'Selam vermeyi siyasetle karıştırıyorsanız, psikiyatriste gidin"

Papa Franciscus, ABD'de Demokrat Parti adayı Sanders ile görüşmesinin nezaket görüşmesi olduğunu belirterek, "Selam vermeyi siyasetle karıştırıyorsanız, size psikiyatriste gitmenizi öneririm." dedi.

DÜNYA .
selam vermeyi siyasetle karıştırıyorsanız, psikiyatriste gidin

Katoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus, ABD başkanlık seçimlerinde Demokrat Parti’den aday adayı olan Vermont Senatörü Bernie Sanders ile görüşmesinin nezaket görüşmesi olduğunu söyledi.

Avrupa’nın karşı karşıya kaldığı sığınmacı krizinde, sığınmacıların Avrupa’da ayak bastığı ilk noktalardan biri olan Yunanistan’ın Midilli Adası'na günübirlik ziyaret gerçekleştiren Papa, dönüş yolunda uçakta kendisine eşlik eden gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir soru üzerine Papa, ABD başkanlık seçimlerinde Demokrat Parti'den aday olabilmek için kampanya yürüten Sanders ile yaptığı görüşmeye değindi.

Vatikan’da düzenlenen "Centesimus Annus Konferansı" katılımcılarının, Vatikan’da kendisinin de konakladığı Azize Martha Konukevi’nde kaldığını ifade eden Papa, "Bu sabah ben çıkış yaparken kendisi oradaydı. O benim ne zaman çıkacağımı biliyordu ve nazik biçimde benimle selamlaşmak için eşi ve bir çiftle orada beklemiş. Aşağıya indiğimde onunla selamlaştım, tokalaştık, o kadar. Bu, bir eğitimdir, siyasetle karıştırmayın. Eğer, bir selam vermeyi, siyasetle karıştırıyorsanız, size psikiyatriste gitmenizi öneririm" şeklinde konuştu.

Papa, ABD başkanlık seçimlerinde Sanders'ı desteklediği iddialarını reddetti.

"Papa, harika bir insan"

Bernie Sanders da sabah Papa ile görüşmesine ilişkin ABC News kanalına verdiği demeçte, “Papa, harika bir insan. Ben, Katolik değilim ama ondan gelen harika bir enerji var” dedi.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git 'Selam vermeyi siyasetle karıştırıyorsanız, psikiyatriste gidin"
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz


paykasa

Copyright © 2008-2019 - Tüm hakları saklıdır.