twitterfacebook

LG G2 mi, Galaxy S4 mü?

lg g2 mi, galaxy s4 mü?
LG'nin yeni bombası LG G2, Galaxy S4'ün sayılarla karşısında!

LG firması geçtiğimiz günlerde son amiral gemisi LG G2’yi tanıttı. LG G2 akıllı telefon marketinde bir devrimden bahsediyor. Cihazın ince küçük ayrıntılarla birçok güzel özelliği bulunuyor. Ancak LG G2 sizce Samsung Galaxy S4'ten daha iyi olabilir mi?  Bu sorunun cevabını ileriki günlerde göreceğiz. Şimdi iki telefonun karşılaştırmasına bir göz atalım...

Galaxy S4’ün özelliklerini artık ezberledik sayılır. LG G2’nin özelliklerine bakacak olursak cihazın özellikleri aşağıdaki gibi:

LG G2 Teknik Özellikler:

- İşlemci: 2.26GHz Qualcomm® Snapdragon™ 800 ile birlikte quad Krait CPU

- Ekran: 5.2-inç Full HD IPS (1080 x 1920 pixels / 423 ppi)

- Depolama Alanı: 32GB / 16GB

- RAM: 2GB LPDDR3 800MHz

- Kamera: Arka 13.0MP OIS destekli / Ön 2.1MP

- Batarya: 3,000mAh

- İşletim Sistemi: Android Jelly Bean 4.2.2

- Boyutlar: 138.5 x 70.9 x 8.9mm

- Renkler: Siyah / Beyaz

0.21 inç

Bu rakam Galaxy S4 ve LG G2 arasındaki ekran boyutu farkıdır. G2, 4.99-inç ekran olan Galaxy S4’ten 5.2-inç ekranı ile 0.21-inç daha büyük.

17ppi

Samsung Galaxy S4, 441 ppi ile LG G2’ye göre 14 ppi daha fazla piksel yoğunluğuna sahip. LG G2’de 424 ppi piksel yoğunluğu bulunuyor. Bu alanda iki cihaz arasında çok fazla bir fark bulunmuyor.

396MHZ

LG G2, 2,26 GHz hızında dört çekirdekli Snapdragon 800 ile etkileyici bir işlemciye sahipken, Galaxy S4 1,9 GHz hızında dört çekirdekli Snapdragon 600 işlemciye sahip. Bu alanda LG G2, Galaxy S4’e göre oldukça etkileyici bir hızlimitine sahip.

400 mAh

Galaxy S4, 2600 mAh pil gücüne sahipken, LG G2 3000 mAh pil gücü ile karşımıza çıktı. Bu durumda iki cihaz arasında 400 mAh pil gücü farkı bulunuyor.

Ancak bu ikisi arasındaki olan fark çok önemli değil. Çünkü sonuçta G2 daha büyük bir ekrana ve daha güçlü bir işlemciye sahip. Bu durumda daha fazla enerji harcayacağı için pil gücü aynı diyebiliriz.

0 megapiksel

Megapiksel açısından LG G2 ve Galaxy S4 arasında hiçbir fark yok. Her iki cihazda da optik kontrol yazılımında bir kaç farklılıklar bulunuyor ama bunun ötesinde, her şey hemen hemen aynıdır.

Adrena 320 vs Adreno 330

LG G2’de bulunan Snapdragon 800 işlemci Adreno 330’uda beraberinde getiriyor. Galaxy S4 Snapdragon ile birlikte Adreno 320 GPU özelliğine sahip. Adreno 320 GPU oldukça etkili olsa da, Adreno 330 GPU çok daha fazlasını getiriyor.

Teknolojoku.com

yayın : 10 Ağustos 18:30

lg g2 galaxy s4

Yorumlarınız
Adınız

Bence lg2. Nedeni ise, samsungun modelleri hep aynı

Salı, 3 Aralık
ÇOK OKUNANLAR
 • 30 yaş ve üstüne sınavsız üniversite

  30 yaş ve üstüne sınavsız üniversite

  12 Mayıs'ta duyurulacak yeni YÖK Yasası'na göre 30 yaş üstü üniversiteye sınavsız girebilecek.

 • Bu besinler gençlik aşılıyor /

  Bu besinler gençlik aşılıyor

  A, C ve E gibi vitaminler, antioksidan etki gösterirerek serbest radikallerin hücrelere zarar vermesine engel olarak yaşlanmayı yavaşlatır. Peki bu vitaminler hangi besinlerde bulunur? İşte cevabı...

 • Cübbeli Hoca medya patronu oluyor /

  Cübbeli Hoca medya patronu oluyor

  Kamuoyunda Cübbeli Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü medya sektörüne giriyor.

 • Telefonda 'lego' dönemi /

  Telefonda 'lego' dönemi

  Google merakla beklenen modüler telefon projesinin detaylarını paylaştı.

 • MEB şube müdürlüğü atama sonuçları açıklandı /

  MEB şube müdürlüğü atama sonuçları açıklandı

  MEB tarafından İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri "şube müdürü" kadrolarına görevde yükselme suretiyle yapılan atama sonuçları açıklandı.

 • Dışişleri'ni dinleyenin kimliği belli oldu /

  Dışişleri'ni dinleyenin kimliği belli oldu

  Suriye zirvesini kaydedip sızdıran kişinin, Dışişleri Bakanlığı'nda çalışan bir alt düzey personel olduğu ortaya çıktı. Dinleme ise masa telefonuna yerleştirilen bir "böcek" kanalıyla yapılmış.

 • 'AK Parti karşıtı blokta çözülme emareleri var' /

  'AK Parti karşıtı blokta çözülme emareleri var'

  7 Şubat kriziyle başlayıp, Gezi olaylarıyla devam eden ve 17 Aralık operasyonlarına uzanan darbe girişimlerini ve çözüm sürecini pek çok insanın 'Balıkçı' olarak tanıdığı İlhami Işık'la konuştuk.

 • IQ değeri yüksek ülkeler /

  IQ değeri yüksek ülkeler

  IQ değeri bizim ne kadar zeki olduğumuzu gösteren uluslar arası bir değerdir. Bu genel olarak yapılan testler ile ortaya çıkar. Bir araştırma firması, ülkelerin IQ değerini hesaplamak için çalışmış. İşte, hangi ülke ne kadar zeki...

 • Abant'ta kerevit istilası /

  Abant'ta kerevit istilası

  Abant Gölü'nde alabalıkların yavrusunu ve yumurtalarını yiyen kerevitlerle mücadele kapsamında 3 haftada 900 kilo kerevit yakalandı.

ÖZEL DOSYALAR
/Scripts/lib/jquery-2.0.0.min.js