Facebook’ta en çok hangi tür paylaşılıyor?

Şirketler, kurumlar ve bireysel kullanıcıların her gün milyonlarca fotoğraf yüklediği Facebook’ta en çok hangi türde görselleri paylaştığını biliyor musunuz?

BİLİM-TEKNOLOJİ .
facebook’ta en çok hangi tür paylaşılıyor?

Superfish tarafından yapılan son araştırmaya göre, şu ana kadar Facebook’a yüklenen fotoğrafların sayısı 250 milyarı geçerken, günlük ortalama paylaşım sayısı ise 350 milyona ulaşıyor.

Facebook’ta ortalama bir kullanıcının kendi ağında paylaşılan fotoğraf sayısı günde ortalama 60 bini buluyor.

“Selfie” olarak adlandırılan ve sık sık farklı açılardan kendi portresini çekenlere ait fotoğrafların sayısı ise otomobil içinde kendisini fotoğraflayanların gerisinde kalıyor.

Sosyal medya genelinde fenomen haline gelen kedi fotoğrafları, Facebook’ta da çok önemli bir yer tutuyor. Ama yine de köpek fotoğraflarının Facebook’ta kedilerden beş kat daha popüler olduğunu biliyor muydunuz?

Facebook’ta kullanıcıların yüzde 36’sı kendilerine ya da yakın çevrelerini paylaşırken, yüzde 27’si ise mekan görsellerini paylaşıyor. Fotoğrafların yüzde 65’inden fazlası ise herhangi bir konu başlığı olmadan yayınlanıyor.

iPhone’undan aldığı ekran görüntülerini paylaşanların oranı ise yüzde 1,4’e ulaşmış durumda.

Dövmelerinin fotoğraflarını paylaşanlar ise sahilde çektiği fotoğrafları paylaşanlardan iki kat fazla.

Şelale fotoğrafları ise yağmur sonrası oluşan gökkuşağını yakalamayı başaranların paylaştığı fotoğraflardan üç kat daha popüler hale gelmiş görünüyor.

Zaman online

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Facebook’ta en çok hangi tür paylaşılıyor?
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. Yıldızlar Eğitim Organizasyon A.Ş.