ABD'nin yüzde 41'i seçimlerde 'hile yapılacak' diyor

Amerikalı seçmenlerin yüzde 41'i Kasım ayında düzenlenecek seçimlerde hile yapılacağını düşünüyor

DÜNYA .
 abdnin yüzde 41i seçimlerde hile yapılacak diyor

ABD seçimleri yaklaşırken, kamuoyunun nabzını yoklayan anket ve araştırmalar sürüyor. 13-15 Ekim arasında 2 bine yakın kayıtlı seçmenle yapılan son araştırmaya göre, Amerikalı seçmenlerin yüzde 41'i Kasım ayında düzenlenecek seçimlerde hile yapılacağını düşünüyor.

Politico'nun haberine göre, seçmenler, Cumhuriyetçi Parti adayı Donald Trump öne geçse bile seçim sonuçlarının Hillary Clinton lehine değiştirileceğine inanıyor.

Hile konusunda şüphelerin daha çok Cumhuriyetçi Parti taraftarlarında yoğunlaştığı görülürken, Demokrat Parti seçmenlerinin de yüzde 17'si hileyi öngörüyor.

Son anket sonuçlarına göre, Clinton, ankete katılanların yüzde 47'sinin desteğini alırken Trump'ı başkan olarak görmek isteyenler yüzde 43.

FLORİDA SEÇİMLERİNDE HİLE YAPILMIŞTI

ABD'de 2000 yılında George W. Bush'un Al Gore'a karşı kazandığı seçimde, Florida eyaletinde hile yapıldığı gerekçesiyle, oylar defalarca sayılmış ve seçim sonucu mahkemeye taşınmıştı. Aylarca süren tartışmalar sonucunda Demokrat aday Al Gore, ülkede daha fazla karışıklığa neden olmamak için yenilgiyi kabul etmişti.-Dünya Bülteni 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git ABD'nin yüzde 41'i seçimlerde 'hile yapılacak' diyor
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. Yıldızlar Eğitim Organizasyon A.Ş.