Öncü Osgb

Ergenlik Kaç Yaşında Biter?

Ergenliğin 18 yaşında tamamlandığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Avustralyalı bir psikolog, ergenlik döneminin 28 yaşına kadar devam ettiğini söylüyor.

AİLE .
ergenlik kaç yaşında biter?

Anne-babalar, çocuklarının ergenlik çağının ne kadar süreceğini merak ederler. Avustralyalı psikolog, ergenlik döneminin 28 yaşına kadar devam ettiği konusunda aileleri uyardı.

Foxnews'te yer alan habere göre, ergenlik çağı psikologu Dr. Darryl Cross, anne ve babaların bununla mücadele etmek için hazırlıklı olmadığını ya da yetişkin tarzı davranışları anlamakta hataya düştüklerini söyledi.

İngiltere'de yapılan bir çalışmada, araştırmacılar daha önceden bilinen yaş aralığının (12-21 yaş arası) aksine, birçok vakada ergenlik çağının 8 yaşın sonlarında başladığını ve 28 yaşına kadar devam ettiğini buldular.

Bunun erken fiziksel ve sosyal değişikliklerle ilgili olduğunu söyleyen Cross, ailelerin bu değişikliklerin olacağı ve bununla nasıl mücadele edecekleri gerçeğine alışamadığını kaydediyor. Dr. Cross ile aynı fikirde olduğunu söyleyen başka bir ergenlik psikologu ise anne-babaların çocuklarının ergenlik döneminin öncesinden sonrasına kadar sınır koymaları gerektiğini söyledi. Ailelerin şu anda sınır koymada ve sınırları denetlemede kötü olduğunu söyleyerek, çocuğunuzun internette ne kadar vakit geçirdiğini, nelerle ilgilendiğini gözlemlemeniz gerektiğini belirtti. Eğer çocuğunuz 20'li yaşlardaysa, onunla oturup bir arkadaş gibi konuşup, ne yapmaya ihtiyacı olduğunu tartışmalısınız. Gençlerin birçoğu bundan hoşlanır. 

Görünüm zengin & masaüstü ekranı
Mobile git Ergenlik Kaç Yaşında Biter?

Yorumlar

bu haber için ne düşünüyorsunuz
Küfür, hakaret vb. yorumları yayınlayamayız.
  • Yorumunuz gösterilemiyor : Yazım kuralları hatası...Perşembe, 2 Ekim

  • Yorumunuz gösterilemiyor : Yazım kuralları hatası...Pazartesi, 29 Nisan

  • Yorumunuz gösterilemiyor : Yazım kuralları hatası...Çarşamba, 23 Ocak

Gözat

bunlar da ilgi çekebilir AİLE Gençlik
Gençler Neden Ölüyor?
Gençlik

Gençler Neden Ölüyor?

Dünya Sağlık Örgütü’nün yaptığı bir araştırma, dünya genelinde gençlerin en çok trafik kazaları, şiddet ve intihar nedeniyle öldüğünü ortaya çıkardı.

Sevgiyi Türkiye'de Öğrendi!..
Gençlik

Sevgiyi Türkiye'de Öğrendi!..

Avusturya’da yetiştirme yurtlarında büyümüştü. Fakat bir zaman sonra suça eğilimli hale geldi. Türkiye’de gördüğü rehabilitasyonla şimdi aile sevgisinin ne olduğunu öğrendi.

Avrupalı Gençler Umutsuz
Gençlik

Avrupalı Gençler Umutsuz

Fransız Expansion dergisi tarafından yaptırılan bir araştırma, Avrupalı gençlerin gelecekten umutsuz olduğunu ortaya çıkardı. En iyimser gençlik ise Danimarka’da.

Anı Yaşa, Köşeyi Dön!
Gençlik

Anı Yaşa, Köşeyi Dön!

Teknolojik gelişmelerin de etkisiyle giderek yalnızlaşan gençliğin gelecekten tek beklentisi zengin olmak. Zenginliğe giden yol ise onlara göre şans oyunları ve kumardan geçiyor.

on5yirmi5.com
Hakkımızda Künye-Biz İletişim
on5yirmi5.com'u takip edin

on5yirmi5 mobil site görünümü