Uzaydan gelen garip mesajlar Bilim dünyası şaşırtıyor

Bilim dünyası Ross 128 isimli bir cüce yıldızdan gelen mesajları konuşuyor.

BİLİM-TEKNOLOJİ .
uzaydan gelen garip mesajlar bilim dünyası şaşırtıyor

Arecibo Rasathanesi tarafından yapılan açıklamaya göre bilim insanları, devasa boyutlardaki radyo teleskoptan sinyaller aldıklarını duyurdu.

Güneş’ten 2.800 kat daha parlak olan Ross 128 hakkında açıklama yapan Abel Mendez, “Yıldızı 10 dakika gözlemledik ve ‘neredeyse periyodik’ sinyaller geldiğini fark ettik. Her ne kadar bunun zeki varlık olması ihtimali düşük olsa da bu ihtimali komple gözardı edemeyiz” dedi.

Gizemli 'Wow' sinyalinin sırrı çözüldü mü?

Dünya’dan 11 ışık yılı uzakta yer alan bir cüce yıldızdan geldiği tespit edilen gökcisminin Ross 128 kod adıyla bilindiği kaydedildi.

'SİNYALLER ÇOK GARİP'

Business Insider’a konuşan Mendez, uluslararası bilim dünyası sinyalleri inceliyor. Arecibo’da gözlem alanımız çok geniş ve bu sebeple gelen sinyallerin bu yıldızdan dolayı değil başka bir objeden gelmiş olma ihtimali var. Fakat hiçbir uydudan daha önce bu şekilde bir sinyal almamıştık. Sinyaller çok garip” dedi.

Mayıs ayında, cüce yıldız Ross 128'den tuhaf  radyo sinyali saptayan Porto Riko'daki Arecibo Gözlemevinin havadan görünüşü. Bu arada bu teleskop, 1974'te Dünya ve insanlar hakkında bilgi taşıyan bir radyo sinyali göndermek için kullanılmıştı .

Kaynak: Star

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Uzaydan gelen garip mesajlar Bilim dünyası şaşırtıyor
Yasal Uyarı: on5yirmi5.com'a ait özel içeriklerin metin, görsel ve diğer dosyalarının tüm hakları on5yirmi5.com'a aittir. İçerikler aktif link verilerek kısmen kullanılabilir

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.

Çok Okunanlar

on5yirmi5.com takip edin
Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Kullanım Şartları Yayın İlkeleri Hata Bildir - Görüş Yaz

Copyright © 2015 - Tüm hakları saklıdır. Yıldızlar Eğitim Organizasyon A.Ş.