twitterfacebook

İşte 2013-2014 yılı özel okul fiyatları

işte 2013-2014 yılı özel okul fiyatları
Özel okul fiyatları bu yıl da cep yakacak... İşte çocuğunuzu bir özel okula göndermenin bedeli...

Özel okulların mantar gibi çoğaldığı ülkemizde, fiyatlar da dünyanın en önemli üniversiteleri arasında gösterilen Harvard, MIT, UCLA, Oxford, Yale ve Princeton'la yarışır hale geldi... Örneğin, çocuğunuzu TED Ankara Koleji'nin anaokuluna göndermek isterseniz, yıllık ödeyeceğiniz ücret 48 bin TL. ABD'deki ünlü Harvard Üniversitesi'nin yıllık fiyatı ise 37 bin dolar civarında.

VELİLERE İNDİRİM VAADİ

Yaklaşık 600 bin öğrencinin okuduğu özel okullar, çok önemli bir sektör oldu. Yine özel okullar arasında, öğrencilerin devamlılığı ve velilerin kardeş olan öğrencilerin aynı okula verilmesi içinde, çeşitli indirimler yapılacağı velilere sunulan 'özel imkanlardan' bazıları. Eğer bir öğrencinin kardeşi de aynı okula yazdırılırsa, her branş için yüzde 10 ile 15 arasında değişen indirimler okulların en önemli kozu. Veliler, yüksek fiyatlardan şikayetçi olsa da çocuklarının iyi bir eğitim alması için özel okulları seçmek zorunda. Özel okulların yetkilileri, iyi eğitim vermek için fiyatları yüksek tutmak zorunda kaldıklarına dikkat çekti.

YÜZDE 131 ZAM

Özel okullar, maliyetlerin artması nedeniyle fiyatlarını yükselttiklerini iddia etse de, gerçekler öyle değil. Enerji ve yatırım maliyetini 'eğitim bedelinin' içine koyan özel okullarda son 7 yılda fiyat artışı yüzde 131'e ulaştı. Aynı dönemde enflasyon ise yüzde 57.9 arttı. Velilere enflasyona göre zam yapma vaadi bulunan okulların, yeni eğitim döneminde buna uymadıkları bir gerçek.

DOĞA KOLEJİ
Anaokulu: ..............19.000 TL
İlkokul: ....................20.000 TL
Lise: ........................22.250 TL

Takvim

yayın : 29 Mart 09:30

eğitim özel okul özel okul fiyatları

Yorumlarınız
Adınız


ÇOK OKUNANLAR
 • Davutoğlu kabine listesiyle Çankaya Köşkü'nde

  Davutoğlu kabine listesiyle Çankaya Köşkü'nde

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 62. Hükümeti kurma görevini verdiği AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Vekili Davutoğlu, kabine listesiyle Çankaya Köşkü'ne çıktı.

 • Facebook kullanıcılarını uyarıyor! /

  Facebook kullanıcılarını uyarıyor!

  Facebook kullanıcıları rahatsız edici içerik karşısında uyararak ana sayfada sarsıcı görüntülerle karşı karşıya kalınmasını önleyecek.

 • iPhone 6, 9 Eylül'de resmen geliyor /

  iPhone 6, 9 Eylül'de resmen geliyor

  Apple'ın iPhone 6'yı 9 Eylül tarihinde tanıtacağı kesinleşti. 9 Eylül'de gerçekleştireceği dev etkinlik için Apple 9 Eylül tarihli davetiyelerini dağıtmaya başladı.

 • Yoz Kültür

  Yoz Kültür

  Yazar

 • Davutoğlu yeni kabineyi açıkladı /

  Davutoğlu yeni kabineyi açıkladı

  Başbakan Davutoğlu, Çankaya Köşkü'nde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunduğu 62. Hükümete ilişkin kabine listesini açıkladı.

 • İşte kabineye giren 4 yeni isim /

  İşte kabineye giren 4 yeni isim

  Başbakan vekili Ahmet Davutoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan hükümet kurma görevini aldıktan sonra yeni kabineyi açıkladı. Sürpriz isimlerin yer aldığı kabineye giren 4 yeni isim dikkat çekiyor.

 • Maruf olanı emredin, münker olanı engelleyin! /

  Maruf olanı emredin, münker olanı engelleyin!

  Abdullah Yıldız'ın '40 Hadis 40 Ders' adlı kitabından "Maruf Olanı Emredin, Münker Olanı Engelleyin!" başlıklı yazısı...

 • B12 vitamini eksikliği olanlar dikkat! /

  B12 vitamini eksikliği olanlar dikkat!

  Unutkanlık, halsizlik, yorgunluk ve denge gibi sorunların temel nedeni: B12 eksikliği…

 • İstanbul'daki ücretsiz kurslar 2014 /

  İstanbul'daki ücretsiz kurslar 2014

  İstanbul'da belediye, gençlik merkezi ve halk eğitim merkezlerinin verdiği ücretsiz kurslar için kayıtlar Eylül ayında başlıyor. Biz de sizler için İstanbul’da ücretsiz olarak gidebileceğiniz kursların listesini hazırladık.

ÖZEL DOSYALAR

/Scripts/lib/jquery-2.0.0.min.js