli yetkililer, Burkina Faso'dan kalkan Cezayir havayollarına ait 116 kişiyi taşıyan uçağın çöle düştüğünü duyurdu.

 • İşte iPhone 6'nın çıkış tarihi! /

  İşte iPhone 6'nın çıkış tarihi!

  Apple iPhone 6'yı bu tarihte tanıtmayı planlıyor.

 • İsrailli hahamdan kan donduran çağrı /

  İsrailli hahamdan kan donduran çağrı

  İsrail'in Gazze katliamı sürerken Haham Dov Lior, tüm Filistinliler'in öldürülmesini istedi.

 • KPSS başvuruları bugün sona eriyor /

  KPSS başvuruları bugün sona eriyor

  Ortaöğretim ve ön lisans düzeyinde yapılacak Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) için bugün son gün.

ÖZEL DOSYALAR

/Scripts/lib/jquery-2.0.0.min.js