twitterfacebook

iPhone 5s mi, LG G2 mi?

iphone 5s mi, lg g2 mi?
Apple’ın amiral gemisi iPhone 5s satışa çıktı ve karşısında Android’in yeni kralı LG G2′yi buldu. Peki hangisi daha iyi?

1 Tasarım 

iPhone 5'in olağanüstü bir tasarımı vardı, 5S de tıpkı onun gibi ince, hafif ve çizilmeye müsait. Hafif çukur ev tuşu artık düz ve etrafında paslanmaz çelikten bir halka var. 

2 Ekran 

Parlak ve canlı. Görüş açıları ve renk çoğalımı muazzam. Ancak iPhone 5’teki 4 inçlik panelin birebir aynısını sunuyor. HD olmayan çözünürlüğü LG G2’nin yarısından biraz daha az piksele sahip. Bu, daha küçük ekranlarda bile gözle görülür bir yoğunluk kaybı anlamına geliyor.

3 Güç 

Apple tamamen geçmişte takılıp kaldı sanılmasın 5S dünyanın ilk 64-bit telefonu. Kameranın hızına ve yavaş çekim modlarına güç veriyor ama iPhone 5’te de herhangi bir takılma olmuyordu hali hazırda. Yeni 64-bit işlemciyi kullanan oyunlar ve uygulamalar geldiğinde fark ortaya çıkacaktır.

4 Kamera 

8MP bugünlerde hiçbir şey fakat 5S’in algılayıcısı daha fazla ışığın içeri girmesi için yüzde 15 daha büyük. Buna rağmen çekimler olması gerektiği kadar etkili ve canlı değil. True Tone flaş ten renkleri ve diğer renkleri ortama göre ayarlama konusunda harikulade iş çıkarıyor ve çekilen görüntüler inanılmaz hızlı oluşturuluyor.

5 Pil 

Apple iPhone 5’in pilinin kesinlikle makul – 8 ile 10 saat arası konuşma- olduğunu öne sürüyor. Gün boyunca kullanımda pil yine sana kötü şakalarını yapacak ve yarı yolda bırakacak. Ancak yardımcı işlemci M7, ana işlemci A7’nin yükünü hafifleterek bunun sana performans ve pil ömrü olarak geri dönmesini sağlıyor.

Her yeni Android sürümü Apple’ın iOS’unun daha bir demode görünmesini sağlamıştı. iOS 7 birçok yeniliği ile bunu değiştiriyor...

Stuff

yayın : 29 Kasım 18:00

iphone 5s lg g2

Yorumlarınız
Adınız


ÇOK OKUNANLAR
 • 'Istıraptan kaçmak yerine onunla yüzleşmeliyiz'

  'Istıraptan kaçmak yerine onunla yüzleşmeliyiz'

  Şair, psikiyatr Prof. Dr. Kemal Sayar ile yeni kitabı “Beni Sessiz de Sevebilir misin” üzerinden içinde şiir, aşk, ıstırap, mutluluk, hüzün, Gazze, vicdan ittifakı, psikiyatri geçen güzel bir söyleşi gerçekleştirdik.

 • Yargı kurumları dikkatli ve cesur olmalı /

  Yargı kurumları dikkatli ve cesur olmalı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yargı kurumları ve mensupları, yargıya sirayet etmeye çalışan, etki altına almaya çalışan siyasi, ideolojik ve zümrevi gruplara karşı dikkatli ve cesur olmalı" dedi.

 • Arzumuz Yunanistan'ın da görevini yapması /

  Arzumuz Yunanistan'ın da görevini yapması

  Cumhurbaşkanı Erdoğan,"Arzumuz şudur; özellikle garantör ülkeler olarak Türkiye nasıl görevini yapıyorsa aynı şekilde Yunanistan'ın da bu görevini yapmasıdır" dedi.

 • Davutoğlu'ndan vekillere ilk talimat /

  Davutoğlu'ndan vekillere ilk talimat

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti milletvekillerine gönderdiği mesajda ilk talimatını verdi.

 • Hastalıklara iyi gelen meyveler /

  Hastalıklara iyi gelen meyveler

  Hangi meyve hangi hastalığa iyi geliyor. İşte meyvelerin inanılmaz faydaları...

 • TEOG nakil başvuruları başladı /

  TEOG nakil başvuruları başladı

  TEOG sonuçlarına göre yapılan birinci nakil işlemleri sonucunda boş kalan 13 bin 398 boş kontenjan için ikinci nakil başvuruları bugünden itibaren alınmaya başlanacak. Bu hafta alınacak nakil başvuru sonuçları ise 5 Eylül Cuma günü açıklanacak.

 • Emniyet'te 3'üncü dalga operasyonu /

  Emniyet'te 3'üncü dalga operasyonu

  İstanbul merkezli 16 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda aralarında eski İstanbul Mali Şube Müdürü Yakub Saygılı'nın da bulunduğu bazı polisler gözaltına alındı.

 • Bakan Yılmaz'dan 'bedelli' müjdesi /

  Bakan Yılmaz'dan 'bedelli' müjdesi

  Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz yüzbinlerce insanın beklediği bedelli askerlikle ilgili konuştu.

 • AK Parti iç barışın teminatıdır /

  AK Parti iç barışın teminatıdır

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, ilk kez AK Parti Grup Toplantısı'nda vekillere hitap etti.

ÖZEL DOSYALAR

/Scripts/lib/jquery-2.0.0.min.js