Hangisi Daha Güvenli? IE mi, Yoksa Chrome mu?

Accuvant, Google Chrome, Microsoft Internet Explorer ve Mozilla Firefox arasındaki farkları ortaya koydu.

BİLİM-TEKNOLOJİ .
hangisi daha güvenli? ie mi, yoksa chrome mu?

Internet güvenlik firması Accuvant’ın yaptığı güvenlik araştırması en çok kullanılan tarayıcılar Google Chrome, Microsoft Internet Explorer ve Mozilla Firefox arasındaki farkları ortaya koydu. Bakın en güvenli tarayıcı hangisi?

Test sonuçlarına baktığımızda Google Chrome’un en güvenli tarayıcı olduğunu görüyoruz.  Accuvant’ın firmasının araştırmacılarından Ryan Smith Chrome ve Microsoft Internet Explorer tarayıcılarının güvenlik testlerinde oldukça başarılı olduğunu, fakat Mozilla Firefox’un kendisini geliştirmesi gerektiğini söyledi.

Accuvant tarayıcıları test ederken 7 içerik kullanmış durumda. Bu içerikler Sandboxing (sandbox), plug-in security, JIT hardening (compiled javascript code block), ASLR (address space layout randomization), DEP (Data Execution Prevention), GS, ve URL blacklisting (URL black list). Bu içerik uygulamalarını sonuçlarını yukarıdaki tabloda görüyorsunuz.

Accuvant güvenlik standartları konusunda uzmanlaşmış bir firma ve yaptığı test sonuçlarına göre testlerin ilk altı kriterine göre Chrome diğer tarayıcılara göre bir adım önde. Fakat Google Chrome’un da açığı bulunuyor. Black List’lere karşı kötü bir performans gösteren Google Chrome’un en yakın takipçisi ise IE. Firefox’un ise bir süre daha bu konuların üzerine çalışması gerekiyor.

Scroll.com.tr

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Hangisi Daha Güvenli? IE mi, Yoksa Chrome mu?
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. Yıldızlar Eğitim Organizasyon A.Ş.