ABD Üniversiteleriyle Çift Diploma

Melikşah Üniversitesi, İngiltere ve Amerika'da eğitim veren üniversitelerle çift diploma protokolü imzaladı.

EĞİTİM .
abd üniversiteleriyle çift diploma

Melikşah Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reşit Özkanca, yeni dönemde alacakları öğrencilerle birlikte üniversitelerinde öğretim gören öğrenci sayısının 800'ün üzerine çıkacağını belirtti.

Prof. Özkanca, "Öğrencilerimiz, İngiltere ve Amerika'da eğitim veren üniversitelerle yaptığımız anlaşma doğrultusunda çift diploma sahibi olacaklardır." dedi.

Melikşah Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reşit Özkanca, üniversitedeki inşaat aşaması ve yeni açılan fakültelerle ilgili bilgi verdi. Üniversitelerinde yabancı dil eğitimine öğrencilerin geleceği açısından ciddi önem verdiklerini aktaran Özkanca, şöyle konuştu:

"Yeni dönem açılacak olan fakültelerimizle birlikte öğrenci sayımız 800'ün üzerinde olacaktır. Şu an yabancı öğrencilerin eğitimi için YÖK tarafından verilecek izin doğrultusunda üniversitelerin yabancı öğrenci alması söz konusudur. Biz üniversite olarak bu noktada açılacak olan 4 yeni fakültemiz için tam İngilizce eğitimi vereceğimizi belirten müracaatımızı YÖK'e yaptık. Kabul görür veya görmez ama biz bu konuda hazırlıklıyız. Üniversitemize yabancı öğrenci ilgisini de dikkate aldığımızda, başvurumuzun kabulüyle 50 kadar yabancı öğrenci kontenjanımız olacak. Açılacak ve tam İngilizce eğitiminin verileceği fakültelerimiz ise iktisat, işletme, bilgisayar mühendisliği ile elektrik ve elektronik mühendisliğidir."

Vakıf üniversitelerinin ağır getirileri olması nedeniyle düşünmedikleri makine mühendisliği bölümünü açacaklarını vurgulayan Özkanca, "Melikşah, açtığı bölümlerde geneli itibarıyla Kayseri ve ülkenin ihtiyacı olan meslekleri ön planda tutmuştur. Çünkü üniversiteyi bitirecek gençlerimizin hem iş bulabilme hem de sanayicinin personel bulabilme sorunlarını ortadan kaldırarak ülkenin yaşadığı sorunları ortadan kaldıracak. Burada vakıf üniversitesi olarak ülkemiz için elimizi taşın altına koyuyoruz ve büyük sorumluluk içinde makine mühendisliğini açıyoruz." dedi.

Prof. Dr. Reşit Özkanca, yabancı dil eğitiminin dünyadaki gelişmelerle birlikte ekonomik alanda büyük açılım yapan Türkiye'nin geleceği adına önemli olduğuna vurgu yaptı. Özkanca, yabancı dil eğitimine öğrencilerin de önem vermesini isteyerek, "Artık dünyaya ekonomi ve ticaret ile açılan ülkemizin de birçok meslek dalında yabancı dil bileni tercih ediliyor. Yabancı dil bilen gençlerimiz ise meslekleri ile ilgili iş bulma konusunda sıkıntı yaşamıyorlar." şeklinde konuştu.

Kayserili sanayicilerle bilimsel araştırmalara gireceklerini aktaran Prof. Dr. Özkanca, kurulacak olan laboratuarlarda farklı üretim konularında bilimsel çalışmalar yapılarak sanayiciye destek verileceğini ifade etti.

Özkanca, üniversitelerinin gelişimi noktasında kendilerine destek veren mütevelli heyeti, Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur, hayırseverlere ve basın mensuplarına teşekkür etti.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git ABD Üniversiteleriyle Çift Diploma
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. Yıldızlar Eğitim Organizasyon A.Ş.