NASA Omega Projesi Başkanı Prof.Dr.Trent Boğaziçi Üniversitesi'nde

NASA tarafından geliştirilen OMEGA (Offshore Membrane Enclosures for Growing Algae) projesinin yürütücüsü Prof. Dr. Jonathan Trent, 19 Aralık 2017 Salı Günü Boğaziçi Üniversitesi’nin 2013 yılından bu yana sürdürmekte olduğu, farklı akademik alanlardan saygın isimlerin ağırlandığı Boğaziçi Lectures serisinin konuğu olarak, “Dünya, Mars, ve OMEGA” başlıklı bir konferans verecek.

BİLİM-TEKNOLOJİ .
nasa omega projesi başkanı prof.dr.trent boğaziçi üniversitesinde

NASA’da yosunlardan bioyakıt ve gıda ürünü üretimi, karbondioksit yakalama ve atık su arıtımı çalışmalarının yürütüldüğü OMEGA Projesi kapsamında, dünya çapında yosun araştırmaları yapan Trent, 19 Aralık 2017 Salı Günü saat 11.00’de Boğaziçi Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonu’nda gerçekleşecek konferansta “Yaratıcılığımızla küresel zorluklarla baş edebilir miyiz? Küresel zorluklar Dünya’yı aşıyor mu? Mars’ta koloni halinde yaşamayı planlayabilir miyiz? OMEGA projesi nedir?” konu başlıklarında bir sunum yapacak.

Not: Sunum ingilizce olacak ve simultane çeviri yapılmayacaktır.

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git NASA Omega Projesi Başkanı Prof.Dr.Trent Boğaziçi Üniversitesi'nde
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. Yıldızlar Eğitim Organizasyon A.Ş.